חדשות פתח תקווה

35 אלף שקל קנס למשליכי פסולת

חדשות פתח תקווה12 בינואר 2021    דקה אחת
0

כן קבע בית משפט השלום בפתח תקוה, לאחר שהרשיע נאשמים שנתפסו פורקים פסולת בניין ממשאית בסמוך לתחנת הרכבת בקרית אריה במהלך שנת 2019

35 אלף שקל קנס למשליכי פסולת
משאית פורקת פסולת | צילום: באדיבות העירייה

בהמשך למאמצי העירייה למיגור תופעת השלכת הפסולת במרחבים הפתוחים אשר בפאתי העיר, בימים האחרונים בית משפט השלום בפתח תקוה השית בגין עבירה זו קנס מצטבר על סך 35 אלף שקלים. תפיסת הנאשמים והבאתם לדין התאפשרה לאור יוזמת ראש העיר רמי גרינברג לתגבור סיירת האכיפה בשטחים הפתוחים וכן במקביל להקמת מערך המצלמות הסולריות המשדרות ממוקדים אלו 24/7 למרכז השליטה העירוני ומאפשרות לתפוס את העבריינים בעת מעשה.

במסגרת פעילות יזומה של סיירת שטחים פתוחים, השיטור העירוני והאגף לפיקוח על הבנייה, נתפסה במהלך שנת 2019 משאית הפורקת פסולת בניין בסמוך לתחנת הרכבת בקרית אריה. בעקבות זאת הוחרמו המשאית והנגרר מהם בוצעה העבירה. כאמור, מלבד הליך תפיסת המשאית, הלשכה המשפטית בעירייה ניהלה גם הליכים משפטיים כנגד העבריינים. בתוך כך לאחר בחינת חומר החקירה הגישה הלשכה המשפטית כתב אישום בגין העבירה.

כאמור, לאחרונה התקיים דיון בעניין זה בביהמ"ש לעניינים מקומיים, אשר בסופו הורשעו הנאשמים והושת עליהם קנס כספי בסך 35,000 ₪ יחד וכן התחייבות להימנע מעבירות על חוק שמירת הסדר והניקיון, תשמ"ד- 1984. על החברה הנאשמת הושת קנס כספי בסך 25,000 ₪ ועל מנהל העבודה בחברה הושת קנס כספי בסך 10,000 ₪.

גרינברג: "אני מברך את צוותי הביטחון, הפיקוח והלשכה המשפטית על עבודה משותפת אשר הביאה בסופה לפסק דין משמעותי כנגד העבריינים אשר הרשו לעצמם לזהם את הסביבה. כפי שניתן לראות ברחבי העיר ובשטחים הפתוחים בפרט, הנוכחות שלנו מורגשת וההרתעה הביאה להפחתת המקרים באופן ניכר. כמו כן, בתקציב העירייה לשנת 2021 שמנו דגש על מערך הביטחון והאכיפה בעיר וכבר היום דאגנו לתגבר את הצוותים בעלות כוללת של מאות אלפי שקלים. עיריית פתח תקוה לא תאפשר הפקרות בנושא השלכת הפסולת ואנחנו נגיע לכל עבריין שיעשה את זה ונמצה עמו את הדין עד תום".

 

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים יותקנו ברחבי...

החברה לפיתוח פתח תקוה פרסמה מכרז להקמת מספר שיא של 700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים, שיוקמו בפריסה הדרגתית ברחבי העיר...

חדשות פתח תקווה19 בינואר 2021    דקה אחת
0

נתפסו על חם: המשטרה פשטה על עוד...

מעבדת סמים גדולה ובה כ-2000 שתילי סם בשווי מיליוני שקלים, נחשפה הלילה בתום חקירה סמויה של משטרת ישראל - שלושה...

חדשות פתח תקווה18 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה