חדשות פתח תקווה

84 הולכי רגל נפגעו בעיר בשנה החולפת

חדשות פתח תקווה26 בינואר 2022    דקה אחת
0

בין הנפגעים גם הרוג אחד • מנתוני עמותת אור ירוק עולה כי בעשור האחרון נפגעו בעיר 1,338 הולכי רגל, שמתוכם 26 נהרגו ו-140 נפצעו באורח קשה

84 הולכי רגל נפגעו בעיר בשנה החולפת
זירת התאונה בצומת גיסין ויעקב חזן, שבו אירעה התאונה הקטלנית | צילום: אלון חכמון

במהלך החודשים ינואר-נובמבר של שנת 2021 נפגעו בתאונות דרכים בעיר 84 הולכי רגל, בהם הרוג אחד בתאונה בצומת הרחובות גיסין ויעקב. כך עולה מנתונים של עמותת אור ירוק, המתבססים על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, שפורסמו בשבוע שעבר. בעשור האחרון (2011-2020) נפגעו בעיר 1,338 הולכי רגל, שמתוכם 26 נהרגו ו-140 נפצעו באורח קשה.
אף שהנתונים משנת 2021 מצביעים לכאורה על ירידה משמעותית במספר הנפגעים בתאונות דרכים, יש לזכור כי מדובר בשנה שכללה סגרים ובידודים, שהביאו לתנ'ועה דלילה יחסית ברחובות העיר. הנתונים מצביעים על כך, שאוכלוסיית הולכי הרגל בישראל הפכה לפגיעה וחלשה יותר, בעיקר בשל הימנעות הנהגים ממתן זכות קדימה להולכי רגל והגדלת הסיכוי שלהם להיפגע בתאונה. ריבוי הנפגעים מוכיח שוב, כי מרבית התאונות שבהן נפגעים הולכי רגל מתרחשות על מעבר חציה ובסביבתו.
לדברי ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "ללכת ברגל זה בריא, חסכוני וגם תורם לצמצום תאונות הדרכים. בישראל לא רק שלא מתחשבים בהולכי הרגל, אלא שמסוכן ללכת ברגל. רוב הולכי הרגל נפגעים בתחום העירוני. הנתונים מראים, כי מעבר החציה הוא המקום שבו נפגעים הכי הרבה הולכי רגל בעת חציית הכביש.
"במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייבים ללחוץ על ראשי הערים למפות את הרחובות האדומים והמסוכנים להולכי הרגל ולשפר את התשתית בהם, כך שתגן על הולכי הרגל. במקביל, צריך להגביר את האכיפה והנראות המשטרתית ברחובות מרובי נפגעים. שיפור תשתיות עירוניות, ריסון ומיתון התנועה, נוכחות משטרתית גבוהה יותר והגברת ההסברה בקרב הולכי הרגל והנהגים, יובילו לצמצום הפגיעה בהולכי רגל .הפתרונות הללו יכולים לעשות את ההבדל בין חיים למוות".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

סוסה נספתה בשריפת ענק בכפר מעש

שריפת הענק שפרצה בלילה שבין רביעי לחמישי שעבר בכפר מעש החלה על פי החשד במכולה, ונגרמה ככל הנראה כתוצאה מקצר...

חדשות פתח תקווה17 במאי 2022    דקה אחת
0

תושבי הדר גנים נגד מסוף האוטובוסים המתוכנן

שבוע בלבד נותר עד לתום המועד להגשת התנגדויות לתוכנית הקמת מסוף תחבורה ציבורית בהדר גנים, שהופקדה לפני כחודש וחצי בוועדה...

חדשות פתח תקווה17 במאי 2022    דקה אחת

כתיבת תגובה