חדשות פתח תקווה

תקועים בירקונים

חדשות פתח תקווה20 ביוני 2019    3 דקות
0

ביום שני חסמו בעלי מתחם הפאוור סנטר את דרכי הגישה למתחם, על פי צו בית המשפט • ראש העירייה הורה לפרוץ את החסימה ולאפשר מעבר כלי רכב לרכבת, ובמקביל הצטרף לעתירת הבעלים לאפשר את פתיחת המתחם מחדש

תקועים בירקונים
גרינברג במתחם, השבוע. "טובת התושבים לנגד עיניי" ׀ צילומים: אלון חכמון

מאות פניות למוקד העירוני, לפייסבוק העירוני וללשכת ראש העירייה רמי גרינברג, בעקבות חסימת דרכי הגישה למתחם הרכבת בירקונים ביום שני האחרון. אלה הובילו את גרינברג לדאוג להכשרת מקומות חניה חלופיים על שטחים ציבוריים ושטחים פרטיים סמוכים. "יש פה שטחים ציבוריים שהיה אסור לחסום אותם, ועליהם נכשיר מקומות חניה עד שייפתרו הסוגיות בין כל הצדדים", הבהיר ראש העירייה.
יצוין כי שעות אחדות אחרי שחסמו בעלי מתחם הפאוור סנטר בירקונים את הכניסות ודרכי הגישה למתחם, תוך שהם מפזרים ערימות חול ונועלים את מחסומי הברזל במטרה למנוע גישה לעבר הרכבת, לכאורה כנדרש מהם על פי צו של בית המשפט, הנחה גרינברג את עובדי העירייה לפרוץ את החסימה ולפתוח את המעברים לכלי רכב שעושים את דרכם לרכבת מדי בוקר.
אלא שבכך לא הסתיימה הסאגה. זמן קצר לאחר מכן, בהנחיית בעלי המתחם, ננעלו המחסומים בשנית, מה שהקפיץ לשטח את ראש העירייה ואת גורמי המקצוע בעירייה, שקיבלו מגרינברג הנחיות ברורות להכשרת מקומות חניה עבור נוסעי הרכבת, תוך שהוא עושה שימוש בצו חניה שעליו חתם בימים האחרונים.
פעולות אלה הובילו לחיכוך עם חלק מבעלי המתחם, שלא השלימו עם התערבותו. לטענתם, מתחם הקניות סגור מאז 31 בדצמבר 2018 בשל ההחלטה של המועצה הארצית לתכנון ובנייה והנהלת רכבת ישראל. אם רוצים לדאוג למצוקת החניה של נוסעי הרכבת, שישקלו את פתיחתו המחודשת של המתחם. ואם גורל המתחם נגזר, הם אינם מוכנים לשמש כבני ערובה עבור צורכי הרכבת והעירייה, גם במחיר של פגיעה לכאורה בתושבי העיר והאזור.
לטענת בעלי המתחם, בית המשפט העמיד לרשות הנהלת רכבת שלושה חודשים למציאת פתרון להכשרת מגרש החניה בשטח המתחם. לדבריהם, "איש מהנהלת הרכבת לא פנה אלינו מאז, ואנחנו לא מחפשים מהם כסף. יותר מ-20 שנה אפשרנו את השימוש במגרש החניה ללא תשלום, כך שכסף זה לא העניין. אנחנו רוצים את המתחם פתוח, ואת זה ניתן להשיג באמצעות ביטול ההכרזה של קרקע חקלאית", הם אומרים.
מתברר שבמקביל למאבק על מגרש החניה, מתנהל הליך משפטי בעקבות עתירה שהגישו בעלי המתחם, שבעטיה חייב בית המשפט את הרכבת והמועצה הארצית לתכנון ובנייה להשיב לעתירה עד 20 ביוני. העתירה מתבססת על החלטה שהתקבלה לאחרונה במועצה הארצית לתכנון ובנייה, ולפיה היא מתירה, בכפוף לאישור וחתימת שר האוצר לוועדה המקומית לתכנון ובנייה בפתח תקוה, להעניק אישור שימוש חורג לבעלי קרקע סמוכה החופפת למתחם הפאוור סנטר, לטובת הכשרת שטח חניה והקמת מבנה בן ארבע קומות, שישמש כמגדל חניה.
לטענת בעלי הפאוור סנטר, אותה מועצה ארצית, שנחרצת שלא לאשר להם שימוש חורג, מאפשרת לבעלי קרקע סמוכה לקבל אישור דומה, וזאת אף שמדובר בהשקעה העולה על 200 מיליון שקל מכספי המדינה כביכול.
בינתיים הסובלים העיקריים הם התושבים, מרביתם מקומיים וחלקם תושבי אזור דרום השרון, הנאלצים לנדוד לחניון שבאצטדיון המושבה, או לחילופין להעמיד רכביהם במקומות מרוחקים ולכתת רגליהם כדי להגיע לרכבת. בעקבות ריבוי התלונות כאמור, הורה גרינברג לכלי העבודה הכבדים להתחיל בפינוי השטחים הסמוכים, לסלול נתיבי מעבר וליצור מקומות חניה זמניים עד לסיום ההליך המשפטי.
במקביל, פועל גרינברג לסייע לבעלי המתחם. הוא הנחה את היועצת המשפטית לעירייה שרית גרינברג לצרף תגובה לעתירה של בעלי המתחם. "אנחנו בעד ביטול ההכרזה ופתיחת הפאוור סנטר, תוך יצירת מקומות עבודה לאלפי תושבים והחזרתו להיות מקום שוקק חיים, כמרכז בילוי ופנאי. מבחינתי, אני רואה את טובת התושבים לנגד עיניי. לכן, במקביל לטיפול באיתור מקומות חניה חלופיים, אני מצטרף לעתירה, לכאורה עם הבעלים של המתחם. אין בינינו יריבות אישית, אלא עניינים שסבוכים בינתיים בתוך הליכי בית המשפט".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

נתפסת, שילמת!

[video width="400" height="220" mp4="https://hamekomon.maariv.co.il/wp-content/uploads/2020/08/VIDEO-2020-08-04-13-14-01.mp4"][/video] לאחר שהתקבלו תלונות חוזרות ונשנות על שקיות אשפה המגיעות באורח פלא לכביש ברחוב מסוים בפתח תקוה,...

חדשות פתח תקווה5 באוגוסט 2020    דקה אחת
0

מנהל חדש לשש שנתי בבן גוריון

חגי קרקו נבחר לתפקיד מנהל שש שנתי בן גוריון. חגי בוגר תכנית "אבני ראשה", בעל תואר שני M.Ed בניהול וארגון...

חדשות פתח תקווה5 באוגוסט 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה