ספורט

חדשות מתפרצות

11:09 / דביר שנרב שנפצע בפיגוע בדולב שוחרר מבית החולים

11:09 / רוכב אופנוע נפצע קשה מפגיעת רכב סמוך למחלף השבעה

10:09 / בעקבות ניפוץ שמשת רכבו: מאבטח הוצמד לח"כ ביטן

10:09 / בן 29 נפצע באורח בינוני בתאונה בין רכב פרטי לאוטובוס בכביש 4

10:09 / בני זוג מלוד הואשמו בהתעללות והזנחת בתם בת ה-7

10:09 / עמק יזרעאל: בת 18 נפצעה באורח בינוני בהתהפכות טרקטורון

09:09 / ארבעה פצועים בהתנגשות אוטובוס בקיר זכוכית בתחנה המרכזית בנתניה

09:09 / איראן: "ננקוט בצעד משמעותי יותר לצמצום התחייבויות הסכם הגרעין"

09:09 / גדעון סער: "אשתתף בוועידת המשפיעים של קשת"

09:09 / בת 20 נעצרה בחשד שתקפה אשת צוות רפואי בביה"ח הדסה עין כרם

08:09 / הרמטכ"ל כוכבי למפקד יוניפי"ל: "לא ניתן להשלים עם המצב הנוכחי"

08:09 / ראשי רשויות ביהודה ושומרון זומנו ל"דיון חירום" במעון רה"מ בעקבות המצב בסקרים

08:09 / שני בני דודים הואשמו ברצח סעיד חוג'יראת בשפרעם

08:09 / השמשה הקדמית ברכבו של ח"כ ביטן נופצה בשעה שחנה במטה הליכוד

07:09 / שקד: "בליכוד מכינים את הקרקע לכניסתו של גנץ לממשלה"

07:09 / גנץ: "המתקפה של נתניהו על קשת היא חמורה ביותר"

07:09 / גבר בן 36 מר"ג נעצר לאחר ש-7.5 מריחואנה נמצאו בביתו

06:09 / אקדח, מחסנית ותחמושת נתפסו במהלך הלילה בקלקיליה

05:09 / דיווח: בריטניה שוקלת לשלוח כטב"מים למפרץ הפרסי

05:09 / ת"א: המשטרה סגרה מועדון ל-10 ימים עקב חשד לשימוש בכוח בלתי סביר נגד מבלים

05:09 / לוחם נפצע קל במהלך הפרת סדר בבית לחם

04:09 / דיווח: ירי הנ"ט בגבול לבנון היה תגובה להרג הפעילים בסוריה

04:09 / ראש ממשלת יפן ייפגש עם נשיא רוסיה במהלך כנס שיתקיים במדינה

03:09 / תחזית מזג האוויר: מעונן חלקית עד בהיר

20:09 / עכו: שבעה נלכדו במעלית, צוות חילוץ פועל לניסור גג המעלית ואספקת חמצן ללכודים

19:09 / באר שבע: בן 50 נפצע קשה בתאונת טרקטור שהתהפך

18:09 / אילת: בן 28 פונה לבית החולים במצב בינוני בעקבות קטטה

18:09 / פעוטה בת שנתיים במצב קשה לאחר שנעקצה על ידי עקרב צהוב

18:09 / שגריר ארה"ב בישראל: "עומדים לצד ישראל מול כל מתקפה"

17:09 / מתפקדי "זהות" אישרו את ההסכם בין פייגלין לנתניהו

17:09 / לפיד לנתניהו: "הטפות המוסר הצדקניות שלך לא עושות עליי שום רושם"

17:09 / כחול-לבן על השר גלנט: "אצלנו חבר קבינט לא יחשוף סודות צבאיים בשידור"

אצטדיון רמת גן עדיין מחפש ייעוד

ספורט27 ביוני 2019    4 דקות
0

אי-הבהירות הפוליטית גורמת לעצירה בכל הקשור לפיל הלבן והמכוער באבא הלל. יש תכניות, שלוש אפילו, אבל כסף? בהזדמנות אחרת • עיר בלי מגרש

אצטדיון רמת גן עדיין מחפש ייעוד
רווח. הכל תלוי במדינה ׀ צילום: הילה רווח

חוסר הוודאות במערכת הפוליטית הארצית הביא לדחיית ההחלטה על עתידו של אצטדיון רמת גן. "החלטנו שלא להחליט בינתיים. נמתין לממשלה הבאה שתוקם, ורק אז נקבל החלטה", אומר ל"המקומון" המשנה לראש עיריית רמת גן ומחזיק תיק הספורט משה רווח (ליכוד). על דחיית ההחלטה סוכם בפגישה משותפת שבה נטלו חלק גם ראש העירייה כרמל שאמה הכהן וממלא מקום ראש העיר ליעד אילני, שגם הוא מחזיק בתיק הספורט.
"אי אפשר לקבל החלטה כל עוד לא יודעים מה התקצוב של המדינה יהיה לדרכי גישה לאצטדיון ולדברים נוספים. זה פרויקט לאומי. לא רק עירוני".
על הפרק עומדות שלוש אפשרויות. הראשונה, הריסת האצטדיון הקיים, שמרבית יציעיו הפכו לפיל לבן, ובניית מתחם של מגדלי תעסוקה ומשרדים. האפשרות השנייה היא להרוס את האצטדיון ולשלב בניית מגדלי תעסוקה ומגורים לצד אצטדיון כדורגל קטן יותר, שיכלול כ-15 אלף מקומות ישיבה וישמש את הקבוצות הרמת גניות.
קיימת גם אפשרות שלישית, והיא לבנות אצטדיון גדול שיכלול כ-40 אלף מקומות ישיבה. ההחלטה אינה רק בסמכות עיריית רמת גן. כמחצית משטח האצטדיון בנויה על שטח עירוני, והמחצית השנייה (בחלקו המזרחי) – בבעלות המדינה.
ברשות מקרקעי ישראל כבר הבהירו בעבר שההעדפה מבחינתם תהיה להקים מרכז תעסוקה, למסחר ומשרדים. מבחינה כלכלית, גם לעירייה עדיף להקים מרכז של מגדלי תעסוקה ומסחר, שיניב הכנסות גבוהות, אבל לרמת גן אין אצטדיון, ואם יוחלט להקים במתחם רק מרכז עסקים, מסחר ומגורים, אזי תיבדק אפשרות להקים מגרש קטן יותר באזור אחר ברמת גן.
בינתיים הפועל רמת גן צפויה להמשיך לארח את משחקיה הביתיים גם בעונה הקרובה באצטדיון המיושן, אף שאין בו אווירה ביתית. את האימונים היא תקיים באצטדיון וינטר.
בהפועל רמת גן היו שמחים לשחק בווינטר, אבל כדי להתאימו לאירוח משחקי הליגה הלאומית יש צורך בהשקעה של כמיליון שקל, ובינתיים אין לכך מקורות מימון.
רווח סיפר שבקרוב תוקם ברמת גן רשות ספורט שהוא בראשה. "הרשות תאגד את כל תחומי הספורט. כדורגל, כדורסל, מגרשים ואולמות ומחלקת הספורט בעירייה, והיא תפעל בשיתוף עם מערכת החינוך.
לדבריו, המטרה היא ליצור אקדמיות לספורט כבר בגיל הרך ולהכשיר את דור העתיד של הספורטאים הרמת גנים בכדורגל, בכדורסל וגם בענפי ספורט קטנים יותר.
רווח הביע ספקות לגבי ההצעה לאחד קבוצות רמת גניות בכדורגל ובכדורסל: "רק אם שני הצדדים ירצו להתאחד זה יכול לצאת אל הפועל, אבל ברגע שיש התנגדויות, כמו עכשיו, זה לא ריאלי".
לנוכח המשבר הכלכלי שאליו נקלעה קבוצת הכדורסל של הפועל רמת גן, הודיע רווח שביחד עם אילני נעשים ניסיונות לסייע לקבוצה ולגייס ספונסרים.

מרוץ לילה עירוני ראשון ברמת גן

מרוץ הלילה הראשון בתולדות רמת גן יתקיים ב-18 ביולי. במרוץ, אשר בו צפויים להשתתף אלפים, יהיו שלושה מקצים: 2 ק"מ, 5 ק"מ ו-10 ק"מ, והוא יוזנק מהפארק הלאומי.
בקיץ 2013 התקיים מרוץ לילה ברמת גן, אבל אז העירייה לא עמדה מאחוריו, אלא הנהלת משחקי המכביה. המרוץ עבר ברחובות מרכזיים וגם בלב רמת גן וגרם לשיבושים קשים בתנועה. הפעם הכוונה היא למקדו ללא חציית אלוף שדה, על מנת לאפשר את המשך התנועה הסדירה במרבית אזורי העיר.

ההורים האלופים מגורדון

הורי תלמידי בית הספר גורדון זכו באליפות ליגת הפאפאסל של גבעתיים. במשחק הגמר שהתקיים באולם בית הספר אלון, גברה נבחרת הורי גורדון על נבחרת הורי כצנלסון. בליגה רשומים יותר מ-100 שחקנים פעילים, ובדומה לליגת מאמאנט – היא מהווה דוגמה ייחודית לחיבור קהילתי-חינוכי. את הליגה מרכז מנחם שרון, לשעבר שחקן הפועל נהריה, מכבי ראשל"צ, בני הרצליה ומכבי אשדוד. זו השנה החמישית שבה הליגה פועלת בגבעתיים ומאפשרת להורי תלמידי בתי הספר היסודיים לשחק במסגרת ליגה תחרותית לאורך כל השנה וליהנות מפעילות ספורטיבית וחברתית מהנה, תחרותית ומגבשת.

השתלמות בינלאומית

איגוד הכדורסל יקיים בחודש הבא, בשיתוף פיב"א, השתלמות בינלאומית למאמני הכדורסל הישראלים באולם הספורט העירוני תלם בגבעתיים. את ההשתלמות יזם מנכ"ל העמותה לקידום הספורט בגבעתיים, עמוס פרישמן. בין המשתתפים: פיני גרשון ועודד קטש, ולצדם ענקי כדורסל כאיגור קוקושקוב – עוזר מאמן סקרמנטו, מאמן ברצלונה סווטיסלאב פשיץ' ומאמן ריאל מדריד פאבלו לאסו. את ההשתלמות הייחודית תנהל העמודה לקידום הספורט בגבעתיים, והיא תתקיים במעמד ראש העירייה רן קוניק.

כתבות נוספות

0
משה כהן   

אלופי העולם מרמת גן

הישגים בינלאומיים מרשימים לבני נוער מרמת גן בענף הג'יוג'יסטו, אשר זכו באליפות העולם של ארגון NAGA. האליפות התקיימה ברומניה, ולשם...

ספורט19 בספטמבר 2019    דקה אחת
0
משה כהן   

המצטיינים מגבעתיים

ספורטאים מצטיינים מגבעתיים קיבלו גביעי הוקרה בטקס השנתי המסורתי שקיימה העמותה לקידום הספורט בעיר. הטקס, שהתקיים באולם העירוני תלם, כלל...

ספורט19 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה