חדשות פתח תקווה

67,075 תלמידים החלו היום את שנת הלימודים בעיר

חדשות פתח תקווה31 באוגוסט 2021    3 דקות
0
67,075 תלמידים החלו היום את שנת הלימודים בעיר

67,075 תלמידים תושבי העיר החלו היום (רביעי) את שנת הלימודים תשפ"ב במוסדות החינוך השונים בעיר – גני ילדים, בתי ספר יסודיים ותיכוניים. מנתוני מינהל החינוך, הכוללים את החינוך הממלכתי והממ"ד, עולה כי השנה רשומים 4,658 ילדי גן חובה, 3,248 תלמידים שהחלו את לימודיהם בכיתה א', 2,979 תלמידים שהחלו את כיתה ז' ו-2,619 תלמידי י"ב, שהחלו את שנת הלימודים האחרונה במערכת החינוך.
עוד עולה מהנתונים כי 14,093 ילדים רשומים בגני הילדים. 28,762 תלמידים בבתי הספר היסודיים, 20,520 תלמידים בעל-יסודיים, ובחינוך המיוחד – כ-3,700 תלמידים. מספרים אלה כוללים את החינוך התורני, החרדי וחינוך מוכש"ר (מוכר שאינו רשמי).
בפתח תקוה פרוסים מאות מבני חינוך, ביניהם 581 גני ילדים (כולל חינוך מיוחד ומוכש"ר), 60 בתי ספר יסודיים (כולל חינוך חרדי ומוכש"ר), 24 בתי ספר על-יסודיים, 26 בתי ספר על-יסודיים לחינוך חרדי ומוכש"ר, וזאת בנוסף ל-15 בתי ספר של החינוך המיוחד (כולל חרדי ומוכש"ר).
לחינוך המיוחד בעיר, שבו לומדים כ-2,800 תלמידים, יש כאמור 14 בתי ספר ו-70 גני ילדים. זאת, בנוסף ל-123 כיתות חינוך מיוחד המשובצות בבתי הספר מכל המגזרים בעיר, לא כולל חינוך חרדי ומוכש"ר. בבית היל"ה ילמדו השנה 73 בשלוחה הכללית ו-60 בשלוחה החרדית.
ראש העיר רמי גרינברג אמר: "אני נרגש לפתוח את שנת הלימודים תשפ"ב, ומייחל בכל לבי שהיא תאופיין בלמידה רציפה ופרונטלית בבתי הספר, עד כמה שניתן. לקראת שנת הלימודים, ביצענו התאמות, ואנו נערכים ללימוד מקוון בחלק משכבות הגיל, בהתאם להנחיות משרד החינוך. אין ספק שהתפשטות נגיף הקורונה אילצה את כולנו להתאים את הלמידה להנחיות, ולפיכך נערכו כל מוסדות החינוך ללימוד מיטבי מרחוק במקרה הצורך.
"במקביל להכנות אלה, המשכנו גם השנה בשיפוץ מוסדות החינוך ובבניית מוסדות חינוך חדשים לילדי העיר. אנו משקיעים מיליוני שקלים בפיתוח תשתיות מתאימות, בניית מוסדות חינוך, שיפוץ ושדרוג מבני חינוך ותיקים. בנוסף להשקעה הפיזית, אנו משקיעים גם בפיתוח הפן הפדגוגי, הטכנולוגי, הכשרת מורים ואנשי חינוך, תוך קידום ושיפור תהליכים ותוכניות לימוד בבתי הספר. לפני למעלה משנה התחלנו בהליך לתכנון אסטרטגי, יסודי ומעמיק, הבוחן את מערך החינוך העירוני, במטרה להתאים את מערכת החינוך בעיר לגידול הדמוגרפי, לטווח של חמש השנים הקרובות – מהלך שכבר התחלנו ביישומו.
"אני רוצה להודות לכל מנהלי האגפים ואנשי מינהל החינוך, בניהולו של רמי הופנברג, על המאמצים וההשקעה לאורך כל השנה, ולאחל לכל התלמידים, התלמידות וצוותי ההוראה הצלחה רבה, שנה טובה, בריאה ושנת לימודים פורייה ומוצלחת".
נציין כי השנה חונך האגף לחינוך יסודי את "החינוך על פי אלפא", תוכנית חינוך המקדמת חדשנות פדגוגית במציאות משתנה, המבוססת על תהליכי למידה וצמיחה המותאמים לדור הנוכחי. בעירייה מציינים כי "מתוך הבנת הצורך לטיפוח תלמיד יצירתי, חושב ועצמאי, תוך הקניית ערכים, מיומנויות וכלים הרלוונטיים לחייו, יוקם בית הספר הווירטואלי העירוני. מוסד זה יאפשר לבתי הספר בעיר לקדם העשרה, מיומנויות ושורה של מהלכים חינוכיים, ובהם מענים דיפרנציאליים וגמישים לנושא הפערים, בהתייחסות רב-גילית, באמצעות התנסות חווייתית הפורצת את גבולות בית הספר".
לתפיסת "החינוך על פי אלפא" יש ארבעה צירים מרכזיים: אלפא יזמות, אלפא מחקר ופיתוח, אלפא קהילה ואלפא סקול – בית הספר הווירטואלי, שיאפשר להטמיע למידה חדשנית, להעצים את צוותי החינוך, ללמד בקבוצות קטנות יותר ולהעמיק את היחס האישי עם התלמידים והתלמידות.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

ניצחון זמני לתושבי הדר גנים

אנחת רווחה חלקית נשמעה השבוע בקרב תושבי הדר גנים, לנוכח פרסום מכרז ראשון של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לבניית 2,499...

חדשות פתח תקווה13 בספטמבר 2021    2 דקות
0

מאות תלמידים נשלחו לבידוד בגלל מורים שחלו

יותר מ-60 כיתות נסגרו לאחר ראש השנה והילדים והצוות נשלחו לבידוד. בין היתר, התברר כי מורה, שאובחן כחולה מאומת, לימד...

חדשות פתח תקווה13 בספטמבר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה