ספורט

חדשות מתפרצות

19:56 / קבינט הקורונה אישר: כיתות א'-ב' יחזרו ביום ראשון ללימודים

19:22 / יו"ר ועדת חוקה: "אין היגיון להעלות קנסות כשהתחלואה יורדת"

19:14 / וושינגטון: ארמניה הסכימה למתווה הפסקת האש, אזרביג'ן טרם השיבה

18:45 / קורונה בצרפת: 52 אלף מאומתים חדשים אובחנו ביממה האחרונה

18:34 / שר הכלכלה פרץ: "אני בעד פתיחה מיידית של כיתות א-ד ופתיחת המסחר"

18:08 / האישה שנדקרה באבו סנאן במצב קשה ויציב לאחר שעברה ניתוח

17:33 / פוצץ המו''מ בין משרדי הבריאות והאוצר, יתכן עיכוב בפתיחת המסחר

17:23 / משרד הביטחון והמכון הביולוגי: ניסוי החיסון בבני אדם יחל ביום ראשון הבא

17:11 / קבינט הקורונה אישר את הארכת התקנות הקיימות עד יום ראשון

16:51 / קורונה בבריטניה: 151 מקרי מוות במהלך היממה האחרונה

16:33 / רה"מ נתניהו איחל החלמה מהירה לראש ממשלת בולגריה שנדבק בקורונה

16:33 / הולך רגל כבן 60 נדרס סמוך לצומת חריש ופונה לבי"ח הלל יפה, מצבו בינוני

16:26 / קורונה באיטליה: 21 אלף בני אדם אובחנו ביממה האחרונה

16:25 / גבר בן 40 נפצע בינוני בתאונת דרכים בתל אביב

15:56 / הממשלה אישרה: ים המלח ואילת יוגדרו 'איי תיירות ירוקים' והנכנסים יצטרכו להציג בדיקת קורונה שלילית

15:55 / קורונה בסין: 137 נדבקים בקשגר לאחר עשרה ימים ללא תחלואה

15:16 / ראש ממשלת בולגריה נדבק בקורונה

14:51 / המסחר בבורסה בתל אביב הסתיים בעליית שערים

14:04 / ישראל כ''ץ: "יש לאפשר לתלמידים לחזור לפעילות מלאה"

13:56 / אור יהודה: מדריך לקידום נוער נעצר בחשד לביצוע מעשים מגונים בקטין

ההפסד כולו שלך, מרקו

ספורט16 במרץ 2020    3 דקות
0

גנור תולה את האשמה בהדחה של מכבי חיפה מן הגביע על ידי באר שבע - בחוסר היצירתיות ובשבלוניות של המאמן החיפני, וחמור מכל - בחוסר הפקת הלקחים. לא מתאים

ההפסד כולו שלך, מרקו
בלבול. אבוקסיס לא ילד ׀ צילום: עדי אבישי

 

עגום ומדכא לשחק מול יציעים ריקים, אבל עבור אוהדיה הרבים של מכבי חיפה – השבוע הזה של פורים היה עצוב שבעתיים כשהם ראו, דרך המרקע, כיצד קבוצתם מועפת ממשחקי הגביע על ידי הפועל באר שבע. זו שבמשחק הליגה האחרון הפסידה למכבי חיפה 4-0.
מי שעקב אחר המשחק המוזר הזה ללא קהל, יכול היה להבחין בנקל שההפסד הזה הוא פרי הבאושים של ניהול המשחק מאת המאמן החיפאי מרקו בלבול.
התופעה הזו של הניהול הכושל של בלבול ניכרת לאורך כל העונה. העניין הוא שלמכבי חיפה יש העונה סגל שחקנים כל כך מוצלח ויעיל, שברוב המקרים הסגל הזה מצליח להשיג ניצחונות והישגים למרות הטעויות של בלבול.
חשוב לציין שבלבול הוא מאמן רציני ובלתי מתפשר, שמאמין בעבודה קשה ומסור כל כולו לתפקיד, אבל חסר מעוף ויצירתיות, ולא אחת נתפס עוסק בפנקסנות מיותרת עם שחקניו. כך למשל, יחסיו עם ירדן שועה, שהובא למכבי חיפה כאחד הכישרונות הגדולים של הכדורגל הישראלי.
נכון שהיו עם שועה בעיות משמעת שטופלו, ונראה היה שהפרק הזה כבר נשכח, אבל בלבול המשיך בשלו והותיר את שועה על הספסל. במקרה הטוב הוא משלב אותו בדקות הסיום.
במשחק נגד הפועל באר שבע, בהפסד השבוע – שועה נותר על הספסל, אף שכל שחקני החוד של מכבי חיפה גילו רפיון בולט. בעיקר במחצית השנייה.
חוסר היצירתיות והשבלוניות של בלבול ניכרים בתופעות שחוזרות על עצמן מבלי להפיק לקחים ומסקנות. הנה למשל תופעה שחוזרת על עצמה: וילדסחוט, שמשחק באגף שמאל, מוחלף. עוואד נכנס וחזיזה מוסט לאגף שמאל במקום וילדסחוט, שזה המקום האחרון שמתאים לו. בכך מאבדת מכבי חיפה שחקן רחבה ומרכז שדה מהפוריים והיעילים שישנם היום בכדורגל הישראלי, שמתקשה לתרום את חלקו מהאגף, ולא פעם הוא מסיט גם את עוואד, שהוא חלוץ אמצע קלאסי – לאגף.
מה שהכי מוזר לי, שאין הפקת לקחים. מרקו בלבול בעצמו לא רואה את מה שכל אוהד ממוצע רואה ומבין? אחרי התבוסה שחיפה הנחילה לבאר שבע בליגה, היה ברור שאבוקסיס יבוא למשחק הזה במערך שונה ובטקטיקה שונה, עם הגנה מעובה ועם יכולת לצאת למתפרצות. זה היה שקוף וצפוי. פה המאמן היה צריך להיות יצירתי. להפתיע את אבוקסיס ואת שחקניו עם מערך אחר ושונה מהמשחק האחרון. אבל בלבול כאמור נותר שבלוני, חסר מעוף.
החמור מכל הוא שגם אחרי שער השוויון של באר שבע, במקום לשנות טקטיקה, שוב ראינו את חיפה תוקפת במשחק שבלוני וחסר תכליתיות וערך, שנבלם על ידי ההגנה של באר שבע, שעשתה עבודה מצוינת. בלבול סייע לבאר שבע להעפיל לחצי הגמר, כשהוא מותיר אלפי אוהדים חיפאים מתוסכלים ומאוכזבים.
ברור לי שמאמן מנוסה ויצירתי היה משיג עם הסגל הנוכחי של מכבי חיפה הרבה יותר.
ליגת קורונה
כמו בתחומים רבים בחיינו בימים אלה, הספורט הוא קורבן ממשי של הקורונה: אירועי ספורט מתבטלים בזה אחר זה, משחקים מתנהלים ללא קהל, במקרה הטוב ישנן מגבלות על מספר הצופים, ויש ספורטאים הנמצאים בבידוד.
חיידק קטלני אחד שינה במחי יד את חיינו ואת הספורט העולמי. השאלה המרכזית שמעסיקה בימים אלה את כולנו היא האם יש ערך, והאם כדאי לקיים את התחרויות? בעיקר בכדורגל וכדורסל, שקשורים למיליוני צופים בעולם ולהשקעות כספיות עצומות?
דילמה לא פשוטה, שהרי ברור לכל בר דעת איזה ערך ספורטיבי יש למשחק כדורגל או כדורסל ללא קהל. ולמרות כל המגבלות והבעיות, צריך לתת לכדורגל ולכדורסל להמשיך להתנהל תחת המגבלות הקשות, ובכך לשמר את ההמשכיות ואת לוח הזמנים של המשחקים. זה יאפשר לציבור גדול לשמור על שפיות ועל שגרה מסוימת.
דווקא בתקופה זו, כשרבים מצויים בבידוד או ספונים מפחד בבתיהם, קיום המשחקים ושידורם בטלוויזיה יסייעו בריכוך האווירה הקשה שהקורונה יצרה, ולכן – למרות היעדר צופים צריך לשחק.

כתבות נוספות

0
אפרים גנור   

שפיגלר הבא

איני יודע אם יש קשר בין מנור סולומון ליואל משה סולומון, אולם בכל מקרה אני משוכנע שמייסד העיר פתח תקוה...

ספורט9 בספטמבר 2020    2 דקות
0
משה כהן   

כדורסל: בעירוני הולכים על גדול

בעירוני רמת גן כדורסל נשלמת ההיערכות לקראת פתיחת העונה. הקבוצה, שהעפילה לליגה הלאומית, מתכוונת להתמודד בצמרת הגבוהה. יו"ר עירוני רמת...

ספורט9 בספטמבר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה