ספורט

חדשות מתפרצות

11:09 / דביר שנרב שנפצע בפיגוע בדולב שוחרר מבית החולים

11:09 / רוכב אופנוע נפצע קשה מפגיעת רכב סמוך למחלף השבעה

10:09 / בעקבות ניפוץ שמשת רכבו: מאבטח הוצמד לח"כ ביטן

10:09 / בן 29 נפצע באורח בינוני בתאונה בין רכב פרטי לאוטובוס בכביש 4

10:09 / בני זוג מלוד הואשמו בהתעללות והזנחת בתם בת ה-7

10:09 / עמק יזרעאל: בת 18 נפצעה באורח בינוני בהתהפכות טרקטורון

09:09 / ארבעה פצועים בהתנגשות אוטובוס בקיר זכוכית בתחנה המרכזית בנתניה

09:09 / איראן: "ננקוט בצעד משמעותי יותר לצמצום התחייבויות הסכם הגרעין"

09:09 / גדעון סער: "אשתתף בוועידת המשפיעים של קשת"

09:09 / בת 20 נעצרה בחשד שתקפה אשת צוות רפואי בביה"ח הדסה עין כרם

08:09 / הרמטכ"ל כוכבי למפקד יוניפי"ל: "לא ניתן להשלים עם המצב הנוכחי"

08:09 / ראשי רשויות ביהודה ושומרון זומנו ל"דיון חירום" במעון רה"מ בעקבות המצב בסקרים

08:09 / שני בני דודים הואשמו ברצח סעיד חוג'יראת בשפרעם

08:09 / השמשה הקדמית ברכבו של ח"כ ביטן נופצה בשעה שחנה במטה הליכוד

07:09 / שקד: "בליכוד מכינים את הקרקע לכניסתו של גנץ לממשלה"

07:09 / גנץ: "המתקפה של נתניהו על קשת היא חמורה ביותר"

07:09 / גבר בן 36 מר"ג נעצר לאחר ש-7.5 מריחואנה נמצאו בביתו

06:09 / אקדח, מחסנית ותחמושת נתפסו במהלך הלילה בקלקיליה

05:09 / דיווח: בריטניה שוקלת לשלוח כטב"מים למפרץ הפרסי

05:09 / ת"א: המשטרה סגרה מועדון ל-10 ימים עקב חשד לשימוש בכוח בלתי סביר נגד מבלים

05:09 / לוחם נפצע קל במהלך הפרת סדר בבית לחם

04:09 / דיווח: ירי הנ"ט בגבול לבנון היה תגובה להרג הפעילים בסוריה

04:09 / ראש ממשלת יפן ייפגש עם נשיא רוסיה במהלך כנס שיתקיים במדינה

03:09 / תחזית מזג האוויר: מעונן חלקית עד בהיר

20:09 / עכו: שבעה נלכדו במעלית, צוות חילוץ פועל לניסור גג המעלית ואספקת חמצן ללכודים

19:09 / באר שבע: בן 50 נפצע קשה בתאונת טרקטור שהתהפך

18:09 / אילת: בן 28 פונה לבית החולים במצב בינוני בעקבות קטטה

18:09 / פעוטה בת שנתיים במצב קשה לאחר שנעקצה על ידי עקרב צהוב

18:09 / שגריר ארה"ב בישראל: "עומדים לצד ישראל מול כל מתקפה"

17:09 / מתפקדי "זהות" אישרו את ההסכם בין פייגלין לנתניהו

17:09 / לפיד לנתניהו: "הטפות המוסר הצדקניות שלך לא עושות עליי שום רושם"

17:09 / כחול-לבן על השר גלנט: "אצלנו חבר קבינט לא יחשוף סודות צבאיים בשידור"

תכירו, מכבי עירוני רמת גן

ספורט1 באוגוסט 2019    5 דקות
0

המדיניות החדשה מולידה קבוצות חדשות וגם שמות חדשים לקבוצות ותיקות • קבוצת הנשים המצליחה היא מעתה קבוצה עירונית של מכבי ר"ג

תכירו, מכבי עירוני רמת גן
גלזר. טוב שם משמן טוב ׀ צילום: יח"צ

דרמה קטנה התחוללה השבוע במפה הספורטיבית ברמת גן. קבוצת הכדורסל הנשים של מכבי רמת חן-בליך תיקרא מהעונה הקרובה מכבי עירוני רמת גן. לעומת זאת, קבוצת כדורסל הגברים של הפועל רמת גן, שדחתה את הצעת העירייה להתאחד עם עירוני, לא תקבל תמיכה כספית גבוהה יותר מהעירייה, שהחליטה כיעד אסטרטגי להשקיע במכבי עירוני רמת גן, שעל פי התכנית בתוך ארבע עונות תהיה בליגת העל ותהפוך לספינת הדגל של הכדורסל הגברי בעיר.
ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן וממלא מקומו ומחזיק תיק הספורט ליעד אילני, לחצו לאיחוד של הפועל רמת גן עם עירוני והבטיחו תמיכה גבוהה ומשמעותית שתגיע לכ-2 מיליון שקל לעונה, לעומת התמיכה הנוכחית בסכום של כ-600 אלף שקל בלבד.
בעיריית גבעתיים התנגדו לתכנית, מאחר שהקבוצה הייתה אמורה להיקרא הפועל עירוני רמת גן ולא הפועל רמת גן-גבעתיים. הם חששו מאובדן הזהות של הקבוצה המאוחדת ומפגיעה במחלקת הנוער שאותה מפעילה העמותה לקידום הספורט בעיר. על פי ההערכות, הפועל רמת גן סיימה את העונה שעברה בגירעון של כ-200 אלף שקל. אילני הודיע שהתמיכה העירונית לקבוצה תגדל אולי במעט, אבל עיקר המשאבים יופנו לעירוני רמת גן.
"אני מצר על החלטת העמותה של הפועל רמת גן כדורסל לדחות את הצעת האיחוד. היא הייתה טובה לכולם. חבל שהיו חברים בעמותה שהצביעו נגד האיחוד, כאשר הם בכלל לא מתגוררים ברמת גן, אלא בגבעתיים, תל אביב ואפילו בכפר סבא", אמר אילני.
צחי בן יוסף, ממנהלי הפועל רמת גן, אמר על ההחלטה הדרמטית לדחות את ההצעה של עיריית רמת גן לאיחוד: "מועדון הכדורסל הפועל רמת גן-גבעתיים פועל כעמותה מסודרת המפוקחת על ידי רשת העמותות. לכן חובתה של הנהלת המועדון הייתה להביא את הצעת עיריית רמת גן להכרעה דמוקרטית של חברי העמותה, שכן ההצעה כללה תנאים שהם בחזקת שינויים מהותיים החייבים את אישור האסיפה הכללית".
בן יוסף אמר עוד: "חברי העמותה החליטו שברצונם להמשיך את מפעל חייהם שבנו במו ידם וכספם, תוך שמירה על זהות וערכי קבוצת האוהדים, וזאת תוך המשך שיתוף הפעולה הקיים עם עיריית רמת גן. המתווה אשר עיריית רמת גן הציעה הביא את עיריית גבעתיים להודיע שבתנאים אלו הם פורשים מהקבוצה המאוחדת".
"במהלך האסיפה, שבה נכחו כ-100 חברי עמותה ואנשים שהקבוצה יקרה ללבם, קיימנו שיחה פתוחה בין הנוכחים. לצד הגאווה שחשו הסובבים מהצעת העירייה להכריז על הפועל רמת גן-גבעתיים כקבוצה הבכירה, דנו חברי העמותה גם בקשיים האידיאולוגיים שהמהלך עשוי להביא, לצד הקשיים הטכניים שבכל מקרה מנעו את יישום המהלך באופן מיידי. למשל, היפרדות של עירוני רמת גן ממרכז מכבי, הסכמת איגוד הכדורסל למהלך שבו מחלקת הנוער של עירוני רמת גן תסופח למועדון הבוגרים של הפועל ושינוי שם המועדון".
בן יוסף הבהיר שחברי העמותה החליטו פה אחד כי הם בעד המשך ההתדיינות עם עיריית רמת גן, כדי להשלים את המהלך עד לתום העונה הבאה.
"חשוב לציין ולהדגיש שוב שמועדון הכדורסל הפועל רמת גן-גבעתיים מלא גאווה על רצונם של שאמה הכהן ואילני להפוך את המועדון לבכיר בעיר רמת גן, ומשתוקק להגשים את החזון הספורטיבי שהציעו ראש העירייה ומחזיק תיק הספורט", סיכם בן יוסף.
בינתיים הפועל רמת גן נפרדה ממאמנה בשלוש העונות האחרונות, מתן חרוש, וההיערכות לעונה רק בתחילתה.
לעומת זאת, בקבוצת הכדורסל נשים של מכבי רמת חן-בליך קיבלו את הצעת העירייה להפוך לחלק מעירוני רמת גן. החל מהעונה הקרובה הקבוצה תיקרא מכבי עירוני רמת גן. יו"ר מכבי רמת חן, אורה גלזר, ציינה שהמגעים לאיחוד מצויים בשלבים הסופיים, וההכרזה הרשמית צפויה ככל הנראה ב-13 באוגוסט בלשכת ראש העירייה.
"האיחוד וההכרה בכדורסל הנשים ובקבוצה הבוגרת של מכבי רמת חן, בעיקר כאגודה עירונית, יעניקו לקבוצה הבוגרת תקציב ראוי להגשמת שאיפותיה לאליפות וגביע בעונה הקרובה", ציינה גלזר.
כחלק מהצהרת הכוונות להתמודד על הדאבל, החתימה הקבוצה את אדיסון הטאוור, שאשתקד הייתה מהמובילות באליצור רמלה. את הקבוצה יאמן עדן ענבר, ועד כה כבר הוחתמו, בין היתר, אדוט בולג'אט, טל לב, דניאל רבר, אלכס כהן ויערה יצחקי.
"עירוני רמת גן, גברים ונשים, תהיה הקבוצה העירונית המובילה ברמת גן, והיעדים שהצבנו גבוהים", ציין יו"ר מכבי עירוני רמת גן, עופר ארליך, המנהל בפועל את מחלקת הנוער, והדגיש: "הקבוצות הבוגרות בגברים ובנשים יהיו חלון הראווה, ונשקיע משאבים רבים בטיפוח מחלקות הנוער ובתי הספר לכדורסל. בעונה הקרובה יהיו לנו 26 קבוצות ילדים ונוער ובית ספר לכדורסל עם 700 ילדים".
כחלק מבניית קבוצת הגברים של עירוני רמת גן, המשחקת כיום בליגה השלישית, מונה חן שניידרמן ליו"ר הקבוצה הבוגרת.
"היעד הוא להגיע תוך שנתיים לליגה הלאומית ותוך ארבע שנים לליגת העל. נחזיר את רמת גן למפת ליגת העל בכדורסל", ציין ארליך.

כדורגל: זה מהטוטו

קבוצת הכדורגל של הפועל רמת גן תפתח הערב (חמישי) את העונה באופן רשמי, במשחק גביע טוטו בחוץ מול בני לוד. הפועל רמת גן שבה ממחנה בבולגריה, שבמהלכו קיימה שני משחקי אימון: מול סקופיה, מהליגה הראשונה במקדוניה, אשר הסתיים בתיקו 2-2, ובמשחק מול פמגוסטה מהליגה הראשונה בקפריסין, שבו נוצחה ר"ג 2-1. במחנה השתתף גם חלוץ החיזוק הגנאי ג'אד נורו, ששיחק בעבר בבני יהודה וסכנין.
היו"ר עינב חזנוולד אמר: "עד לפתיחת משחקי הליגה, ב-23 באוגוסט, נחתים עוד שני שחקני חיזוק ישראלים בתפקידי חלוץ וקשר. השנה נעניק דגש גם לשחקנים מתוצרת בית. 12 משחקני הסגל עלו מקבוצת הנוער. יש לנו סגל עם פוטנציאל גבוה, ואני מאמין שנרוץ בצמרת הליגה הלאומית".
התקציב של הפועל רמת גן יעמוד העונה על כ-5.5 מיליון שקל, והקבוצה תמשיך לשחק באצטדיון רמת גן.

כתבות נוספות

0
יהודה שהרבני   

כרוניקה של הפסד ידוע מראש

יש לי עדים שכבר לפני התיקו נגד צפון מקדוניה אמרתי שאני בכלל לא במתח כי כבר אין לי ציפיות מהנבחרת....

ספורט12 בספטמבר 2019    5 דקות
0
אפרים גנור   

תנו להרצוג לנצח

"ואיזה מסכנים האוהדים שאוכלים להם את הלב", של אריק איינשטיין, היא אחת השורות היותר מצוטטות, בטח כשמדובר בכדורגל ישראלי. כנראה...

ספורט12 בספטמבר 2019    3 דקות

כתיבת תגובה