ספורט

חדשות מתפרצות

04:19 / התחזית: מעונן חלקית, עלייה קלה בטמפרטורות

03:39 / קורונה: יפן תאפשר הקלות מס לחברות שנפגעו ממשבר הנגיף

02:51 / קורונה: קורבן רביעי מהנגיף בסינגפור

02:14 / קורונה: מספר הקורבנות מהנגיף במקסיקו טיפס ל-37 בני אדם 

00:49 / דיווח בארה"ב: מעל ל-900 קורבנות מנגיף הקורונה במהלך היממה האחרונה

23:57 / הנשיא טראמפ: "בקרוב יהיו לנו יותר מכונות הנשמה ממה שנצטרך"

23:26 / שר הבריאות ליצמן ורעייתו אובחנו כחולים בנגיף הקורונה

22:05 / גולשים מדווחים על תקלות ביישומונים וואטסאפ, פייסבוק ואינסטגרם

21:37 / משרד הביטחון: השבים מחו"ל יעברו בדיקת חום ותסמיני קורונה

20:11 / ג'ונסון על שבירת שיא התחלואה היומי: "היום הזה הוא יום עצוב לבריטניה"

19:37 / צה"ל: 97 משרתים חלו בקורונה, 12 מתוכם החלימו

21:01 / 200 ראשי סניפי מרכז הליכוד לנתניהו: לא לאחדות, לך לבחירות רביעיות

18:54 / הקורבן ה-26: בן 72 שנפטר הבוקר בבית החולים שערי צדק אובחן בדיעבד כחולה קורונה

18:50 / מנכ״ל משרד הבריאות: ״אלתרו מסכות בבית, את האמיתיות השאירו לרופאים״

18:45 / נתניהו: "מתחילים לראות סימנים חיוביים, אך מוקדם לברך על המוגמר"

18:13 / קורונה: צרפת היא המדינה הרביעית בה מניין הקורבנות עבר את ה-4,000

18:04 / כחול לבן: "גנץ מתכוון להמשיך להתגורר בביתו בראש העין עד לכניסתו לתפקיד רה"מ"

17:39 / נתניהו ובר סימן טוב יישאו הצהרות לתקשורת בשעה 21:00

17:32 / משרד הבריאות: מספר חולי הקורונה עלה ל-6,092, ביניהם 95 במצב קשה

17:31 / דיווח: במו"מ הקואליציוני סוכם על הקמת מעון למ"מ ראש הממשלה

17:03 / הקורבן ה-25: גבר בן 66, עם מחלות רקע, נפטר בבית החולים וולפסון

16:29 / משרד הבריאות הסמיך בהליך מהיר 900 אחיות

16:21 / שב"ס פרסם הנחיות חדשות המחייבות את הסוהרים לחבוש מסיכות ולעטות כפפות

16:00 / הקורבן ה-24: אישה בת 66, עם מחלות רקע, נפטרה בבית החולים שיבא

15:57 / שקד: אם בממשלה המתגבשת לא יוסכם על החלת ריבונות תוך חודש - אין לה זכות קיום"

15:51 / משבר הקורונה: למעלה ממיליון ישראלים מחוסרי עבודה, שיעור האבטלה - 24.4%

15:36 / בתום שבועיים ממועד הפגישה עם עוזרתו: ראש הממשלה נתניהו יסיים הערב את בידודו

15:28 / ירידות השערים בבורסת תל אביב התחזקו לקראת סיום המסחר

15:10 / לשכת רה"מ מגיבה לבנט: "נתניהו הנחה לא להתיר ייצוא ציוד רפואי מישראל"

15:03 / עיריית ר״ג הודיעה כי תפנה לבג״ץ להטלת סגר על בני ברק

14:54 / נתוני המשטרה: 5,873 דו״חות חולקו לאזרחים ועסקים שהפרו הנחיות הסגר

14:43 / בר סימן טוב הורה לעכב את הנוחתים היום בנתב"ג למספר שעות

ומה עם הנאת כדור?

ספורט19 בפברואר 2020    4 דקות
0

כל הזמן טוחנים לנו על הנעת כדור, אבל לא קורה כלום. בואו נעשה את מה שאנחנו יודעים. נעשה אותו טוב ונקי ולא נצטרך להעתיק קלישאות • ויש לו גם בקשה מהשחקנים, לשהרבני: מספיק עם התיאטרון ברחבה

ומה עם הנאת כדור?
שרצקי. חשוב מדי לספורט הישראלי ׀ צילום: עדי אבישי

 

אני משלם לא מעט כדי לרכוש את כל ערוצי הספורט בטלוויזיה. יש היצע גדול, אבל אני משלם בעיקר כדי לראות כדורגל ישראלי, ולצערי אין הרבה מה לראות. אני יושב מול הטלוויזיה, ותוך זמן קצר מתחיל לקטר, וכשאשתי שואלת אותי מי מכריח אותי לראות, אין לי תשובה.
בשבת התחלתי עם אשדוד, שאירחה את בני יהודה. משחק אמצע טבלה עם שאיפות לפלייאוף עליון. אחרי חצי שעה נמאס לפרשן, והוא התחיל לשאול את השדר שלידו שאלות רטוריות: עוד פעם לרוחב? הוא שאל, ושוב לרוחב? ועכשיו לאחור? ועוד פעם לרוחב? שיתחילו לשחק כדורגל!
יש הרבה דברים שאני לא אוהב בכדורגל שלנו, אבל יותר מכל מעצבנת אותי "הנעת הכדור". מניעים את הכדור ליד השער שלך, המגן מוסר הצדה לבלם, הבלם מעביר למגן השני, זה עושה כאילו הוא הולך למעלה, אבל מסתובב ומחזיר לבלם, וכך זה נמשך עד שיוצאת לנו הנשמה.
גם באירופה יש הנעת כדור, אבל זה נעשה כדי לחפש נקודת התורפה בהגנת היריבה. אולי השחקנים שלנו חושבים שאם לברצלונה מותר להניע כדור, אז גם להם מותר. אבל אצל מסי וחבריו זה מסתיים בכדור שחותך את ההגנה, או בדאבל פס שיוצר מצב הבקעה. אצלנו מניעים כדור כי לא יודעים לעשות משהו אחר.
אם הייתי חוצפן הייתי דורש כדורגל יותר טוב, יותר מצבי הבקעה, יותר שערים. אבל אני אוהד פשוט, שרואה את אשדוד ובני יהודה, בלי שמכריחים אותו. אני קורא עכשיו ספר שנקרא "רשימת המשאלות", אז גם לי יש כמה משאלות, מאוד צנועות, שיעשו את הצפייה במשחק נסבלת.
לפני הכל, אני מתחנן שיפסיקו להניע כדור. זה כבר יצא מהאף, וברוב המקרים זה מסתיים בבעיטה סתמית של השוער למעלה. המשאלה השנייה קשורה לשיפוט המסך, האלוהים החדש של הכדורגל. אם VAR הוא גזירה שכבר אי אפשר להיפטר ממנה, הייתי מבקש, לפחות, שתהליך הבדיקה יימשך לכל היותר 90 שניות. דקה וחצי מתחילת הבדיקה ועד סופה, ולא שנייה יותר. ושיאסרו על השופט לשים אצבע באוזן כשהוא מדבר עם שופטי המסך. נמאס לי לראות את השופטים נהנים כשכל המצלמות עליהם, וכל העולם מחכה לראות מה יחליטו שופטי בית המשפט העליון, וכל הזמן הם עושים לנו נא באוזן.
לקחו לנו את השמחה שאחרי הבקעת שער, ונזכרים לקבוע פנדל אחרי שהכדור כבר עבר לצד השני של המגרש, ובגלל חצי נעל קובעים אופסייד ומבטלים שער. אז לפחות שהסבל יהיה קצר, 90 שניות יספיקו. ובלי ששמנו לב, תוספות הזמן למשחק הולכות ומתארכות, ולפעמים יש תוספת של עשר דקות. עוד מעט יהיה משחק של שלוש מחציות.
הבקשה הבאה שלי היא לגבי ההיאבקות החופשית שיש ברחבת השער, בכל בעיטה חופשית מסוכנת. המאמנים מזהירים את שחקן ההגנה לעשות הכל כדי למנוע שער. לדחוף, למשוך ולבעוט, כל האמצעים כשרים. צופי הטלוויזיה רואים, והשופט רואה, גם הקוון, ואנשי ה-VAR בטח רואים, אז למה אף אחד לא מתערב? כנראה שזאת מדיניות שבאה מלמעלה, אבל מה ההיגיון?
יש לי שאלה לאנשי ההתאחדות לכדורגל: אתם רוצים יותר גולים? יותר אקשן? יש לי פטנט שאני מוכר לכם בחינם, תנו הנחיה לשופטים לשרוק פנדל על כל תפיסה, משיכה, דחיפה והפלה של שחקן שמנסה להבקיע. היום כבר אי אפשר להסתיר דבר ממצלמות הטלוויזיה, אז תגידו לשופטים לשרוק. שיהיו פנדלים, וגולים ובלגן.
שלא יחששו ולא יהיו רחמנים, וכולנו נרוויח. יש עם זה רק בעיה אחת. אחרי שלושה-ארבעה מחזורים התופעה תיעלם, המאמנים ידאגו לזה. זוכרים איך מאמן הנבחרת, ריצ’רד נילסן עליו השלום, תרגל את שחקני ההגנה לשמור, עם חגורות שהצמידו להם את הידיים לגוף? צחקנו ממנו, כי אנחנו יודעים הכל יותר טוב, אפילו יותר ממאמן שזכה באליפות אירופה.
ויש לי עוד משאלה. הגיע הזמן לטפל בתיאטרון הפציעות. יותר ויותר שחקנים נופלים מכל נגיעה קלה, הם מתפתלים על הדשא, המשחק נעצר, והצוות הרפואי רץ פנימה, אבל אחרי דקה או שתיים הם קמים ורצים כאילו כלום לא קרה. מותר לעשות הצגה כדי לבזבז זמן או כדי לקחת אוויר, אבל אסור שנסכים – והכוונה לכולנו: שופטים, מאמנים, קהל ותקשורת – שאחרי כל נגיעה נקבל שייקספיר על הדשא.
אין בזה כבוד ולא הגינות, ובטח לא מקצוענות. אז בואו נחליט לשים סוף לתופעה המבישה הזאת. אני מציע להקרין לשחקנים קטעים ממשחקי פוטבול אמריקאי. אני מאמין שרק מעטים ימשיכו להתחזות אחרי שיראו את עוצמת התיקולים שם.
ולסיום, עוד בקשה – קטנה אבל גדולה: יותר ויותר בעלי קבוצות אומרים שנמאס להם ושהם רוצים לעזוב. אני מבקש מאלונה ברקת, אייל סגל, איזי שרצקי וקובי אברמוב – שירחמו עלינו ושלא יפרשו. הכדורגל שלנו לא מייצר כסף, הוא שורף כסף ומייצר כפיות טובה. אם האנשים הטובים האלה יחליטו לעזוב, זאת תהיה מכה אנושה לענף.

כתבות נוספות

0
משה כהן   

סיפורו של אלוף

  "היעד שלי הוא לייצג את ישראל באולימפיאדה", אומר נועם ברקוביץ', בן ה־11.5 מגבעתיים, שזכה באליפות איגוד ההתעמלות של ישראל...

ספורט17 במרץ 2020    דקה אחת
0
זאב קם   

פריסטרי? היסטרי!

יוםרביעי בשבוע שעבר היה אמור להיות יום חג עבור הספורט בישראל. אוהדי מכבי תל אביב כדורסל התמרקו לקראת נחיתתה של...

ספורט17 במרץ 2020    4 דקות

כתיבת תגובה