חדשות פתח תקווה

דוחות שכר שגויים

חדשות פתח תקווה13 ביוני 2019    דקה אחת
0

מסמכים שהגיעו לידי "המקומון" חושפים שיטה שנועדה לחלץ כספים ממשרדי ממשלה באמצעות פרסום דוחות שאינם תואמים את המציאות • העירייה: "הנושא ייבדק"

האם מנהלים בכירים בעירייה העבירו למשרדי ממשלה שונים דוחות שגויים במטרה להגדיל את גובה התמיכה? האם פקידים בכירים במִנהל הכספים שבחנו את אותם הדוחות אישרו אותם בחתימת ידם, בטרם הועברו לאותם משרדי הממשלה, חרף הדיווחים הלא אמינים לכאורה?
ממסמכים שהועברו לידי "המקומון", עולה תמונה עגומה למדי, שלפיה אחת המנהלות הבכירות בעירייה נוהגת משך שנים להעביר לאחד ממשרדי הממשלה התומכים ביחידה שעליה היא אמונה דוחות שכר הנושאים נתונים שגויים. אלמלא היה זה שכרה של אותה מנהלת המופיע בדוח, היינו סבורים כי מדובר בטעות אנוש, אלא שאופן הדיווח חושף פרטים, שמהם עולה החשד שלפיו הדיווח שגוי באופן מכוון, במטרה ברורה לקבל כספים מאותו משרד.
יצוין כי גם בכותרת הגדרת היחידה שמבקשת את התמיכה, מופיע שם שאינו מתאים לתוכן הבקשה. חמור מכך, בהמשך לאותו דיווח, מצורף למסמכי הבקשה דוח נוסף, המתייחס לתמיכה שמקבלת אותה יחידה לכאורה מהעירייה, וזאת כדי לאשר את התמיכה מאותו משרד ממשלתי.
זאת ועוד, אף שבמסמך הדיווח מפורט במדויק כיצד להכיל את שכר הברוטו של אותו גורם ממונה, לרבות שווי רכב או אחזקת רכב, שווי טלפון או אחזקת טלפון, פדיון חופשה, קצובת ביגוד והבראה, וכן הוצאות נלוות לשכר, מופיע בשורת השכר סכום המשתווה למחצית מגובה השכר ברוטו של אותה מנהלת בכירה.
נבהיר כי תנאי לקבלת התמיכה ממשרדי הממשלה הינו מילוי דיווח אמין ומדויק, שכן הגשת מסמכים שאינם תואמים את המציאות עלולה לסבך את העירייה ואת העובד בהעברת דיווחים כוזבים או שגויים, ובדרישה להשבת כספי התמיכה על כל המשתמע מכך.
עוד יצוין כי משרדי הממשלה סומכים על אמינות הדוחות הנשלחים אליהם מהרשויות המקומיות, מה גם שגורמי המקצוע הבכירים חתומים על המסמך כמי שאישרו את אמינותו, והם אינם עורכים בדיקות מחמירות מדי חודש.
ראש העירייה רמי גרינברג מסר: "הנושא ייבדק".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

שלושה חולי קורונה בפתח תקווה ובית חולים...

בבית חולחיבילינסון במחלקה האורולוגית מטופלת סיעודית בת 82 לאחר ניתוח אובחנה כחולת קורונה , ככל הנראה ממבקריה . לכן 30...

חדשות פתח תקווה26 במרץ 2020    4 דקות
0

מתמודדים עם הקורונה

המאבק במשבר נגיף הקורונה מחריף. מחד, העיריים הוציאה היום מכתב המבהיר כי על כל מוסדות החינוך בעיר צריכים להשאר סגורים,...

חדשות פתח תקווה25 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה