חדשות פתח תקווה

דוחות שכר שגויים

חדשות פתח תקווה13 ביוני 2019    דקה אחת
0

מסמכים שהגיעו לידי "המקומון" חושפים שיטה שנועדה לחלץ כספים ממשרדי ממשלה באמצעות פרסום דוחות שאינם תואמים את המציאות • העירייה: "הנושא ייבדק"

האם מנהלים בכירים בעירייה העבירו למשרדי ממשלה שונים דוחות שגויים במטרה להגדיל את גובה התמיכה? האם פקידים בכירים במִנהל הכספים שבחנו את אותם הדוחות אישרו אותם בחתימת ידם, בטרם הועברו לאותם משרדי הממשלה, חרף הדיווחים הלא אמינים לכאורה?
ממסמכים שהועברו לידי "המקומון", עולה תמונה עגומה למדי, שלפיה אחת המנהלות הבכירות בעירייה נוהגת משך שנים להעביר לאחד ממשרדי הממשלה התומכים ביחידה שעליה היא אמונה דוחות שכר הנושאים נתונים שגויים. אלמלא היה זה שכרה של אותה מנהלת המופיע בדוח, היינו סבורים כי מדובר בטעות אנוש, אלא שאופן הדיווח חושף פרטים, שמהם עולה החשד שלפיו הדיווח שגוי באופן מכוון, במטרה ברורה לקבל כספים מאותו משרד.
יצוין כי גם בכותרת הגדרת היחידה שמבקשת את התמיכה, מופיע שם שאינו מתאים לתוכן הבקשה. חמור מכך, בהמשך לאותו דיווח, מצורף למסמכי הבקשה דוח נוסף, המתייחס לתמיכה שמקבלת אותה יחידה לכאורה מהעירייה, וזאת כדי לאשר את התמיכה מאותו משרד ממשלתי.
זאת ועוד, אף שבמסמך הדיווח מפורט במדויק כיצד להכיל את שכר הברוטו של אותו גורם ממונה, לרבות שווי רכב או אחזקת רכב, שווי טלפון או אחזקת טלפון, פדיון חופשה, קצובת ביגוד והבראה, וכן הוצאות נלוות לשכר, מופיע בשורת השכר סכום המשתווה למחצית מגובה השכר ברוטו של אותה מנהלת בכירה.
נבהיר כי תנאי לקבלת התמיכה ממשרדי הממשלה הינו מילוי דיווח אמין ומדויק, שכן הגשת מסמכים שאינם תואמים את המציאות עלולה לסבך את העירייה ואת העובד בהעברת דיווחים כוזבים או שגויים, ובדרישה להשבת כספי התמיכה על כל המשתמע מכך.
עוד יצוין כי משרדי הממשלה סומכים על אמינות הדוחות הנשלחים אליהם מהרשויות המקומיות, מה גם שגורמי המקצוע הבכירים חתומים על המסמך כמי שאישרו את אמינותו, והם אינם עורכים בדיקות מחמירות מדי חודש.
ראש העירייה רמי גרינברג מסר: "הנושא ייבדק".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה