חדשות פתח תקווה

41 נערים יוצאי אתיופיה חגגו בר מצווה

חדשות פתח תקווה24 באוגוסט 2021    דקה אחת
0
41 נערים  יוצאי אתיופיה חגגו בר מצווה

טקס סיום פרויקט בר מצווה משותף ל-41 יוצאי אתיופיה התקיים זו השנה ה-12 על ידי המחלקה לזהות יהודית וקליטת יוצאי אתיופיה באגף לחינוך יסודי. הטקס, שנערך ברחבת הכותל המערבי, עורר התרגשות רבה בקרב חתני השמחה ובני משפחותיהם.
המחלקה לזהות יהודית וקליטת יוצאי אתיופיה מקיימת את הפרויקט החשוב הזה בשיתוף כולל "אור", בראשות הרב אריה אנגלמן – בסיוע מדריכי "פרויקט השחק", ע"ש הרמטכ"ל אמנון ליפקין שחק ז"ל, והקרן למורשת הכותל, בניהולו של בני שטראוס, אשר הכינו את הילדים לקראת מעמד הנחת התפילין וסיום פרויקט הבר מצווה המסורתי בירושלים.
כ-120 בני מצווה ומשפחותיהם מהעדה האתיופית עלו ביום שני שעבר לירושלים כדי לציין באופן חגיגי את סיום הפרויקט – תהליך שנמשך כחצי שנה, החל מאיתור הנערים בשכונות ברחבי העיר ועד הפיכתם לקבוצות מגובשות ללימוד משותף והכנה לקראת טקס הבר מצווה.
בני המצווה, כולם לבושים בלבן, הגיעו לאזור רחבת הכותל ומיד פצחו בשירה. ראש העירייה רמי גרינברג בירך את הצעירים ובני משפחותיהם, ואמר כי "לראות את כל הנערים מניחים תפילין עם אבותיהם וקוראים בתורה זו התרגשות מיוחדת. זכות ענקית לנערים ולמשפחות להיות חלק מהפרויקט המרגש הזה, שמתקיים כבר 12 שנה על ידי המחלקה לזהות יהודית, בניהולו של ישעיהו תמנו, שמוביל את הפרויקט ברגישות ובמסירות. ברכות לכל החוגגים ובני משפחותיהם. אין ספק שמעמד ותהליך זה ייחקקו אצל הנערים ואצל כל מי שהיה שותף".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

ניצחון זמני לתושבי הדר גנים

אנחת רווחה חלקית נשמעה השבוע בקרב תושבי הדר גנים, לנוכח פרסום מכרז ראשון של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לבניית 2,499...

חדשות פתח תקווה13 בספטמבר 2021    2 דקות
0

מאות תלמידים נשלחו לבידוד בגלל מורים שחלו

יותר מ-60 כיתות נסגרו לאחר ראש השנה והילדים והצוות נשלחו לבידוד. בין היתר, התברר כי מורה, שאובחן כחולה מאומת, לימד...

חדשות פתח תקווה13 בספטמבר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה