ספורט

חדשות מתפרצות

13:20 / לוי-אבקסיס תומכת בפסילת ח"כ יזבק: "לא אאפשר לטרור להיכנס לביתנו"

13:09 / חשד לרצח: גבר כבן 30 מג'דיידה נורה למוות

12:56 / שתי נשים נפצעו קל-בינוני בתאונה אוטובוס לרכב פרטי סמוך בקצרין

12:39 / הקרמלין: פוטין ידון עם נתניהו על חנינה אפשרית לנעמה יששכר בביקורו בישראל

12:09 / כתב אישום נגד תושב אילת שבעט בחתולת רחוב ופצע אותה

11:39 / צרור בלונים חשודים אותרו בשטח פתוח בסמוך לישוב מסילת ציון

11:32 / שני צעירים נפצעו, אחד בינוני והשני קל, בהתהפכות רכב סמוך לדבוריה

11:20 / חרירי: "לבנון זקוקה לממשלה על מנת להימנע מקריסה כלכלית"

10:55 / ח"כ איציק שמולי תומך בפסילתה של ח"כ היבא יזבק מהתמודדות

10:09 / נהג מונית מירושלים נעצר בחשד לקטיפה של צמח מוגן במשקל של כ-100 ק"ג

09:57 / נקבע מותו של הולך רגל שנפגע מרכב מסחרי בירושלים

09:34 / ח"כ אופיר כץ: "התבטאותו של גולן מקוממת, יזבק תומכת במחבלים"

09:08 / יאיר גולן מתנגד לפסילת יזבק: "פוסלים על מעשים, לא על אמירות מקוממות"

09:00 / גבר כבן 30 נכווה קשה כתוצאה משריפה במפעל באזור התעשייה בטמרה

08:53 / חוטובלי תמונה לשרה, הנגבי ואקוניס יקבלו תיק נוסף

08:36 / שלושה צעירים, תושבי עילוט וחיפה, נעצרו בחשד להחזקת נשק

07:30 / איראן: "נשארים בהסכם הגרעין, הטענות האירופיות לא מבוססות"

07:16 / היום תוגש הצהרת תובע כנגד קטין שנעצר בשבוע שעבר בחשד לסחיטה באיומים

07:06 / פעולות החייאה מבוצעות בהולך רגל שנפגע מרכב מסחרי בירושלים

06:31 / רוכב אופנוע בן 16 נפצע בינוני כשהחליק במחלף השלום

06:29 / מיקי זוהר: "שיתוף בן גביר בעשייה השלטונית - מהלך מבורך"

06:11 / מפלס הכנרת עלה ב-5 ס״מ מאתמול והגיע לגובה של 210.665-

06:08 / נהג נעצר בשל נהיגה במהירות מופרזת של 215 קמ"ש על כביש 25

05:58 / אינדונזיה: תשעה בני אדם נהרגו כתוצאה מקריסת גשר

08:35 / קוריאה הדרומית: מקרה ראשון של הידבקות בווירוס המיסתורי מסין

05:11 / סקר עולמי: קפיטליזם גורם יותר נזק מאשר תועלת

03:55 / מזג האוויר: קל מהרגיל לעונה, חשש לשטפונות והצפות

03:14 / תל אביב: בן 65 נהרג לאחר שרכבו התהפך בכביש 20

00:18 / ירושלים: שתי צעירות בשנות ה-20 לחייהם אותרו ללא רוח חיים

22:37 / שני הרוגים בתאונת דרכים קטלנית סמוך לאשדוד

21:56 / רכב צבאי נתקע על פסי הרכבת, הלוחמים חילצו את עצמם

20:34 / קרית מוצקין: שריפה פרצה בבניין מגורים בעקבות שימוש לא בטוח במפזר חום

תכירו, מכבי עירוני רמת גן

ספורט1 באוגוסט 2019    5 דקות
0

המדיניות החדשה מולידה קבוצות חדשות וגם שמות חדשים לקבוצות ותיקות • קבוצת הנשים המצליחה היא מעתה קבוצה עירונית של מכבי ר"ג

תכירו, מכבי עירוני רמת גן
גלזר. טוב שם משמן טוב ׀ צילום: יח"צ

דרמה קטנה התחוללה השבוע במפה הספורטיבית ברמת גן. קבוצת הכדורסל הנשים של מכבי רמת חן-בליך תיקרא מהעונה הקרובה מכבי עירוני רמת גן. לעומת זאת, קבוצת כדורסל הגברים של הפועל רמת גן, שדחתה את הצעת העירייה להתאחד עם עירוני, לא תקבל תמיכה כספית גבוהה יותר מהעירייה, שהחליטה כיעד אסטרטגי להשקיע במכבי עירוני רמת גן, שעל פי התכנית בתוך ארבע עונות תהיה בליגת העל ותהפוך לספינת הדגל של הכדורסל הגברי בעיר.
ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן וממלא מקומו ומחזיק תיק הספורט ליעד אילני, לחצו לאיחוד של הפועל רמת גן עם עירוני והבטיחו תמיכה גבוהה ומשמעותית שתגיע לכ-2 מיליון שקל לעונה, לעומת התמיכה הנוכחית בסכום של כ-600 אלף שקל בלבד.
בעיריית גבעתיים התנגדו לתכנית, מאחר שהקבוצה הייתה אמורה להיקרא הפועל עירוני רמת גן ולא הפועל רמת גן-גבעתיים. הם חששו מאובדן הזהות של הקבוצה המאוחדת ומפגיעה במחלקת הנוער שאותה מפעילה העמותה לקידום הספורט בעיר. על פי ההערכות, הפועל רמת גן סיימה את העונה שעברה בגירעון של כ-200 אלף שקל. אילני הודיע שהתמיכה העירונית לקבוצה תגדל אולי במעט, אבל עיקר המשאבים יופנו לעירוני רמת גן.
"אני מצר על החלטת העמותה של הפועל רמת גן כדורסל לדחות את הצעת האיחוד. היא הייתה טובה לכולם. חבל שהיו חברים בעמותה שהצביעו נגד האיחוד, כאשר הם בכלל לא מתגוררים ברמת גן, אלא בגבעתיים, תל אביב ואפילו בכפר סבא", אמר אילני.
צחי בן יוסף, ממנהלי הפועל רמת גן, אמר על ההחלטה הדרמטית לדחות את ההצעה של עיריית רמת גן לאיחוד: "מועדון הכדורסל הפועל רמת גן-גבעתיים פועל כעמותה מסודרת המפוקחת על ידי רשת העמותות. לכן חובתה של הנהלת המועדון הייתה להביא את הצעת עיריית רמת גן להכרעה דמוקרטית של חברי העמותה, שכן ההצעה כללה תנאים שהם בחזקת שינויים מהותיים החייבים את אישור האסיפה הכללית".
בן יוסף אמר עוד: "חברי העמותה החליטו שברצונם להמשיך את מפעל חייהם שבנו במו ידם וכספם, תוך שמירה על זהות וערכי קבוצת האוהדים, וזאת תוך המשך שיתוף הפעולה הקיים עם עיריית רמת גן. המתווה אשר עיריית רמת גן הציעה הביא את עיריית גבעתיים להודיע שבתנאים אלו הם פורשים מהקבוצה המאוחדת".
"במהלך האסיפה, שבה נכחו כ-100 חברי עמותה ואנשים שהקבוצה יקרה ללבם, קיימנו שיחה פתוחה בין הנוכחים. לצד הגאווה שחשו הסובבים מהצעת העירייה להכריז על הפועל רמת גן-גבעתיים כקבוצה הבכירה, דנו חברי העמותה גם בקשיים האידיאולוגיים שהמהלך עשוי להביא, לצד הקשיים הטכניים שבכל מקרה מנעו את יישום המהלך באופן מיידי. למשל, היפרדות של עירוני רמת גן ממרכז מכבי, הסכמת איגוד הכדורסל למהלך שבו מחלקת הנוער של עירוני רמת גן תסופח למועדון הבוגרים של הפועל ושינוי שם המועדון".
בן יוסף הבהיר שחברי העמותה החליטו פה אחד כי הם בעד המשך ההתדיינות עם עיריית רמת גן, כדי להשלים את המהלך עד לתום העונה הבאה.
"חשוב לציין ולהדגיש שוב שמועדון הכדורסל הפועל רמת גן-גבעתיים מלא גאווה על רצונם של שאמה הכהן ואילני להפוך את המועדון לבכיר בעיר רמת גן, ומשתוקק להגשים את החזון הספורטיבי שהציעו ראש העירייה ומחזיק תיק הספורט", סיכם בן יוסף.
בינתיים הפועל רמת גן נפרדה ממאמנה בשלוש העונות האחרונות, מתן חרוש, וההיערכות לעונה רק בתחילתה.
לעומת זאת, בקבוצת הכדורסל נשים של מכבי רמת חן-בליך קיבלו את הצעת העירייה להפוך לחלק מעירוני רמת גן. החל מהעונה הקרובה הקבוצה תיקרא מכבי עירוני רמת גן. יו"ר מכבי רמת חן, אורה גלזר, ציינה שהמגעים לאיחוד מצויים בשלבים הסופיים, וההכרזה הרשמית צפויה ככל הנראה ב-13 באוגוסט בלשכת ראש העירייה.
"האיחוד וההכרה בכדורסל הנשים ובקבוצה הבוגרת של מכבי רמת חן, בעיקר כאגודה עירונית, יעניקו לקבוצה הבוגרת תקציב ראוי להגשמת שאיפותיה לאליפות וגביע בעונה הקרובה", ציינה גלזר.
כחלק מהצהרת הכוונות להתמודד על הדאבל, החתימה הקבוצה את אדיסון הטאוור, שאשתקד הייתה מהמובילות באליצור רמלה. את הקבוצה יאמן עדן ענבר, ועד כה כבר הוחתמו, בין היתר, אדוט בולג'אט, טל לב, דניאל רבר, אלכס כהן ויערה יצחקי.
"עירוני רמת גן, גברים ונשים, תהיה הקבוצה העירונית המובילה ברמת גן, והיעדים שהצבנו גבוהים", ציין יו"ר מכבי עירוני רמת גן, עופר ארליך, המנהל בפועל את מחלקת הנוער, והדגיש: "הקבוצות הבוגרות בגברים ובנשים יהיו חלון הראווה, ונשקיע משאבים רבים בטיפוח מחלקות הנוער ובתי הספר לכדורסל. בעונה הקרובה יהיו לנו 26 קבוצות ילדים ונוער ובית ספר לכדורסל עם 700 ילדים".
כחלק מבניית קבוצת הגברים של עירוני רמת גן, המשחקת כיום בליגה השלישית, מונה חן שניידרמן ליו"ר הקבוצה הבוגרת.
"היעד הוא להגיע תוך שנתיים לליגה הלאומית ותוך ארבע שנים לליגת העל. נחזיר את רמת גן למפת ליגת העל בכדורסל", ציין ארליך.

כדורגל: זה מהטוטו

קבוצת הכדורגל של הפועל רמת גן תפתח הערב (חמישי) את העונה באופן רשמי, במשחק גביע טוטו בחוץ מול בני לוד. הפועל רמת גן שבה ממחנה בבולגריה, שבמהלכו קיימה שני משחקי אימון: מול סקופיה, מהליגה הראשונה במקדוניה, אשר הסתיים בתיקו 2-2, ובמשחק מול פמגוסטה מהליגה הראשונה בקפריסין, שבו נוצחה ר"ג 2-1. במחנה השתתף גם חלוץ החיזוק הגנאי ג'אד נורו, ששיחק בעבר בבני יהודה וסכנין.
היו"ר עינב חזנוולד אמר: "עד לפתיחת משחקי הליגה, ב-23 באוגוסט, נחתים עוד שני שחקני חיזוק ישראלים בתפקידי חלוץ וקשר. השנה נעניק דגש גם לשחקנים מתוצרת בית. 12 משחקני הסגל עלו מקבוצת הנוער. יש לנו סגל עם פוטנציאל גבוה, ואני מאמין שנרוץ בצמרת הליגה הלאומית".
התקציב של הפועל רמת גן יעמוד העונה על כ-5.5 מיליון שקל, והקבוצה תמשיך לשחק באצטדיון רמת גן.

כתבות נוספות

0

כמה קלוריות יש בקובה?

שירי ראב רפורמת סימון המזון של משרד הבריאות יצאה לדרך. לפני שתוסיפו אש למדורת הביקורות, אתם חייבים להודות שיש כאן...

ספורט20 בינואר 2020    דקה אחת
0
משה כהן   

ארבע על ארבע

הפועל רמת גן דוהרת לכיוון הפסגה. ביום שישי זכו האדומים בניצחונם הרביעי ברציפות, ועוד באיזה משחק! בחוץ נגד מוליכת הלאומית,...

ספורט20 בינואר 2020    4 דקות

כתיבת תגובה