חדשות פתח תקווה

הורים השביתו את גני הילדים באם המושבות

חדשות פתח תקווה2 במאי 2019    3 דקות
0

ביום ראשון התקיימה שביתה בת כשעה וחצי במחאה על תכנית האבטחה החדשה של העירייה • שביתה גדולה יותר מתוכננת ביום שישי הקרוב • ההורים דורשים: "להשיב את השמירה לגנים ולהחזיר לנו את תחושת הביטחון"

הורים השביתו את  גני הילדים באם המושבות
שלט של ההורים באם המושבות. "גילויי שכנות ועזרה הדדית" ׀ צילום: באדיבות ההורים

הורים פתחו השבוע בשביתת מחאה כנגד הפעלת מערך האבטחה החדש בשלושה מתחמי הגנים בשכונת אם המושבות. ביום ראשון, מיד עם החזרה מחופשת הפסח, פתחו כ-350 ילדים את יום הלימודים בשעה 09:30, בתום השבתה שנמשכה כשעה וחצי.
בכוונת מטה המאבק להשבית את הלימודים באותם בגנים גם בשישי הקרוב, בניסיון להחזיר לגנים את השומרים, שעבודתם הופסקה בעקבות תכנית האבטחה ההיקפית של העירייה. לטענת ההורים שפתחו במאבק, האבטחה החדשה יצרה מצב של הפקרות, והם לא מוכנים לזלזול בביטחון ילדיהם. לדבריהם, "השערים בגנים פתוחים וזמן התגובה, ככל שיהיה מהיר, לא דומה לזמן התגובה של שומר הנמצא בכניסה".
כאמור, בעקבות מפגש בין ההורים במהלך חופשת הפסח, התקבלה ההחלטה להשבית את הגנים כבר ביום החזרה ללימודים, ואכן בשלושת המתחמים ברחוב זיכרון יעקב, ברחוב שרגא רפאלי וברחוב רבקה גובר, גילו ההורים אחידות והשביתו את הלימודים, כשהם משאירים את הילדים בבית. לדברי ההורים, המחאה תתרחב גם לגני ילדים נוספים. במטה המאבק להחזרת השומר, שהוקם על ידי ההורים, מדווחים על מאות הורים בעיר התומכים במאבק.
עוד נמסר ממטה המאבק כי גנים שלמים במתחמים נותרו ריקים במהלך שעות השביתה, וכי ההיענות של ההורים מצוינת. להערכתם, רק בהשבתה ניתן יהיה ליצור לחץ על לשכת ראש העירייה, על מנת להחזיר את השומרים למתחמי הגנים הגדולים. במטה דיווחו כי הם מעדכנים את משרד החינוך בנוגע להשבתת הגנים, במטרה ליצור לחץ נוסף על ראש העירייה לטיפול בנושא. הם אף קראו לראש העירייה רמי גרינברג "לשמוע את קריאת ההורים, להשיב את השמירה לפתחם של מתחמי הגנים, להחזיר לנו את תחושת הביטחון, ולתת לכולנו לחזור לשגרה".
לצעדי ההורים באם המושבות, הצטרפו השבוע מתחמי גנים נוספים בעיר, שנערכים לקיים את השבתת הגנים ביום שישי הקרוב, וזאת במטרה ליצור לחץ מתמשך ורצוף על ראש העירייה, על מנת שישיב את המצב לקדמותו. עד עתה הצטרפו שני מתחמי גנים נוספים בשכונת אם המושבות, ובמטה המאבק מצפים להתרחבות המחאה למתחמי גנים נוספים.
כזכור, החלטת העירייה התקבלה בתמיכת השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, הרואה באבטחה ההיקפית יתרון משמעותי ביחס לשומר הקבוע הניצב בפתח הגנים. ראש העירייה ומנהל אגף הביטחון יריב סנדלון ציינו לא אחת כי מערך האבטחה החדש יקר הרבה יותר, אולם הוא נותן מענה נגיש לכלל הגנים בעיר, בכלל זה גם לצהרוניות הפועלות אחר הצהריים. "מדובר במערך מעובה ואפקטיבי, זמין ונגיש לכל תרחיש " ציינו.
יעקב אברמוביץ', דובר מטה המאבק להחזרת השומר ואב לילד במתחם הגנים זיכרון יעקב שבשכונת אם המושבות הוותיקה: "במתחמי הגנים הגדולים קיימים מספר רב של תרחישים שליליים, שרק שומר המוצב פיזית בכניסה יכול למנוע. זו הסיבה, שלמרות הרצון של כלל ההורים לחזור לשגרה אחרי חופשה ארוכה, עדיין נמצאו הרצון, הכוח והנחישות לצאת להשבתה למען ביטחון ילדינו. מדובר במאות הורים, שבזמן קצר יחסית, ותוך כדי חופשה, נערכו להשבתה.
"אנו עדים בימים האחרונים לגילויי שכנות ועזרה הדדית, עם הורים שמסייעים להורים אחרים בשמירה על הילדים, על מנת שכמה שיותר הורים וילדים יוכלו להשתתף בהשבתה", הוסיף אברמוביץ'.
מהעירייה נמסר: "מרבית הילדים בעיר זוכים היום לראשונה לאבטחה וביטחון. עד כניסתו של מערך האבטחה החדש, כ-80% מההילדים בעיר היו מופקרים ללא אבטחה, וה-20% הנותרים היו תחת אבטחה מינימלית של סדרנים ולא של מאבטחים. בשיתוף המשטרה, הכנסנו מערך אבטחה עוצמתי, שנותן מענה ל-100% מהילדים, עם מאבטחים מוכשרים ומוסמכים והרבה יותר אמצעים טכנולוגיים. אין ספק שהמערך הנוכחי משודרג ואפקטיבי יותר. מדובר בשינוי, שייקח זמן עד שיכילו אותו. אנחנו נמצאים בקשר עם ההורים, קשובים לטענות ועורכים בדיקות עצמיות מדי שעה ביום, כדי להמשיך ולשפר את תחושת הביטחון בקרב ההורים והילדים".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה