חדשות פתח תקווה

50 אלף שקל קנס למפצלי דירות

חדשות פתח תקווה28 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

בשבועות האחרונים הגבירה העירייה את האכיפה נגד עבירות בחוק התכנון והבנייה והחמירה את הענישה באופן משמעותי • גרינברג: "נעודד ענישה מחמירה נגד אנשים שעוברים על החוק ועושים דין לעצמם"

50 אלף שקל קנס למפצלי דירות
פשיטה של המשטרה על דירות מפוצלות בעיר ׀ צילום ארכיון: אלון חכמון

יש לכם דירה מפוצלת? עוד לא הגיעו אליכם מהפיקוח על הבנייה? המזל פשוט האיר לכם פנים, כיוון שבשבועות האחרונים העירייה הגבירה את האכיפה נגד מפצלי דירות והחמירה את הענישה באופן משמעותי.
מתוך מטרה לשמור על הסדר, הובילה העירייה, באמצעות הפיקוח על הבנייה והמחלקה המשפטית, להגשת כתבי אישום נגד מפצלי דירות. בית המשפט אף החמיר בעונשם, שעה שגזר עליהם קנסות כספיים גבוהים הנאמדים בעשרות אלפי שקלים, חתימה על התחייבות שלא לבצע עבירות בחוק התכנון והבנייה למשך שלוש שנים וכן השבת המצב לקדמותו.
בעירייה מציינים, כי על שני בעלי דירה ברחוב איכילוב, שפיצלו את הדירה לשלוש יחידות דיור בשנת 2015, נגזר קנס של 50 אלף שקל והתחייבות על סך 150 אלף שקל למשך שלוש שנים, שלא לבצע עבירות על חוק התכנון והבנייה. בנוסף, חויבו השניים להשיב את מצב הדירה לקדמותו.
מקרה נוסף מתאר שני בעלי דירה ברחוב פרופ' שור, שפיצלו את הדירה לשתי יחידות דיור בשנת 2018. עליהם נגזר קנס בסך 38 אלף שקל והתחייבות על סך 76 אלף שקל למשך שנתיים, שלא לבצע עבירות על חוק התכנון והבנייה. גם הם חויבו להשיב את המצב לקדמותו.
ראש העירייה רמי גרינברג: "אנו עושים כל שניתן כדי לשמור על הסדר הציבורי ולמנוע מקרים שבהם אנשים עוברים על החוק ועושים דין לעצמם. במקרים שבהם בעלי דירות בבניינים ישנים מפצלים את הדירות, הם מכבידים על תשתיות הביוב והמים של הבניין, על התנועה והחניה באזור, ובנוסף – פוגעים בשוכרים ובשכנים. לא נאפשר זאת, נגביר את האכיפה ונעודד ענישה מחמירה".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

בכיר בעירייה חשוד במעשים מגונים

בהמשך לידיעה שהתפרסמה באתר המקומון, הלם ותדהמה במסדרונות העירייה. צעירה באמצע שנות ה-20 לחייה הגישה בימים האחרונים תלונה במשטרה נגד...

חדשות פתח תקווה11 בדצמבר 2019    8 דקות
0

נשפך אל סגולה

לפני כחצי שעה, הגיעו חמישה צוותי כיבוי ויחידת החומ"ס המחוזית פועלים באירוע של חומר מסוכן בכמות של 200 ליטר אשר...

חדשות פתח תקווה11 בדצמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה