ספורט

חדשות מתפרצות

13:17 / שני קצינים ו-10 לוחמים הודחו לאחר שהפרו הנחיות הקורונה ביחס להתקהלות

13:15 / הממשלה אישרה: דחיית תשלומי קנסות והרחבת פעילות בתחבורה הציבורית 

12:32 / צעיר כבן 24 נפצע קשה באירוע ירי בחיפה

12:31 / משרד הבריאות חתם על הסכם להעברת חלק מבדיקות הקורונה לטיפול במכון ויצמן

11:59 / גבר כבן 40 נפצע קשה מירי סמוך למחסום קלנדיה

11:44 / פלסטיני נוסף מת מקורונה ביהודה ושומרון

10:59 / לפיד: "מצרים קיבלה צוללת נוספת באישור נתניהו, איפה ועדת החקירה שהובטחה?"

10:47 / תשעה עובדי מכון הדימות בביה"ח "הלל יפה" הוצאו לבידוד עקב חשיפה לחולה קורונה

10:12 / צה"ל: "מפקד גיס 1 בצבא סוריה מסייע לחיזבאללה להתבסס ברמת הגולן"

10:12 / קורונה באיראן: 122 מקרי מוות ביממה האחרונה, 1,972 חולים נוספים

09:36 / המשטרה סורקת אחר חשודים בשוד מזוין של בעל כספומט בירושלים

09:22 / הוגשה הצהרת תובע נגד תושב כפר סאלם בחשד להחזקת נשק שלא כדין

09:19 / מ"מ המפכ"ל סייר ברהט: "נמצה את הדין עם פורעי החוק האלימים"

09:06 / חולה קורונה כבן 90, שהתגורר בבית אבות, נפטר הלילה

08:57 / אינדונזיה: מספר הקורבנות עלה ב-26, מניין החולים - 3,512

08:26 / תושב עכו בשנות ה-30 לחייו נעצר בחשד לשוד תחנת דלק בעיר

08:24 / תושב עכו כבן 40 נעצר בחשד שפרץ לשתי דירות בעיר

08:25 / המוסד לביטוח לאומי יעביר ביום ראשון כ-1.4 מיליארד שקלים למשפחות עם ילדים

07:45 / בית שמש: כ-30 בני אדם התפללו בבית כנסת בניגוד להנחיות ונקנסו

07:43 / הותר לפרסום שמה של נפטרת מקורונה: ליאה שוורץ בת ה-85

07:33 / קורונה ברוסיה: 1,786 חולים אובחנו ביממה האחרונה

07:16 / קורונה: 19 מקרים של הידבקות בנגיף אובחנו ברוסיה

06:50 / לניאדו: מטופלת בשנות השמונים לחייה נפטרה מנגיף הקורונה

06:45 / דיווח: טורקיה סיפקה לישראל מסכות וכפפות מגן

06:17 / קורונה: 92 קורבנות בישראל, 10,095 חולים

06:09 / מטען של מיליוני ביצים הגיע לנמל אשדוד מספרד

05:54 / לוחמי מג"ב עצרו חשוד בהצתת משרד במתחם עסקים ביישוב שריגים

05:45 / נשיא ארגון "איחוד הצלה", אלי ביר, התעורר לאחר שהיה מורדם ומונשם

05:25 / מפלס הכנרת עלה בס"מ מאז אתמול

05:21 / תימן: חולה קורונה ראשון אובחן במדינה

05:04 / גרמניה: מספר הקורבנות עלה ל-2,373, מניין החולים - 113,525

04:49 / תאילנד: 50 מקרים חדשים של קורונה זוהו במדינה, חולה אחד מת

תכירו, מכבי עירוני רמת גן

ספורט1 באוגוסט 2019    5 דקות
0

המדיניות החדשה מולידה קבוצות חדשות וגם שמות חדשים לקבוצות ותיקות • קבוצת הנשים המצליחה היא מעתה קבוצה עירונית של מכבי ר"ג

תכירו, מכבי עירוני רמת גן
גלזר. טוב שם משמן טוב ׀ צילום: יח"צ

דרמה קטנה התחוללה השבוע במפה הספורטיבית ברמת גן. קבוצת הכדורסל הנשים של מכבי רמת חן-בליך תיקרא מהעונה הקרובה מכבי עירוני רמת גן. לעומת זאת, קבוצת כדורסל הגברים של הפועל רמת גן, שדחתה את הצעת העירייה להתאחד עם עירוני, לא תקבל תמיכה כספית גבוהה יותר מהעירייה, שהחליטה כיעד אסטרטגי להשקיע במכבי עירוני רמת גן, שעל פי התכנית בתוך ארבע עונות תהיה בליגת העל ותהפוך לספינת הדגל של הכדורסל הגברי בעיר.
ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן וממלא מקומו ומחזיק תיק הספורט ליעד אילני, לחצו לאיחוד של הפועל רמת גן עם עירוני והבטיחו תמיכה גבוהה ומשמעותית שתגיע לכ-2 מיליון שקל לעונה, לעומת התמיכה הנוכחית בסכום של כ-600 אלף שקל בלבד.
בעיריית גבעתיים התנגדו לתכנית, מאחר שהקבוצה הייתה אמורה להיקרא הפועל עירוני רמת גן ולא הפועל רמת גן-גבעתיים. הם חששו מאובדן הזהות של הקבוצה המאוחדת ומפגיעה במחלקת הנוער שאותה מפעילה העמותה לקידום הספורט בעיר. על פי ההערכות, הפועל רמת גן סיימה את העונה שעברה בגירעון של כ-200 אלף שקל. אילני הודיע שהתמיכה העירונית לקבוצה תגדל אולי במעט, אבל עיקר המשאבים יופנו לעירוני רמת גן.
"אני מצר על החלטת העמותה של הפועל רמת גן כדורסל לדחות את הצעת האיחוד. היא הייתה טובה לכולם. חבל שהיו חברים בעמותה שהצביעו נגד האיחוד, כאשר הם בכלל לא מתגוררים ברמת גן, אלא בגבעתיים, תל אביב ואפילו בכפר סבא", אמר אילני.
צחי בן יוסף, ממנהלי הפועל רמת גן, אמר על ההחלטה הדרמטית לדחות את ההצעה של עיריית רמת גן לאיחוד: "מועדון הכדורסל הפועל רמת גן-גבעתיים פועל כעמותה מסודרת המפוקחת על ידי רשת העמותות. לכן חובתה של הנהלת המועדון הייתה להביא את הצעת עיריית רמת גן להכרעה דמוקרטית של חברי העמותה, שכן ההצעה כללה תנאים שהם בחזקת שינויים מהותיים החייבים את אישור האסיפה הכללית".
בן יוסף אמר עוד: "חברי העמותה החליטו שברצונם להמשיך את מפעל חייהם שבנו במו ידם וכספם, תוך שמירה על זהות וערכי קבוצת האוהדים, וזאת תוך המשך שיתוף הפעולה הקיים עם עיריית רמת גן. המתווה אשר עיריית רמת גן הציעה הביא את עיריית גבעתיים להודיע שבתנאים אלו הם פורשים מהקבוצה המאוחדת".
"במהלך האסיפה, שבה נכחו כ-100 חברי עמותה ואנשים שהקבוצה יקרה ללבם, קיימנו שיחה פתוחה בין הנוכחים. לצד הגאווה שחשו הסובבים מהצעת העירייה להכריז על הפועל רמת גן-גבעתיים כקבוצה הבכירה, דנו חברי העמותה גם בקשיים האידיאולוגיים שהמהלך עשוי להביא, לצד הקשיים הטכניים שבכל מקרה מנעו את יישום המהלך באופן מיידי. למשל, היפרדות של עירוני רמת גן ממרכז מכבי, הסכמת איגוד הכדורסל למהלך שבו מחלקת הנוער של עירוני רמת גן תסופח למועדון הבוגרים של הפועל ושינוי שם המועדון".
בן יוסף הבהיר שחברי העמותה החליטו פה אחד כי הם בעד המשך ההתדיינות עם עיריית רמת גן, כדי להשלים את המהלך עד לתום העונה הבאה.
"חשוב לציין ולהדגיש שוב שמועדון הכדורסל הפועל רמת גן-גבעתיים מלא גאווה על רצונם של שאמה הכהן ואילני להפוך את המועדון לבכיר בעיר רמת גן, ומשתוקק להגשים את החזון הספורטיבי שהציעו ראש העירייה ומחזיק תיק הספורט", סיכם בן יוסף.
בינתיים הפועל רמת גן נפרדה ממאמנה בשלוש העונות האחרונות, מתן חרוש, וההיערכות לעונה רק בתחילתה.
לעומת זאת, בקבוצת הכדורסל נשים של מכבי רמת חן-בליך קיבלו את הצעת העירייה להפוך לחלק מעירוני רמת גן. החל מהעונה הקרובה הקבוצה תיקרא מכבי עירוני רמת גן. יו"ר מכבי רמת חן, אורה גלזר, ציינה שהמגעים לאיחוד מצויים בשלבים הסופיים, וההכרזה הרשמית צפויה ככל הנראה ב-13 באוגוסט בלשכת ראש העירייה.
"האיחוד וההכרה בכדורסל הנשים ובקבוצה הבוגרת של מכבי רמת חן, בעיקר כאגודה עירונית, יעניקו לקבוצה הבוגרת תקציב ראוי להגשמת שאיפותיה לאליפות וגביע בעונה הקרובה", ציינה גלזר.
כחלק מהצהרת הכוונות להתמודד על הדאבל, החתימה הקבוצה את אדיסון הטאוור, שאשתקד הייתה מהמובילות באליצור רמלה. את הקבוצה יאמן עדן ענבר, ועד כה כבר הוחתמו, בין היתר, אדוט בולג'אט, טל לב, דניאל רבר, אלכס כהן ויערה יצחקי.
"עירוני רמת גן, גברים ונשים, תהיה הקבוצה העירונית המובילה ברמת גן, והיעדים שהצבנו גבוהים", ציין יו"ר מכבי עירוני רמת גן, עופר ארליך, המנהל בפועל את מחלקת הנוער, והדגיש: "הקבוצות הבוגרות בגברים ובנשים יהיו חלון הראווה, ונשקיע משאבים רבים בטיפוח מחלקות הנוער ובתי הספר לכדורסל. בעונה הקרובה יהיו לנו 26 קבוצות ילדים ונוער ובית ספר לכדורסל עם 700 ילדים".
כחלק מבניית קבוצת הגברים של עירוני רמת גן, המשחקת כיום בליגה השלישית, מונה חן שניידרמן ליו"ר הקבוצה הבוגרת.
"היעד הוא להגיע תוך שנתיים לליגה הלאומית ותוך ארבע שנים לליגת העל. נחזיר את רמת גן למפת ליגת העל בכדורסל", ציין ארליך.

כדורגל: זה מהטוטו

קבוצת הכדורגל של הפועל רמת גן תפתח הערב (חמישי) את העונה באופן רשמי, במשחק גביע טוטו בחוץ מול בני לוד. הפועל רמת גן שבה ממחנה בבולגריה, שבמהלכו קיימה שני משחקי אימון: מול סקופיה, מהליגה הראשונה במקדוניה, אשר הסתיים בתיקו 2-2, ובמשחק מול פמגוסטה מהליגה הראשונה בקפריסין, שבו נוצחה ר"ג 2-1. במחנה השתתף גם חלוץ החיזוק הגנאי ג'אד נורו, ששיחק בעבר בבני יהודה וסכנין.
היו"ר עינב חזנוולד אמר: "עד לפתיחת משחקי הליגה, ב-23 באוגוסט, נחתים עוד שני שחקני חיזוק ישראלים בתפקידי חלוץ וקשר. השנה נעניק דגש גם לשחקנים מתוצרת בית. 12 משחקני הסגל עלו מקבוצת הנוער. יש לנו סגל עם פוטנציאל גבוה, ואני מאמין שנרוץ בצמרת הליגה הלאומית".
התקציב של הפועל רמת גן יעמוד העונה על כ-5.5 מיליון שקל, והקבוצה תמשיך לשחק באצטדיון רמת גן.

כתבות נוספות

0
משה כהן   

סיפורו של אלוף

  "היעד שלי הוא לייצג את ישראל באולימפיאדה", אומר נועם ברקוביץ', בן ה־11.5 מגבעתיים, שזכה באליפות איגוד ההתעמלות של ישראל...

ספורט17 במרץ 2020    דקה אחת
0
זאב קם   

פריסטרי? היסטרי!

יוםרביעי בשבוע שעבר היה אמור להיות יום חג עבור הספורט בישראל. אוהדי מכבי תל אביב כדורסל התמרקו לקראת נחיתתה של...

ספורט17 במרץ 2020    4 דקות

כתיבת תגובה