חדשות פתח תקווה

כולם מדברים על נתניהו

חדשות פתח תקווה14 במרץ 2019    4 דקות
0

הבחירות הן שיחת היום בבתי הקפה בעיר, בשוק ובמרכזי הקניות • אוהדי נתניהו ויריביו מדברים על מצבו המשפטי, אבל יש גם מי שמדבר על היום שאחרי

כולם מדברים על נתניהו
חפץ ושקד. "זזתי ימינה" ׀ צילום: באדיבות אורן חפץ

כשלושה שבועות נותרו עד לבחירות לכנסת, ונראה כי הזירה המקומית מתחילה להתעורר ולגעוש, כשהיא מוציאה מהבתים פעילים פוליטיים, המגיעים למטות, תולים שלטים ויוצרים אווירה. הבחירות הן שיחת היום גם בבתי הקפה בעיר, בשוק העירוני ובמרכזי הקניות. כולם מדברים על מצבו של ראש הממשלה המכהן בנימין נתניהו, לנוכח הכוונה לזמנו לשימוע לפני הגשת כתב אישום נגדו בגין עבירות שוחד. ויש גם מי שמדבר על האלטרנטיבה.
מה שקורה ברמה הארצית, משליך גם על הרמה המקומית. פתאום אפשר לראות חיבורים די תמוהים בין מי שהיו עד אתמול יריבים פוליטיים, לטובת המשימה המשותפת, בין אם מדובר בתמיכה בליכוד ובנתניהו ובין אם הצטרפות למפלגות חדשות, דוגמת כחול לבן המובילה בסקרים.
עמליה שוורץ, תושבת העיר, היא אם חד הורית העובדת כשכירה. השבוע פגשתי אותה, כשהיא מנסה לשכנע צעיר מקומי שפגשה במרכול חצי חינם באם המושבות, לבחור בנתניהו גם בבחירות הקרובות. "אני מאוד מתרגשת לקראת הבחירות", היא אומרת. "הבחירות השנה מאוד אמוציונאליות. יש פה עניין של איפה ואיפה מצד התקשורת. חכמים ממני מבינים שיש לא מעט אנשים שפועלים בכוונה להדיח את ראש הממשלה ולא באמת להתרכז בעשייה".
במי את בוחרת?
"אני תומכת בראש הממשלה בנימין נתניהו. אני לא מרגישה שיש מישהו שיכול להחליף אותו ולהנהיג את המדינה שלנו. הלוואי שהיה אחד כזה".
לא מפריע שמעל ראשו של נתניהו מרחף כתב אישום?
"כל עוד הוא לא הורשע, מבחינתי הוא חף מפשע. אני לא אוהבת את סגנון החקירה שהתנהלה נגדו. אין לי שום דבר אישי עם ביבי. הוא לא עשה בשבילי שום דבר מיוחד. כאם חד הורית דווקא סבלתי מהחלטות שהוא קיבל, אבל אני עושה הפרדה. לא ייתכן שכולם יחברו כדי להדיח את ראש הממשלה ולא יציעו שום דבר מעבר. זה נשמע לי לא רציני. אותי מעניין היום רק דבר אחד – הביטחון של אזרחי המדינה, ומי שיכול לדאוג לביטחון זה רק נתניהו".
בשוק העירוני פגשתי את דני עובדיה (54), רוכל בשוק, שגם הוא תומך בנתניהו. "זה ראש הממשלה הכי טוב שיש והכי טוב שהיה. מכל הבחינות, לא יהיה כמו נתניהו, לא מהבחינה הכלכלית ולא מהבחינה הביטחונית".
ומה עם מצבו המשפטי, זה לא מטריד אותך?
"מבחינתי, הוא זכאי וינצח בגדול בבחירות. השוק בפתח תקוה עם ביבי".

הבחירה המפתיעה של אורן

אורן חפץ (48), נשוי, אב לארבעה ותושב שכונת אם המושבות, חושב אחרת. "אחרי סקירה של כל המפלגות וכל הרשימות, הפתעתי את עצמי כשהחלטתי להתחבר לימין החדש של בנט ושקד".
מה זאת אומרת הפתעת את עצמך?
"גדלתי על מפלגת העבודה וכנער, הייתי חבר בנוער העובד והלומד. תמיד הייתי בצד השמאלי של המפה. עם השנים אני מוצא את עצמי זז יותר ויותר ימינה. אני פוגש במילואים את הציונות הדתית ומוצא חן בעיניי כל הקטע של החינוך הדתי. לא האמנתי שאצביע למפלגת ימין, אבל אהבתי את המהלך שעשו נפתלי בנט ואייל שקד כשעזבו את הבית היהודי. היום, הם גשר בין דתיים לחילוניים.
מי לדעתך ייבחר לראשות הממשלה?
"אני חושב שנתניהו ייבחר שוב לתפקיד. הוא לא החבר שלי לקפה, בטח עם מה שקורה אתו מבחינה משפטית, אבל חזקת החפות עדיין עומדת לו. בגלל מה שביבי סוחב איתו, אני לא מסוגל לשים ביבי בקלפי. אבל אם נהיה הוגנים, המצב המדינה שלנו טוב וזה קורה במשמרת שלו.
"הדבר הראשון שראש ממשלה אמור לעשות הוא לשמש דוגמה. בגלל זה אני בוחר בימין החדש, שיאזן אותו וישמור על ניקיון המערכת הפוליטית. אני מצפה מחברי כנסת להיות ישרים וממלכתיים ובליכוד אין את זה".
אורי אהד (48), נשוי ואב לחמישה, מזכיר המשמרת הצעירה במפלגת העבודה לשעבר ויו"ר האופוזיציה במועצה, שיחד עם רון כץ מ"מ ראש העירייה, עומד בראשות המטה של רשימת כחול לבן בראשות בני גנץ, יאיר לפיד, בוגי יעלון וגבי אשכנזי.
"קרה דבר מאוד פשוט", הוא אומר. "מה שנתניהו עושה בעם, השיסוי של האחד בשני והמלחמה שהכריז נגד מערכת המשפט, יכולים להוביל לאנרכיה".
אתה מאמין שגנץ יהיה ראש הממשלה הבא?
"ברור. אני מאמין שיש לו סיכוי טוב להיבחר. במישור המדיני והכלכלי כמעט כולם שווים ומה שחשוב זה היום שאחרי".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

"התעלמו ממצוקתה הרבה"

ביום חמישי הוגש בבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד איאד עבדאללה (41), תושב הרשות הפלסטינית, ווטה איילה (30), בגין עבירות של...

חדשות פתח תקווה9 בספטמבר 2020    3 דקות
0

חרדים לשכונה

רגע לפני שהמתווה החדש של ראש העירייה נידון בוועדה לתכנון ובנייה המקומית, רמי גרינברג החליט להיעתר לבקשת ארגון הקבלנים ולקיים...

חדשות פתח תקווה9 בספטמבר 2020    3 דקות

כתיבת תגובה