ספורט

חדשות מתפרצות

01:19 / הקטל בדרכים: נהג נהרג בתאונת דרכים בירושלים

00:05 / אושר התיקון לחוק היסוד שיאפשר את הגדלת תקציב המדינה

23:34 / טראמפ: "הייתה לי שיחה ידידותית עם ביידן על הקורונה"

22:16 / המענק לקשישים סיעודיים עלה מ-500 ל-950 ש"ח

22:04 / ישיבת הממשלה הטלפונית תתקיים מחר בשעה 10:00 בבוקר

21:53 / טראמפ: "אנחנו בקשר עם כל רופאיו של ג'ונסון"

20:33 / הקורבן ה-58: בת 74 עם מחלות רקע נפטרה בביה"ח מעייני הישועה

20:07 / הדרג המקצועי באוצר מתנגד לאישור חבילת הסיוע הכלכלית לאל על

19:17 / ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון החולה בקורונה הועבר לטיפול נמרץ

19:08 / גורם במפלגת העבודה: ״נפעל ביחד עם כחול לבן כסיעה גדולה בכנסת״

18:56 / קורונה: ההגבלות החדשות לחג הפסח

18:10 / ועדת הכספים אישרה את הגדלת קרן ההלוואות לעסקים קטנים ובינוניים ל-8 מיליארד שקל

17:59 / היועמ״ש העביר לנתניהו מכתב המבקש להפסיק את עיכוב החקיקה במסגרת המאבק בקורונה

17:46 / סמוטריץ׳ על לוין: ״לא מבין איך האיש שנאבק לתיקון מערכת המשפט הולך להתמנות ליו״ר הכנסת בצו בג״ץ״

17:36 / המשטרה לא אפשרה כניסה לירושלים ל-332 אזרחים שהגיעו מערים אחרות

16:51 / משרד הבריאות: בר סימן טוב קיבל תשובה שלילית בבדיקת הקורונה, יישאר בבידוד

16:47 / קורונה באיטליה: מניין המתים במדינה עלה ל-16,523

16:15 / הידרדרות במצבו של חולה קורונה בן 48 בביה"ח בלינסון

16:07 / בכירים בכחול לבן: "מסתמן שאשכנזי יהיה שר החוץ"

15:49 / הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הגדלת התקציב להתמודדות עם משבר הקורונה

15:40 / קורונה בסינגפור: 66 נדבקים חדשים; מניין החולים במדינה עלה ל-1,375

15:20 / ימינה לנתניהו: ״כרוך את חוקי הרוטציה עם החלת הריבונות בבקעת הירדן״

15:00 / נתניהו התחייב בפני יו"ר מועצת יש"ע כי הממשלה שתקום תפעל להחלת ריבונות בבקעה בקרוב

14:01 / משרד הרווחה: הקיצוץ בתכניות הסיוע למשפחות עניות יחל באפריל

13:12 / בנק ישראל הוריד את הריבית לרמה של 0.1%

12:39 / קורונה: בן 72 ובת 87 נפטרו בבית החולים איכילוב

12:26 / קורונה: ירידה של 81% בתיירות הנכנסת לישראל

12:06 / קורונה: בן 77 ובת 91 נפטרו בבבית החולים שערי צדק

11:46 / ח"כ יעלון: "בני, עדיין לא מאוחר להתחרט על הטעות בניווט"

11:26 / מצבו של קצין צה"ל שנפצע מפליטת כדור התדרדר ומוגדר קשה

11:22 / כחול לבן והעבודה סיכמו על עבודה משותפת בדרך לאיחוד בין הסיעות

11:15 / רה"מ נתניהו ויו"ר הכנסת גנץ נפגשו במטרה להגיע להבנות על הקמת ממשלת חירום

רק רמת גני יכול

ספורט22 באוגוסט 2019    6 דקות
0

רמזי גבאי, אושיה מקומית בעיר, קיבל את תפקיד יו"ר החברה העירונית היכלי הספורט בתל אביב • תוך שלושה חודשים הוא הגשים חלום, וביום ראשון, יחד עם כל הספקנים, הוא יעמוד ויביט במשחק שאמור להיערך בהיכל הכדורגל הישראלי • בקרוב אצלנו?

רק רמת גני יכול
גבאי בבלומפילד. הרבה אנשים צריכים לאכול את הכובע ׀ צילום: באדיבות המצולם

רמזי גבאי, שבמשך שנים ארוכות כיהן כחבר מועצת עיריית רמת גן ומחזיק תיק הספורט, סגר מעגל דווקא בתל אביב. במהלך כהונתו ניסה לקדם תכנית להפיכת אצטדיון רמת גן לבינלאומי, עם כ-50 אלף מקומות, אבל האצטדיון ברמת גן נותר בינתיים פיל לבן, ואת האצטדיון החדש הוא יחנוך בתל אביב.
גבאי נכנס לפני כשלושה חודשים לתפקידו כיו"ר החברה העירונית היכלי הספורט בתל אביב, אשר הובילה את פרויקט הקמת אצטדיון בלומפילד ביפו, והשבוע הוא הרגיש כמו חתן השמחה.
פגשתי את גבאי לפני כחודש באקראי, בעת שהמתין לפגישה עם ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן, והוא נשמע לי מאוד נחוש: "נעמוד בלוחות הזמנים. את הדשא מתחילים לשתול בקרוב", הוא אמר בתשובה לשאלתי מדוע העבודות נראות רחוקות מסיום.
"אני מאוד מתרגש לקראת פתיחת בלומפילד וגאה ב'מדינת תל אביב', אבל כמי שחי 70 שנים ברמת גן, אני עדיין חושב שצריך בעיר אצטדיון לאומי שבו 50 אלף מקומות, ושהאזור יהפוך למרכז של ספורט, כנסים ומסחר".
בינתיים, בעיריית רמת גן וברשות מקרקעי ישראל טרם התקבלה החלטה סופית לגבי עתידו של האצטדיון. ההחלטה הסופית צפויה להתקבל לאחר החגים, אי שם סביב נובמבר. בכל מקרה, גם אם יוחלט על הריסת האצטדיון או בניית אצטדיון חלופי גדול או קטן יותר, הפרויקט יימשך שנים ארוכות.
אם הפועל רמת גן תעלה לליגת העל, היא תוכל לשחק בבלומפילד?
“כתושב רמת גן אסייע לה לשחק בבלומפילד”.
מה אתה צופה לספורט ברמת גן?
“אני רואה תנופה בהתנהלות הספורט ברמת גן. ראש העירייה תומך בספורט. ברמת השקמה שופץ מגרש האימונים, מול הספארי משפצים את המגרשים, ורואים רצון אמיתי להביא את רמת גן לצמרת. אני תמיד אשמח לסייע”.
האמנת שאצטדיון בלומפילד ייפתח העונה?
“כשנכנסתי לתפקיד לפני כשלושה חודשים והגעתי לאתר העבודות, קשה היה לי להאמין שהעבודות יסתיימו באוגוסט, אבל ראש העירייה רון חולדאי והמנכ”ל מנחם לייבה שמרו על אופטימיות, ובסופו של דבר הם צדקו”.
אכן בחודשים האחרונים עבדו בממוצע כ-400 פועלים מטעמן של כ-60 חברות קבלניות בתחומים שונים, סביב השעון, גם בשבתות, על מנת לעמוד בהבטחה שלה ציפו האוהדים בקוצר רוח – לחנוך את האצטדיון המשודרג בפתיחת העונה. “הרבה פרשנים צריכים לאכול את הכובע. הם לא האמינו שנעמוד בלוחות הזמנים”, הוא אומר ומוסיף: “אני מגיע מהמגזר העסקי, ואני חייב לציין שההתנהלות הייתה כמו בגוף עסקי מתקדם, ומגיעה מילה טובה גם לחברה הכלכלית של עיריית תל אביב שניהלה את העבודות. מדובר בפרויקט מאוד גדול, עם הרבה מאוד כסף, ובגיוס מיטב הטכנולוגיות וחברות ייעוץ מובילות בעולם”.
אצטדיון בלומפילד נחשב במשך עשרות שנים כסוג של היכל הקודש לחובבי הספורט. מעטפת היציעים הסמוכה לדשא הירוק יצרה אווירה ססגונית ואותנטית, וגבאי היה רוצה לממש את הדגם היפואי גם בעירו.
הפרויקט הענק של שדרוג בלומפילד, שעלותו מוערכת בכחצי מיליארד שקל, החל לפני כשלוש שנים, בעבודות הריסת החלק העליון של היציעים ושערי הכניסה. היציעים, שהכילו עד אז 14 אלף מקומות ישיבה, הפכו לבסיס עם קיבולת אפשרית של 5,000 מקומות, שמעליו נבנו בהמשך בעבודות הנדסיות מורכבות היציעים העליונים, ששמרו על המעטפת הייחודית ויצרו איצטדיון דמוי קערה.
אצטדיון בלומפילד המשודרג כולל 29,150 מושבים, עשרה תאי צפייה המכילים יחד 150 מקומות ישיבה, שני אולפני טלוויזיה, 180 עמדות לעיתונאים, 13 שערי כניסה (בדומה לאצטדיון ההיסטורי), 30 כניסות, 240 עמדות תאורה, 350 מצלמות אבטחה, 22 מזנונים, 420 אסלות, 177 משתנות, 280 כיורים, מעליות בכל שער, שישמשו נכים, וארבעה דרגנועים לקהל הרחב (בעתיד יותקנו דרגנועים נוספים).
גבאי מתגאה: “זה האצטדיון המשוכלל והיפה ביותר בארץ, הרבה יותר מטדי וסמי עופר. יש בבלומפילד המחודש משהו מיוחד”.
והאמת, סיור שערכתי השבוע באצטדיון יצר תחושה של מתקן ייחודי, המשלב בתכנונו האדריכלי יוצא הדופן עבר עם עתיד.
אבל באצטדיון שנבנה בסטנדרטים בינלאומיים מתקדמים אין קירוי, בניגוד לאצטדיונים מתקדמים בעולם וגם בארץ. מהגג ייהנו בינתיים רק מנויי הפלטינום והזהב היושבים במרכז היציע המערבי. מרבית האוהדים יישבו תחת כיפת השמיים.
“התקנת הגג הייתה מייקרת בעשרות מיליוני שקלים את עלות העבודות. מדובר בכסף ציבורי, ובמדינה שבה יש בממוצע שלושה עד חמישה ימי גשם בעונה בעת משחקים של קבוצה היה מיותר להוציא על זה עוד כספים. המשחקים יתקיימו לפנות ערב או בשעות הערב, וכשיושבים ביציע למעלה דווקא יש בריזה נעימה”, הוא מגן על ההחלטה שעוררה ביקורת בקרב אוהדי כדורגל. עם זאת, ההערכות הן שבתוך כמה שנים בלומפילד יהיה כולו מקורה. באופן רשמי, דיווחה השבוע, אומנם רק ברמז, עיריית תל אביב שבעתיד האצטדיון יהיה כולו עם תקרה. עם תחילת התכנון הנחה ראש העירייה להגדיל את המבנה שיוכל להכיל 29,150 מקומות ישיבה ויכלול תוספת קומת תאי צפייה. יוגדל מתחם ה-VIP, ויהיו שטחי מסחר, יתקיימו עבודות פיתוח ופתרון קונסטרוקטיבי לגג, כך שיתאפשר קירוי עתידי מלא לצד מזרח ומערב, ותהיה תוספת דרגנועים, ציינו בדוברות העירייה.
ביקורת חריפה נוספת נשמעה על ידי האוהדים לנוכח היעדר מקומות חניה בסמיכות לאצטדיון. התחליף שיוצע לאוהדים, שרבבות מהם כבר רכשו מנויים לבלומפילד, יהיה הגעה בתחבורה ציבורית, שמבטיחים שתתוגבר לקראת ולאחר המשחקים, כולל שאטלים ואופניים.
השאטלים ייצאו מכמה מוקדים, מסר לנו רמזי גבאי: “אנחנו נפעיל אותם בשיתוף עם חברת Moovit, שכבר צברה ניסיון בהסעת אוהדי אינטר ומילאן למשחקים באמצעות שאטלים, וחברת אגד תעבורה בראשותו של צביקה לבנת, שנרתם לפרויקט ההסעות”.
על פי התכנון, באמצעות הרשמה מראש – האוהדים יוכלו להגיע לחניון הקרוב ביותר או לתחנות הרכבת, ושם יחכו להם אוטובוסים. “המחיר של נסיעה לשני הכיוונים יהיה 20 שקל”, מציין גבאי. לאחרונה הותקנו בהנחיית חולדאי כאלף עמדות לאופניים, בתקווה שחלק מהאוהדים יעדיפו להגיע באופניים וקורקינטים חשמליים.
גבאי מזכיר שגם באצטדיונים אחרים בארץ ובעולם אין חניות בסמיכות. “בחיפה צריך ללכת מרחק גדול ברגל מהחניונים המרוחקים עד האצטדיון”. בטווח הארוך ההגעה תהיה קלה משמעותית, אבל זה לא יקרה לפני אוקטובר 2021 – כאשר על פי התכנית, “הקו האדום” של הרכבת הקלה יתחיל לפעול.
“הקו האדום” ייסע בין פתח תקוה, ציר ז’בוטינסקי בבני ברק ורמת גן, מרכז תל אביב, שדרות ירושלים ביפו ובת ים.
עם פתיחת הקו, גם שדרות ירושלים, שיהפכו למדרחוב, ייפתחו – ואז תגיע הישועה. שנתיים לפחות. בינתיים האוהדים יצטרכו לסגל לעצמם הרגלי נסיעה חלופיים, ואלו שלא ירצו לוותר על הנסיעה ברכב הפרטי יצטרכו להפוך לחובבי הליכה, להחנות בחניונים רחוקים וללכת כחצי שעה עד שעה לאצטדיון או להתחיל לרכוב על אופניים וקורקינטים.
גבאי בטוח שחוויית הצפייה בבלומפילד תהיה שווה את המאמץ: “תהיה אווירה מדהימה. מכבי תמכור את כל המנויים, וגם הפועל מוכרת בקצב מוגבר. כל משחק בבלומפילד יהיה חוויה וההצגה הטובה ביותר”, הוא מסכם בנימה אופטימית.

כתבות נוספות

0
משה כהן   

סיפורו של אלוף

  "היעד שלי הוא לייצג את ישראל באולימפיאדה", אומר נועם ברקוביץ', בן ה־11.5 מגבעתיים, שזכה באליפות איגוד ההתעמלות של ישראל...

ספורט17 במרץ 2020    דקה אחת
0
זאב קם   

פריסטרי? היסטרי!

יוםרביעי בשבוע שעבר היה אמור להיות יום חג עבור הספורט בישראל. אוהדי מכבי תל אביב כדורסל התמרקו לקראת נחיתתה של...

ספורט17 במרץ 2020    4 דקות

כתיבת תגובה