חדשות פתח תקווה

״תנו עדיפות לפתח תקוה״

חדשות פתח תקווה3 בינואר 2019    2 דקות
0

מכתב שהוציא ראש העירייה אל הנהלות בתי ספר בעיר, בו הוא מציע לתת עדיפות לסיורים באתרי תרבות ומוזיאונים מקומיים, עורר סערה • לדברי ההורים: ״היציאה לאתרי תרבות ממומנת מכספי הורים ואין להכתיב לבתי הספר היכן לערוך את האירועים התרבותיים״

״תנו עדיפות לפתח תקוה״

מהומה רבה על לא דבר. מכתב שהפנה ראש העירייה רמי גרינברג, אל הנהלות בתי הספר בעיר ובו קרא להן  להוציא תלמידים לאתרים תרבותיים ומוזיאונים בפתח תקוה ולא מחוץ לעיר, עורר תרעומת מצד חלק מהמנהלות ומההורים, שטענו שהיציאה לאתרי תרבות ממומנת בחלקה מכספי הורים ואין להכתיב לבתי הספר את האירועים התרבותיים.

עוד הם טענו, כי מצבה הכלכלי הקשה של העירייה אינו קשור לנושא זה כאמור לאור העובדה שהם מתקצבים את הנושא.

אלא, שבשיחה שקיימו ראש העירייה, ממלא מקומו וראש מינהל החינוך בעירייה רון כץ, ראש מינהל התרבות ענת זנזנורי ויו"ר ועד ההורים המרכזי אנה נבות, הבהירו המעורבים כי כוונת ראש העירייה לא הובנה כהלכה שכן במכתבו הוא ביקש להציב כעדיפות ראשונה את המוזיאונים בעיר הזוכים להוקרה והערכה רבה בקרב ערים אחרות ומבקרים רבים,  בטרם יוחלט להוציא את התלמידים למוזיאונים מחוץ לעיר.

"יש לנו במה להתגאות ולכן נכון הוא שהתלמידים יכירו בהיסטוריה ובתרבות המתחוללת בעיר. אם נקבעו יעדים אחרים אז איש לא יבטל אותם אולם, מן הראוי לתת עדיפות לפתח תקוה", אמרו גורמים בעירייה.

בתגובה לסערה שהתעוררה, הגיב ראש העירייה: ״המטרה המרכזית במתן דגש על שיתוף פעולה בין מוסדות חינוך בעיר למוסדות התרבות בעיר – הייתה חשיפה של תלמידים למוסדות תרבות בעיר מגוריהם. כראש עיר אני מודע היטב לצורך לאזן בין צרכי המערכות השונות בעיר ובכלל זה מערכת החינוך ומנהל תרבות.

״לפיכך, במקביל הנחיתי את ראש מינהל החינוך לבחון מספר נקודות כדי לאפשר את שיתוף הפעולה בין בתי הספר עם מוסדות התרבות בעיר, לרבות: יזמות של תכניות חדשניות, הצעות מיזמים חינוכיים בצוותי חשיבה משותפים עם מנהלים, מורים והורים. בנוסף, בחינת סוגיית תשלומי כניסה למוזיאונים לילדי העיר פתח תקווה ובדיקת עלות נסיעות תלמידים לאתרים ומוזיאונים שונים בעיר פתח תקווה.

״אני מבקש להבהיר כי סיורים שנקבעו מראש יתקיימו כסדרם. במקביל, החל מעתה, מוסדות התרבות בעיר פתח תקוה יקבלו עדיפות ויבדק ההיצע בהם, בקרב מוסדות החינוך בעיר לפני יציאה למוסדות מחוץ לעיר. אני מודע לכך שתשלומי ההורים הם תשלומי רשות ומכבד מאד את תמיכתם של ההורים. לפיכך אנחנו כעירייה נפעל יחד הועד העירוני להציע אלטרנטיבות חדשות ברחבי העיר, לצד בחינת תיאום הזמנות מרוכזות כגון סל תרבות מחוץ לעיר, במטרה להגדיל את ההיצע והמגוון, ולהוזיל עלויות״.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה