ספורט

חדשות מתפרצות

13:14 / נתניהו: "ערוכים לפעול במטרה להשיב את החללים והנעדרים"

12:33 / עקב משבר הקורונה: ירידות ביבוא לארץ וביצוא לחו"ל

12:10 / קורונה: נשיא צרפת מקרון יישא הצהרה לאומה בעקבות התפשטות הנגיף במדינה

11:40 / דיווח בבריטניה: ג'ונסון ישוחרר בקרוב ממחלקת טיפול נמרץ

12:20 / יתרות מטבע החוץ פחתו בכ-4% לעומת חודש מרץ

11:10 / מדד ת"א 35 עולה בכ-3%, מדד הת"א 125 עולה בכ-3.5%

10:34 / המשטרה עצרה שני תושבי אבו דיס בחשד שתכננו פיגוע ירי לעבר בסיסי מג"ב

10:29 / מנהל ביה"ח איכילוב למנכ"ל מעייני הישועה: "העבירו אלינו מונשמים"

10:20 / גורמים בכחול לבן: "קיים נתק מוחלט עם הליכוד"

09:55 / משרד הבריאות מבהיר: הסופרים והמכולות יישארו פתוחים עד מחר ב-18:00

09:24 / עצור פלילי בן 39 מאשדוד מת בבית הסוהר איילון, נפתחה ועדת חקירה

09:06 / מענקי סיוע ניתנו עד כה לכ-122 אלף עצמאים

09:04 / ראש ממשלת יפן הכריז על מצב חירום בטוקיו עקב התפשטות הקורונה

08:52 / הגנים הפרטיים הוחרגו מתשלום הארנונה לשלושה חודשים

08:21 / בית שמש: 30 מתפללים בבית כנסת נקנסו ופוזרו, אחד מהם נעצר לאחר שירק על שוטרת

08:03 / תושבים בירושלים לא יוכלו לצאת משכונות מסוימות במהלך הסגר

07:41 / תלמידי החינוך המיוחד יחזרו ללימודים אחרי חופשת הפסח

07:39 / קורונה בישראל: חולה בן 90 נפטר בביה"ח וולפסון

07:24 / מגמה חיובית בבורסה: המדדים המובילים עולים בכ-1.5%

07:20 / עליית שערים של כ-1.5% במדדים המובילים בבורסה בת"א

06:59 / משלוח אווירי של ביצים מאוקראינה ינחת מחר בישראל

06:52 / משרד הביטחון הזמין רכש של 60 מיליון מסכות ממפעל באזה"ת ברקן

06:29 / אישה בת 95 שסבלה ממחלות רקע נפטרה לאחר שנדבקה מקורונה בביה"ח איכילוב

06:09 / קורונה בישראל: מספר הקורבנות עלה ל-59, מניין החולים - 9,006

06:01 / תורים נרשמים מחוץ למרכולים ברחבי הארץ מחשש למחסור בביצים

05:48 / ח"כ מיכאלי: "אם פרץ ושמולי נותנים גט לעבודה - שיילכו, לא אתפצל"

05:47 / קורונה: מצבו של ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון נותר ללא שינוי

05:45 / גרמניה: מניין קורבנות הקורונה עלה ל-1,607 ומספר החולים ל-99,225

05:30 / ח"כ שקד: "תיק המשפטים לכחול לבן - קו אדום מבחינתנו"

05:17 / מפלס הכנרת עלה בס"מ במהלך היממה האחרונה

04:54 / קורונה: גבר בן 80 שסבל ממחלות רקע נפטר בבית החולים שרון

04:27 / ראש אגף חקירות במשטרה: "לא תתאפשר נסיעה בין ערים מ-16:00, תהיה אכיפה משמעותית"

אנדי הרצוג חייב להישאר

ספורט2 בנובמבר 2019    4 דקות
0

לא להקשיב לפרשנים ההזויים • מישהו באמת חשב שאת הכשלים העמוקים בכדורגל הישראלי אפשר לפתור בתוך שנתיים? האם היה מאמן ישראלי שהצליח לעשות את זה בעבר? יש להשאיר את המאמן שהצליח להחזיר את הכיף למשחקי הנבחרת

אנדי הרצוג חייב להישאר
הרצוג. עשה מהפך בנבחרת ׀ צילום: דני מרון, ספורט1

בישראל לא אוהבים מאמני כדורגל זרים. כשמוסיפים לזה את כפיות הטובה הרגילה שלנו, התוצאה שמתקבלת היא קמפיין תקשורתי נגד השארתו בתפקיד של מאמן נבחרת ישראל בכדורגל אנדי הרצוג.
סוף כל סוף, לאחר שנים רבות קמה לישראל נבחרת כדורגל שמשחקת לא רע. נבחרת שמציגה כדורגל אטרקטיבי ויפה לעין (גם אם זה עדיין לא מביא ניצחונות). נבחרת שכובשת ומייצרת מהלכים מרשימים, שנמצאת במשחק, שמובילה על נבחרות חזקות ממנה. ואת כל הדבר הטוב הזה, שלא ראינו מהנבחרת שלנו כבר הרבה מאוד שנים, יש כמה פרשני כדורגל שרוצים לעצור.
יושבים להם באולפנים הממוזגים אנשים שמעולם לא בעטו בכדור, שמעולם לא אימנו בחייהם קבוצת כדורגל. חלקם אולי מעולם כלל לא דרכו על דשא. ואותם “פרשנים”, מדושני עונג ומבושמים, דורשים להעיף מכאן את המאמן הטוב ביותר שהיה לנבחרת זה הרבה מאוד זמן. קשה היה שלא לחוש בקמפיין הנוכחי את ההתלהבות ואת העניין שנוצרו מסביב למשחקי הנבחרת. יש כתובת לשינוי המבורך הזה, והיא נמצאת בעמדת המאמן.
לא במקרה ערן זהבי פורח בקמפיין הזה. שנים ארוכות שהוא מוביל את הקבוצות שלו להצלחות גדולות, ודווקא במשחקי הנבחרת הוא תמיד נראה כבוי. עכשיו, לראשונה בקריירה שלו, זהבי עושה גם בנבחרת את מה שהוא יודע, ואף יותר מכך.
אין לנו ספק שזה קשור לאמון שהוא מקבל מהרצוג וגם לעובדה שזהבי מוצב בעמדה הכי טבעית מבחינתו, בעמדת החלוץ. אבל זה לא רק זהבי. זה גם הקהל ששב למגרשים וזה החיבור המחודש עם הנבחרת. זה הניצחון המרשים על אוסטריה בבית, ניצחון שכבר הרבה שנים לא ראינו מהנבחרת שלנו. זו היכולת לעשות מהפך בחוץ מול סלובניה ולהוביל על אוסטריה במשחק חוץ.
אז נכון, לנבחרת ישראל יש עדיין הרבה מאוד רעות חולות שהיא צריכה להיפטר מהן. בראש ובראשונה, הלוזריות שלה. חוסר היכולת שלה להחזיק ביתרון ולהביא נקודות בשיניים. שער ההפסד שספגנו בתוספת הזמן בסלובניה מהווה הדגמה מושלמת לבעיה הישראלית. ויש כמובן גם את ההגנה הנרפית והגרועה שלנו, שלא השתפרה במילימטר.
ועדיין, למרות כל הדברים האלו שמצריכים טיפול שורש, יש לנו נבחרת. והיא נבחרת לא רעה. ואפילו כיף לצפות בה. מישהו באמת חשב שאת הכשלים העמוקים בכדורגל הישראלי אפשר לפתור בתוך שנתיים? האם היה מאמן ישראלי שהצליח לעשות את זה בעבר? מאמנים ישראלים כושלים, שלא שיפרו דבר וחצי דבר בנבחרת, זכו בקלות לקדנציה נוספת. אז על אחת כמה וכמה כשמדובר במאמן שהצליח להחזיר את הכיף למשחקי הנבחרת והחזיר לשחקנים את חדוות המשחק שלהם.
לא רק שצריך להאריך את החוזה של הרצוג, זה גם צריך להיות מראש לשתי קדנציות. בואו נודה ביושר שהסיכויים להעפיל למונדיאל, כשרק 16 קבוצות מאירופה מגיעות לשם, הוא קלוש. ולכן אסור למדוד את הרצוג רק לפי הקמפיין הבא. אם לאחר ארבע שנים נוספות בתפקיד לא נראה שינוי לטובה באותן בעיות כרוניות שמהן סובלת הנבחרת, אפשר יהיה להחליף אותו. הדיבורים על סיום עבודתו של הרצוג מזכירים קצת את ההתנהלות כלפי מאמן הנבחרת לשעבר ריצ’ארד נילסן. גם אז זכינו לקבל מאמן באיכות גבוהה, שהצליח לבצע שיפורים משמעותיים בנבחרת שלנו. ורק בגלל השפלה במשחק ידידות חסר חשיבות מול גרמניה הוחלט לפטר אותו. בנבחרת לא ידעו להעריך מאמן חרוץ וישר, ואף לעגו לו. עכשיו יש מי שמבקש לשחזר את ההחלטה הרעה ההיא גם במקרה של הרצוג.
באר שבע יצאה בזול
לו אני שוער מכבי, הייתי פונה לצוות האימון של הקבוצה למחרת המשחק מול באר שבע ודורש להצטרף למשחק הקרוב של קבוצת המילואים הצהובה. הוא נמצא כרגע במינוס של משחק אחד, לאור העובדה שהוא כלל לא נדרש להזיז את איבריו במהלך המשחק.
זה לא שהמפגש בין הצהובים מתל אביב לאדומים מבאר שבע התעלה לרמה גבוהה במיוחד, גם לא מצד מכבי. ובכל זאת, הקבוצה של איביץ’ הייתה גדולה בכמה רמות על הקבוצה של ברק בכר.
לו מכבי הייתה מנצלת רק רבע מכמות מצבי ההבקעה שאליהם הגיעה, זה יכול היה להיגמר בתבוסה נדירה, כזו שלא ראינו מאז שהשתיים נפגשו בגמר הגביע לפני חמש עונות (2-6 לטובת מכבי). באר שבע עוד יצאה בזול ממשחק העונה הראשון.
במקום לצאת מושפלת ומובסת, היא בסך הכל חזרה הביתה אחרי הפסד סביר (לפחות מבחינת התוצאה). תמונות הסיום של המשחק החד-צדדי הזה היו שייכות למאמן הצהוב, שנתפס בפוזה נעלבת ועצבנית על הספסל. ההחלטה של איביץ’ לרדת לחדר ההלבשה בלי ללחוץ ידיים לשחקנים שלו, וגם לא למאמן של באר שבע, מעידה על אופי בעייתי במיוחד. אפשר (ורצוי) היה לוותר על מופע “האיש המהורהר”. לא יזיק לתת קצת כבוד לשחקנים שלך.
תודה ליונתן מודריק על הסיוע
*לתגובות והצעות: lomez4@gmail.com

כתבות נוספות

0
משה כהן   

סיפורו של אלוף

  "היעד שלי הוא לייצג את ישראל באולימפיאדה", אומר נועם ברקוביץ', בן ה־11.5 מגבעתיים, שזכה באליפות איגוד ההתעמלות של ישראל...

ספורט17 במרץ 2020    דקה אחת
0
זאב קם   

פריסטרי? היסטרי!

יוםרביעי בשבוע שעבר היה אמור להיות יום חג עבור הספורט בישראל. אוהדי מכבי תל אביב כדורסל התמרקו לקראת נחיתתה של...

ספורט17 במרץ 2020    4 דקות

כתיבת תגובה