ספורט

חדשות מתפרצות

11:09 / דביר שנרב שנפצע בפיגוע בדולב שוחרר מבית החולים

11:09 / רוכב אופנוע נפצע קשה מפגיעת רכב סמוך למחלף השבעה

10:09 / בעקבות ניפוץ שמשת רכבו: מאבטח הוצמד לח"כ ביטן

10:09 / בן 29 נפצע באורח בינוני בתאונה בין רכב פרטי לאוטובוס בכביש 4

10:09 / בני זוג מלוד הואשמו בהתעללות והזנחת בתם בת ה-7

10:09 / עמק יזרעאל: בת 18 נפצעה באורח בינוני בהתהפכות טרקטורון

09:09 / ארבעה פצועים בהתנגשות אוטובוס בקיר זכוכית בתחנה המרכזית בנתניה

09:09 / איראן: "ננקוט בצעד משמעותי יותר לצמצום התחייבויות הסכם הגרעין"

09:09 / גדעון סער: "אשתתף בוועידת המשפיעים של קשת"

09:09 / בת 20 נעצרה בחשד שתקפה אשת צוות רפואי בביה"ח הדסה עין כרם

08:09 / הרמטכ"ל כוכבי למפקד יוניפי"ל: "לא ניתן להשלים עם המצב הנוכחי"

08:09 / ראשי רשויות ביהודה ושומרון זומנו ל"דיון חירום" במעון רה"מ בעקבות המצב בסקרים

08:09 / שני בני דודים הואשמו ברצח סעיד חוג'יראת בשפרעם

08:09 / השמשה הקדמית ברכבו של ח"כ ביטן נופצה בשעה שחנה במטה הליכוד

07:09 / שקד: "בליכוד מכינים את הקרקע לכניסתו של גנץ לממשלה"

07:09 / גנץ: "המתקפה של נתניהו על קשת היא חמורה ביותר"

07:09 / גבר בן 36 מר"ג נעצר לאחר ש-7.5 מריחואנה נמצאו בביתו

06:09 / אקדח, מחסנית ותחמושת נתפסו במהלך הלילה בקלקיליה

05:09 / דיווח: בריטניה שוקלת לשלוח כטב"מים למפרץ הפרסי

05:09 / ת"א: המשטרה סגרה מועדון ל-10 ימים עקב חשד לשימוש בכוח בלתי סביר נגד מבלים

05:09 / לוחם נפצע קל במהלך הפרת סדר בבית לחם

04:09 / דיווח: ירי הנ"ט בגבול לבנון היה תגובה להרג הפעילים בסוריה

04:09 / ראש ממשלת יפן ייפגש עם נשיא רוסיה במהלך כנס שיתקיים במדינה

03:09 / תחזית מזג האוויר: מעונן חלקית עד בהיר

20:09 / עכו: שבעה נלכדו במעלית, צוות חילוץ פועל לניסור גג המעלית ואספקת חמצן ללכודים

19:09 / באר שבע: בן 50 נפצע קשה בתאונת טרקטור שהתהפך

18:09 / אילת: בן 28 פונה לבית החולים במצב בינוני בעקבות קטטה

18:09 / פעוטה בת שנתיים במצב קשה לאחר שנעקצה על ידי עקרב צהוב

18:09 / שגריר ארה"ב בישראל: "עומדים לצד ישראל מול כל מתקפה"

17:09 / מתפקדי "זהות" אישרו את ההסכם בין פייגלין לנתניהו

17:09 / לפיד לנתניהו: "הטפות המוסר הצדקניות שלך לא עושות עליי שום רושם"

17:09 / כחול-לבן על השר גלנט: "אצלנו חבר קבינט לא יחשוף סודות צבאיים בשידור"

"הקהל יחזור"

ספורט25 ביולי 2019    6 דקות
0

עו"ד רמי לוי, מנהל מחלקת הספורט בעיריית רמת גן, רואה עתיד ורוד בתוך שלוש עד ארבע שנים • "למדתי המון מיהודה שהרבני"

"הקהל יחזור"
לוי. צריך שטח כדי להקים מגרשים ׀ צילום: משה כהן

"יש פער גדול בין כמות האוהדים המגיעים למשחקים לבין מספר הספורטאים הפעילים ברמת גן, שהוא גבוה משמעותית ועומד כיום על כ-5,500. אנחנו משרד הספורט העירוני. הספורט מייצר זהות קהילתית-עירונית, ויושקעו משאבים רבים בטיפוחו", אומר מנהל מחלקת הספורט בעיריית רמת גן, עו"ד רמי לוי.
במהלך הראיון דיבר לוי על הספורט הרמת גני והציג תכניות שאמורות להפוך אותו לחלק מהותי ממערכת החינוך והקהילה בעיר.
"ראש העירייה כרמל שאמה הכהן וממלא מקומו ליעד אילני דוחפים לפיתוח הספורט והמתקנים, וכבר השנה הוחלט על הגדלת ההקצבות לקבוצות. רואים תנופה".
לוי, שגדל בשכונת רמת השקמה, החל את דרכו במערכת הספורט העירונית מלמטה. "כילד גדלתי על הספורט. אהדתי את שמשון תל אביב עם גידי דמתי וקיש רומנו, והערצתי את הכוכבים שגדלו בזמנו ברמת השקמה. היינו משחקים ברחובות. שיחקתי כדוריד במכבי רמת חן ולמדתי חינוך גופני. תחילת הדרך שלי הייתה במשרד החינוך ובהדרכות ספורט בכפר המכביה".
את דרכו בעירייה החל לוי לפני כ-25 שנים, כעובד במחלקת הספורט, שנוהלה על ידי כוכב העבר הרמת גני, יהודה שהרבני, שאותו החליף לפני כשש שנים. "שהרבני הוא אישיות, הוא פיתח את המחלקה. למדתי ממנו המון", הוא מספר.
לוי מסביר שמחלקת הספורט פועלת בכמה זרועות: "הספורט במערכת החינוך הוא הבסיס לכל. אנחנו גם יוזמים אירועי ספורט להמונים, מגוון פעילויות ספורט עממי וסיוע לקבוצות הספורט התחרותי, ושוקדים על תכניות לפיתוח מתקני ספורט בעיר. אנחנו מעט עובדים במחלקה, אבל כולם מקצוענים ומחויבים להצעיד את הספורט הרמת גני קדימה".
בעניין הגיל הוא אומר: "הכל מתחיל בחינוך, ואנחנו מתחילים מגני הילדים. עושים לילדים בגנים שיעורי ספורט. לחינוך לספורט מהגיל הרך יש חשיבות רבה".
מה קורה בבתי הספר היסודיים?
"אנחנו מקדמים השכלה ספורטיבית רחבה. 1,850 ילדי כיתות ב' בבתי הספר בעיר לומדים שחייה. הם מקבלים במחזוריות עשרה שיעורים בשנה. פעם זה היה לילדי כיתה ה' והחלטנו להוריד את הגיל. לילדי כיתות ג'-ה' אנחנו מעניקים שעה נוספת של חינוך גופני על חשבון העירייה, בנוסף לשלוש השעות של משרד החינוך".
איך אתם מקדמים את הספורט התחרותי בבתי הספר?
"פועלים בשיתוף עם הקבוצות, בהתאם לענפים, והוקמו 14 מועדוני ספורט בית ספריים. צומחים כוכבים רמת גנים אבל דווקא בענפים האישיים, כמו אומנויות לחימה, שיט וג'ודו. אנחנו מסייעים במלגות לספורטאים המצטיינים. בתיכון שיתופי הפעולה עם הקבוצות הייצוגיות מוכיחים את כוחם. לתיכון אהל שם יש שיתוף פעולה עם מכבי ארזים רמת גן, שבצמרת הכדוריד הנשי. שלוש מהתלמידות בתיכון משחקות בקבוצה. יש בבליך שיתוף פעולה עם מכבי רמת חן ועירוני רמת גן, ובאלון יש חיבור עם הכח. יש גם בכדוריד שיתופי פעולה של בתי ספר עם הפועל רמת גן, תכניות לימודים אישיות לספורטאים מצטיינים, ובפועל נוצרו אקדמיות לספורט".
לוי מדגיש את חשיבות אליפויות בתי הספר בענפי הספורט השונים. "המחלקה מקיימת במהלך השנה אליפויות בתי ספר בעשרה ענפי ספורט. רואים גאווה בית ספרית. זו חוויה שהילד ייקח איתו".
מלבד אליפויות בתי הספר, לוי מספר על טיפוח תחרויות ספורט ייחודיות נוספות לבני הנוער: "יזמנו מונדיאל חצות לבני הנוער. זו הייתה חוויה מיוחדת של טורניר קט-רגל בהשתתפות 26 קבוצות של בני נוער מהעיר, אשר הסתיים בחצות".

ליגות הורים

לוי רואה חשיבות רבה גם בטיפוח הליגות של הורי תלמידי בתי הספר. "יש כמה ליגות הורים: 21 קבוצות בליגת מאמאנט בכדורשת לאמהות, 12 קבוצות בליגת פאפאסל – כדורסל לאבות, ו-12 קבוצות נוספת באבאגול – כדורגל לאבות. למשחקים באים תלמידים ובני משפחה ומעודדים. הליגות האלה צוברות תאוצה".
בחודש הבא תקיים מחלקת הספורט את הטורניר המסורתי של ליגת השכונות בכדורגל. "ישחקו 12 קבוצות משכונות בעיר, וזו תהיה חוויה מיוחדת".
ביום חמישי שעבר התקיים לראשונה מרוץ הלילה של רמת גן. לפני כשש שנים נערך מרוץ לילה מטעם הוועדה המארגנת של משחקי המכביה, וזו הייתה הפעם הראשונה שהעירייה מארגנת את המרוץ שצפוי להפוך למסורת שנתית קבועה.
"הגיעו 2,000 משתתפים באווירה נהדרת. קיבלנו תגובות מאוד טובות, והמטרה היא לקיים את המרוץ בכל שנה", אמר לוי. אירועים גדולים נוספים בחוצות העיר, שהפכו למסורת שנתית, הם סובב רמת גן באופניים ומרוץ ספארי רמת גן. "זה המרוץ הכי יפה בארץ. המשתתפים במקצה של עשרה קילומטרים רצים שני קילומטרים בתוך הספארי".
מה יהיה עם הספורט התחרותי?
"העירייה הגדילה את תקציב התמיכה ל-6.5 מיליון שקל, ויש שיתוף פעולה עם הקבוצות. אנחנו מגדילים את ההשקעות בספורט. מספר התושבים בעיר הולך וגדל, והספורט הפך לדרך חיים עבור רבים. רואים כיום הרבה יותר אנשים בכל הגילאים אשר צורכים ספורט – מסלולי הליכה בפארק הלאומי ומתקני כושר בגנים הציבוריים".
יש תופעות של הורים המנסים להגשים את החלום של עצמם ומתעמתים עם צוותים מקצועיים?
"כן. יש יתרון בזה שההורה מלווה את הילד שלו, אבל רק עד ההתערבות, ורואים גם תופעות מכוערות. אסור שזה יקרה, זה קו אדום שלא חוצים. רוב השחקנים מסיימים את הדרך שלהם בקבוצות הנוער, והספורט מעניק להם הרבה דברים נוספים".
מה מצב מתקני הספורט בעיר?
"טעון שיפור. מגרש השקמה שופץ, והחלו עבודות השיפוץ במגרשים ליד הספארי. התכנית היא להקים ספורטק בפארק הלאומי. זה יקרה אחרי שיפתחו את הכניסה החדשה לספארי מכביש 461, ואז המתחם הסמוך יהפוך לספורטק שיכלול שישה מגרשי ספורט, משטח החלקה על גלגליות וכדורעף חופים. זה עוד יקרה בעוד שלוש-ארבע שנים".
המתקנים החדשים ייתנו מענה לצרכים הגוברים?
"זה לא מספיק. אין עתודות קרקע, וצריכים ליזום תכניות יצירתיות, כמו הקמת מתקני ספורט על גגות של מבנים ציבוריים ואולמות תת-קרקעיים במבנים".
אתה רואה שינוי בסדר העדיפויות של מערכת החינוך לעידוד הספורט?
"יש לנו שיתוף פעולה מלא עם אגף החינוך. כולם מבינים שלספורט יש ערך מוסף".
אתה מאמין שהאוהדים יחזרו למגרשים?
"אם יהיו הצלחות וזהות מקומית, אני בטוח שזה יקרה. אני זוכר איך מכבי רמת גן, בתקופה שבה אפי בירנבוים אימן אותה, הייתה מקור גאווה לכולנו. אין סיבה שלא נראה את זה בעתיד בכדורגל, כדורסל וכדוריד".

כתבות נוספות

0
משה כהן   

אלופי העולם מרמת גן

הישגים בינלאומיים מרשימים לבני נוער מרמת גן בענף הג'יוג'יסטו, אשר זכו באליפות העולם של ארגון NAGA. האליפות התקיימה ברומניה, ולשם...

ספורט19 בספטמבר 2019    דקה אחת
0
משה כהן   

המצטיינים מגבעתיים

ספורטאים מצטיינים מגבעתיים קיבלו גביעי הוקרה בטקס השנתי המסורתי שקיימה העמותה לקידום הספורט בעיר. הטקס, שהתקיים באולם העירוני תלם, כלל...

ספורט19 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה