חדשות פתח תקווה

27 שנות מאסר למחבל מ"שווארמה אורלוב"

חדשות פתח תקווה1 במרץ 2020    דקה אחת
0

שנתיים וחצי אחרי אירוע הדקירה במסעדה, הורשע המחבל מנצור ח'טיב בשתי עבירות של ניסיון לגרימת מוות, פעילות בארגון דאע"ש, החזקת סכין ויציאה וכניסה לישראל ללא היתר

27 שנות מאסר למחבל מ"שווארמה אורלוב"
זירת הפיגוע. המחבל הצליח להימלט מהמקום ׀ צילום: אלון חכמון

 

שנתיים וחצי אחרי שביצע את פיגוע הדקירה במסעדת "שווארמה אורלוב", סמוך לתחנה המרכזית, גזר בית המשפט הצבאי בשומרון 27 שנות מאסר על מנצור ח'טיב. הוא הורשע בשתי עבירות של ניסיון לגרימת מוות, פעילות בארגון דאע"ש, החזקת סכין ויציאה וכניסה לישראל ללא היתר בכעשר הזדמנויות.
כמו כן, גזר בית המשפט, בראשות השופטת דליה קאופמן, על ח'טיב, לשלם פיצוי בסך 175 אלף שקל לנפגעי העבירה וקנס בסך 20 אלף שקל. מגזר הדין עולה, כי במהלך שנת 2017 תכנן הנאשם, יחד עם חברו מונתצר אשב, לבצע פיגוע במטרה להרוג מתפללים בבית כנסת, או שוטרים וחיילים בשטח ישראל. השניים, כך עולה, צילמו סרטון שבו הם מצהירים על כוונתם לרצוח יהודים ונשבעים אמונים לדאע"ש.
ביום 24 ביולי 2017 יצא הנאשם בגפו לביצוע הפיגוע, חצה את גדר הביטחון ושם פעמיו לעבר פתח תקוה. לאחר שלא זיהה תחנה שבה יש חיילים ושוטרים, נכנס ח'טיב למסעדת "שווארמה אורלוב" שבבעלות מנשה דעבול, ואחרי שסעד את לבו במנת שווארמה, החליט לממש את מזימתו ולבצע פיגוע דקירה. ח'טיב שלף סכין באורך של כ-20 ס"מ והתנפל על עבד אל־פתאח אבו הלאל, נהג אוטובוס אגד, שישב באותה שעה במסעדה. אבו הלאל נפצע באורח קשה, לאחר שנדקר בסכין מספר פעמים.
ח'טיב ניהל מאבק עם כמה מיושבי המסעדה, ואף גרם לפציעת אשתו של דעבול, בעלי השווארמה. מיד לאחר מכן יצא להשלים את משימתו. הוא ניסה לדקור את שלומי מדר, בעלי הפיצרייה הסמוכה, אלא שמדר חיכה לו עם מגש עץ עבה במיוחד, חבט בעוצמה בראשו של ח'טיב, הצליח להפיל מידיו את הסכין ופצע אותו בראשו ובגופו. הנאשם הצליח להימלט מהמקום, מבלי שעלה בידו לפגוע באנשים נוספים, ונתפס זמן קצר לאחר מכן.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

התגלה עובד חולה קורונה במרכז השירות של...

הודעה חשובה לתושבי פתח-תקווה והסביבה בדבר מקרה קורונה במרכז השירות של עמידר בעיר פתח תקווה לאחר שהתגלה אתמול, יום שני,...

חדשות פתח תקווה21 ביולי 2020    דקה אחת
0

עוד קורבן לקורונה: שלווה זלפריינד מגני הדר,...

שלווה זלפריינד מגני הדר בפתח תקווה, היא הקורבן האחרון דל מחלת הקורונה. שלווה ז״ל הייתה גננת שנים רבות וחינכה רבים...

חדשות פתח תקווה17 ביולי 2020    2 דקות

כתיבת תגובה