מגזין תל אביב

האירוויזיון מעבר לפינה

מגזין תל אביב22 בנובמבר 2018    3 דקות
0

חצאי הגמר וגמר האירוויזיון יתקיימו בביתן 2 של מרכז הירידים • באחד הביתנים יוקם מרכז תקשורת בינלאומי, שיארח 1,500 עיתונאים מכל העולם

האירוויזיון מעבר לפינה
ברזילי בכיכר רבין. כאן התחיל החלום ׀ צילום: אבשלום ששוני

מרכז הירידים בגני התערוכה בתל אביב, שיארח באמצע חודש מאי את חצאי הגמר והגמר של האירוויזיון, יעבור מיתוג וייקרא "אקספו תל אביב" – המרכז הבינלאומי לכנסים ותערוכות.
חצאי הגמר וגמר האירוויזיון יתקיימו בביתן 2, אבל לפחות עוד שני ביתנים נוספים במתחם ישמשו כמוקדים תוססים במהלך האירוויזיון.
באחד מהביתנים יוקם מרכז תקשורת בינלאומי, לנוכח הצפי להגעתם של 1,500 אנשי תקשורת מכל העולם, וביתן נוסף יהפוך למרכז 52 המשלחות שיגיעו מהמדינות המשתתפות באירוויזיון.
"מרכז הירידים הוא אייקון תל אביבי. המיתוג המחודש ישתלב בתכנית האסטרטגית להפיכתנו למרכז עולמי של ירידים וכנסים בינלאומיים", אומרת סמנכ"לית השיווק במרכז הירידים, איריס מזאל.
במקביל, יתבצעו עד לאירוח האירוויזיון עבודות "מתיחת פנים" שיכללו את טיפוח הנוי, הצבת מקומות ישיבה במרחב הפתוח ושילוט מחודש לשמונת הביתנים במרכז.
ביתן 2 יימסר להפקת האירוויזיון בחודש מרץ, כחודשיים לפני התחרות (חצאי הגמר יתקיימו ב-14 וב-16 במאי והגמר – ב-18 במאי).
האולם יכול להכיל כ-9,000 צופים, אבל לנוכח הבימה הגדולה שתוקם לרגל התחרות, הצפי הוא שמספר הצופים יהיה נמוך משמעותית והיו הערכות שהוא יעמוד על כ-3,000. עם זאת, הכוונה היא שחלק מהצופים גם יצפו בחוויה בעמידה.
האירוויזיון אמור להוות את המנוף למיתוג החדש של אקספו תל אביב כמרכז כנסים וירידים עולמי.

מלון ומסעדות

בגני התערוכה גם ייבנו בית מלון ומתחם מסעדות הנושק לדרך רוקח, בגובה של שתי קומות, שישרת את באי המקום ותושבי האזור ויהפוך למתחם מסעדות נוסף בתל אביב. הבניין יכלול חמש מסעדות ועלות הקמתו מוערכת בכ-25-20 מיליון שקל.
"החלפת השם לאקספו תל אביב הינה סנונית ראשונה בדרך להפיכתנו לגוף מוביל בתחום אירוח והפקת כנסים בינלאומיים", ציין מנכ"ל מרכז הירידים, תמיר דיין.
"תעשיות הכנסים ותיירות הכנסים מגלגלות ברחבי העולם עשרות מיליארדי דולרים בשנה, כאשר המטרה המרכזית שלנו בעשור הקרוב היא להגדיל את החלק שלנו, של העיר תל אביב-יפו ושל מדינת ישראל, כמה שיותר", ציין עוד דיין. "מדובר במהלך עסקי-ציוני בעל פוטנציאל אדיר להעלאת יוקרתה ומעמדה של ישראל בעולם".
בתוך כך, גם תל אביב תמותג לרגל אירוח האירוויזיון. אירועי הלילה הלבן בעיר, המתקיימים מדי שנה בחודש יוני, יוקדמו השנה ל-16 במאי ויאוחדו עם אירועי האירוויזיון. האירועים עד אור הבוקר יתקיימו לאחר תחרות חצי גמר האירוויזיון ויומיים לפני הגמר.
הלילה הלבן, המתקיים מדי שנה לציון הכרזת אונסק"ו על "העיר הלבנה" בתל אביב, הוא חגיגה הכוללת מאות אירועים שנערכים במקביל בכל רחבי העיר, בחוצות ובמרכזי תרבות – משעות הערב המוקדמות אל תוך הלילה.
בעירייה החליטו שבשל אירוח תחרות האירוויזיון 2019, שבמהלכה צפויים להגיע לעיר עשרות אלפי תיירים, יוקדמו אירועי הלילה הלבן והם ישולבו בשלל האירועים שיתקיימו בעיר.
זו תהיה השנה ה-64 שבה מתקיימת התחרות בעולם, כאשר זו הפעם הראשונה שבה התחרות תתקיים בתל אביב-יפו והפעם השלישית שבה התחרות מתקיימת בישראל בכלל, מתוך ארבע פעמים שבהן זכתה ישראל בתחרות.
"אנחנו הולכים לקיים בעיר תל אביב-יפו אירוויזיון מדהים. אני מבטיח לתושבי העיר, לציבור הישראלי ולתיירים שיגיעו לכאן – חוויה בלתי רגילה ושבועיים של חגיגות ללא הפסקה, כמו שהעיר שלנו יודעת לספק", ציין ראש העירייה רון חולדאי בשיחה השבוע עם "המקומון".
לדבריו, "אחרי מחשבה מעמיקה קיבלנו החלטה שבין עשרות האירועים והאטרקציות שיתקיימו בעיר, נקיים בסמוך לאירוויזיון גם את אירועי הלילה הלבן, שמושכים לעיר אמנים מכל רחבי הארץ – כדי לחשוף לתייר את פניה היפות של מדינת ישראל".

כתבות נוספות במגזין תל אביב

0

פסטיבל מנורת לילה

  פסטיבל "מנורת לילה", שהופך למסורת שנתית קבועה, יתקיים זו השנה השישית ברציפות. הפסטיבל הוא אירוע אמנות ותרבות לילי במרחב...

מגזין תל אביב13 בינואר 2020    11 דקות
0

על משחקים, טורניר ותערוכה במוזיאון אחד

  ביום רביעי, ה-8 בינואר, יתקיים בשעה 19:00במוזיאון נחום גוטמן לאומנות ארוע ייחודי ויוצא דופן למוזיאון. בשיתוף עם "הקוביה משחקים" יתארח...

מגזין תל אביב1 בינואר 2020    2 דקות

כתיבת תגובה