ספורט

חדשות מתפרצות

03:08 / מזג אוויר: מעונן חלקית, הטמפרטורות יהיו מעט נמוכות לעונה

02:31 / הגרעון המצטבר גדל בשנה האחרונה ב-43 אחוזים

01:50 / פנמה: מספר נשאי נגיף הקורונה במדינה עלה ל-2,249

00:53 / מקסיקו: מניין הנדבקים בקורונה עלה ב-346 ביממה האחרונה

00:01 / קורונה: למעלה מ-80 אלף קורבנות בעולם, כמעט מיליון וחצי נשאים

22:35 / טראמפ: "אני רואה ניצוץ של תקווה למרות השבוע הכואב"

21:40 / קורונה בברזיל: 219 מתים ו-3,242 מקרי הידבקות ביממה האחרונה

20:26 / קורונה: 76 בני אדם מתו בטורקיה ביממה האחרונה

19:51 / קורונה: 604 בני אדם מתו באיטליה ביממה החולפת

19:25 / 4,000 מחשבים חולקו לילדים ברחבי הארץ בהנחיית רה״מ נתניהו

18:36 / 9,248 חולי קורונה בישראל; מניין המתים עלה ל-65

18:19 / משרד הבריאות מרחיב את מספר בדיקות הקורונה בבתי האבות

17:49 / רוכב אופנוע בן 30 במצב קשה בעקבות תאונה עצמית סמוך למחלף ארלוזרוב

17:39 / קורונה בצרפת: 1,417 קורבנות חדשים; מניין המתים במדינה עלה ל-10,328

17:02 / נתניהו נבדק ונמצא שלילי לקורונה, יסיים מחר את הבידוד

16:47 / נתניהו הנחה: מענק מיוחד על סך של 500 שקלים לנכי צה"ל

16:06 / הקורבן ה-61: גבר בן 37 שסבל ממחלות רקע קשות נפטר מנגיף הקורונה בבית החולים השרון

15:55 / מגפת הקורונה התפשטה במרבית מחוזות הרשות הפלסטינית

15:56 / משרד הבריאות: יורחבו הבדיקות לחולים ואנשי צוות רפואי במרכזים הגריאטריים

15:38 / עליות שערים חדות בבורסות תל אביב בתום המסחר המקוצר של פסח

15:23 / קורונה בבריטניה: 786 קורבנות חדשים; מניין המתים בממלכה עלה ל-6,159

14:54 / עלייה של 3.5% במספר השיקים שלא נפרעו בגלל היעדר כיסוי

14:29 / המשטרה קנסה 16 מתפללים בנהריה בעקבות התקהלות אסורה

14:09 / גנץ לח״כים: "במידת הצורך, מליאת הכנסת והוועדות יופעלו במהלך הפסח"

13:42 / הרב הראשי לשעבר אליהו בקשי דורון אושפז לאחר שנדבק בקורונה, מצבו יציב

13:22 / הותר לפרסום: ישראלי נעצר בחשד שקיים קשרים עם גורמי מודיעין איראניים

13:14 / נתניהו: "ערוכים לפעול במטרה להשיב את החללים והנעדרים"

12:33 / עקב משבר הקורונה: ירידות ביבוא לארץ וביצוא לחו"ל

12:10 / קורונה: נשיא צרפת מקרון יישא הצהרה לאומה בעקבות התפשטות הנגיף במדינה

11:40 / דיווח בבריטניה: ג'ונסון ישוחרר בקרוב ממחלקת טיפול נמרץ

12:20 / יתרות מטבע החוץ פחתו בכ-4% לעומת חודש מרץ

11:10 / מדד ת"א 35 עולה בכ-3%, מדד הת"א 125 עולה בכ-3.5%

משכונת יוקרה לשכונה

ספורט2 בנובמבר 2019    4 דקות
0

הפועל פתח תקוה הייתה מועדון מהמפוארים בארץ • ניהול כושר גמר אותם • הפועל תל אביב על אותו מסלול • את טביב הם גירשו כי הוא לא בא להם טוב (יש פה אלמנט גזעני) - והכל נהרס בשיטתיות

משכונת יוקרה לשכונה
גרנט במושבה. אחרון המצליחנים באימפריה ׀ צילום: אלון חכמון

קבוצה גדולה לא הופכת לשכונה במכה אחת. זה קורה בתהליך. הפועל פתח תקוה הייתה אימפריה שהפכה לקבוצה קטנה, שלא להגיד שכונה. הרבה אוהדים צעירים לא זוכרים שהפועל פתח תקוה זכתה בחמש אליפויות רצופות, שאוהדים, גם של קבוצות אחרות,  ידעו את ההרכב שלה בעל פה, ושהיה לה שחקן שקראו לו נחום סטלמך – "ראש הזהב" – שהיה נערץ יותר ממסי ורונאלדו.
אבל ניהול גרוע הפך את הקבוצה הגדולה לשכונה. גם הפועל תל אביב הייתה אימפריה. היא הייתה ספינת הדגל של קבוצות הפועל. כמו שמכבי, זה מכבי תל אביב, כשאמרו הפועל – כולם ידעו שמדברים על הפועל תל אביב. קראו להם אדומים,  כינו אותם קומוניסטים, אבל פחדו מהם.  גם הם הפכו לשכונה, וכאן האשמה כולה על כתפי האוהדים.
הייתי שם שנה אחת, כשהקבוצה ירדה ליגה, ויורם אוברקוביץ' ז"ל גייס אותי לעזור להם לחזור לליגת העל. האדומים עלו ליגה, ובאותה עונה הבנתי שהכדורגל שלנו הוא לא כוס התה שלי. אני מתעלם מהפוליטיקה, וההחלטות שהוועד הפועל הנחית על הקבוצה, וגם מפלוגת הסדרן, שהייתה הזרוע המבצעת של מפא"י הידועה לשמצה ועשתה בשערי בלומפילד הכל חוץ מלעזור לקבוצה לעשות כמה שקלים.
קניתי לי הרבה שונאים כשנלחמתי בהם, אבל בשמיים עזרו לי, וכשהקבוצה עלתה – הכל הפך לטוב ולנכון. מה שהכי השפיע עליי היו האוהדים. הגרעין הקשה. זה שדרש להתערב בניהול, שרצה להסתובב בחדרי ההלבשה לפני אימונים ומשחקים ושהיה מוכן לעשות דברים – גם פליליים – למען הקבוצה.

הנה שתי דוגמאות, מתוך עשרות מקרים, כדי להמחיש על מה אני מדבר: הגעתי לקבוצה אחרי ארבעה מחזורי ליגה, שבהם צברה הקבוצה 4 נקודות מ-12 אפשריות. כשהגעתי לאימון הראשון, ראיתי בחדר ההלבשה הרבה פרצופים שלבטח לא היו שחקנים. הם הסתובבו בחופשיות, הסתחבקו עם השחקנים והרגישו בבית. כששאלתי, בדיסקרטיות, הסבירו לי שאלה האוהדים השרופים ושלא כדאי להסתבך איתם.
לא היה קל, אבל הצלחנו להעביר את האוהדים מחדר ההלבשה ליציע. שכחתי לספר שבשמיים אהבו אותי, ומהרגע שהגעתי, הקבוצה ניצחה ברצף לא יאומן. לכן היה קל יותר גם מול האוהדים. אבל נשאר אוהד אחד שלא הצלחתי להיפטר ממנו. הוא היה דווקא מהנחמדים, הלא מתלהמים. הוא היה מגיע לחדר ההלבשה עם עוגה גדולה, לחגוג יום הולדת של שחקן, ואחר כך עוגה להולדת בן, ולך תוציא מחדר ההלבשה בחור שרק רוצה לשמח את השחקנים. בסוף הצלחתי להיפטר גם ממנו, לא לפני שיורם אוברקוביץ' ביקש שהקבוצה תשלם לאותו אוהד את עלות העוגות שהוא הביא.
האפיזודה השנייה קשורה לנושא הקשה של מכירת משחקים. לקראת סיום העונה, כשהקבוצה נלחמה על כרטיס עלייה, התחלנו לאבד נקודות קריטיות, ושני אוהדים סיפרו לי שיש שחקן בקבוצה שמוכר משחקים. כמובן ששיתפתי את אוברקוביץ', עשינו בירורים שונים ולא הצלחנו לאמת את השמועות. אבל השמועות דלפו. ואז, באימון המסכם של יום חמישי, כשישבתי עם כמה אוהדים ביציע, בניסיון להרגיע את הרוחות, ניגש אליי אוהד ידוע של הפועל, וצעק עליי, לפני כולם, שרק מפני שאני "יורם" הקבוצה לא תעלה ליגה. הוא אמר שכולם קונים משחקים, ושרק אנחנו, הפועל תל אביב, לא עושים כלום, והכל בגללי. אם זה לא מכבודך, הוא צעק, אני מוכן לעשות את זה!
אני רוצה להאמין שלא קנו משחקים, ושהקבוצה עלתה ליגה רק בזכות הכדורגל. אבל לך תדע. כאמור, בסוף העונה החלטתי שאני לא בנוי לזה. כשיו"ר מועצת הפועלים, בקומה החמישית בהסתדרות,  הפעיל עליי לחץ להמשיך,   הרגשתי לא נוח שהתעקשתי לסיים.

שנים אחרי זה הייתה לי פגישה עם עו"ד אוהד הפועל, קצת אחרי שאלי טביב רכש את הקבוצה. כשסיימנו את הישיבה, עברנו לכדורגל. הוא הודה לי על תרומתי להפועל, ואז אמר בנחרצות: אנחנו לא אוהבים את טביב. אמרתי לו שטביב רק הגיע, ושהוא הביא הרבה שחקנים לקבוצה, ושמגיע לו קצת קרדיט.  אבל הוא התעקש ואמר: טביב לא מתאים לנו! בהמשך הפועל זכתה בדאבל, אבל את טביב הם הצליחו להעיף.
עד היום אני לא משתחרר מההרגשה שהיה כאן גם מניע עדתי. את העונה הזאת פתחה הפועל ברגל שמאל, רק 7 מ-24 נקודות, פחות מ-30% הצלחה. כבר ברור שתהיה לאוהדים עונה קשה. ברור גם שניסו אביטן בדרך החוצה. קצת קשה לפענח את אוהדי הפועל. מצד אחד, הם האוהדים הכי נאמנים, שהולכים אחרי הקבוצה באש ובמים, ומצד שני, הם לחצנים, צועקים ומקללים, ומצליחים להכתיב להנהלה את המהלכים. קוראים לזה חיבוק דב.
נשאר לי בלב משהו למועדון. במצב של 0-2 להפועל חיפה, כשהרחיקו לחיפה שחקן, האמנתי שיש להפועל הזדמנות לקנות את עולמה במכה אחת. בוזגלו ייקח עליו את האחריות ויחזיר את הקבוצה למשחק, ויוכיח שהוא לא סוס מת. דמארי יכבוש שער ניצחון ויחזור לימיו הטובים. השחקנים יעשו קאמבק, ויצברו ביטחון, והאוהדים ירימו את אביטן על הכתפיים.
אבל הם הפסידו 3-0.

כתבות נוספות

0
משה כהן   

סיפורו של אלוף

  "היעד שלי הוא לייצג את ישראל באולימפיאדה", אומר נועם ברקוביץ', בן ה־11.5 מגבעתיים, שזכה באליפות איגוד ההתעמלות של ישראל...

ספורט17 במרץ 2020    דקה אחת
0
זאב קם   

פריסטרי? היסטרי!

יוםרביעי בשבוע שעבר היה אמור להיות יום חג עבור הספורט בישראל. אוהדי מכבי תל אביב כדורסל התמרקו לקראת נחיתתה של...

ספורט17 במרץ 2020    4 דקות

כתיבת תגובה