חדשות פתח תקווה

תקציב העירייה ל-2020 קרוב לשני מליארד שקל

חדשות פתח תקווה18 בדצמבר 2019    5 דקות
0

בימים אלה הוגש תקציב העירייה למועצת העיר. תקציב הרשות עומד על 1,982,739,000 שקל. לדברי ראש העיר חלה התייעלות וצמצומים במנהל הכללי עלייה בתקציבי הביטחון, התברואה, החינוך, הנוער, הרווחה והגינון

תקציב העירייה ל-2020 קרוב לשני מליארד שקל
צילום דוברות העירייה

 

בימים אלה הוגש תקציב העירייה למועצת העיר. תקציב הרשות עומד על 1,982,739,000 שקל. לדברי ראש העיר חלה התייעלות וצמצומים במנהל הכללי עלייה בתקציבי הביטחון, התברואה, החינוך, הנוער, הרווחה והגינון

בישיבת המועצה הקרובה תתבקש מועצת העיר לאשר את הצעת ראש העירייה רמי גרינברג לתקציב העירייה עבור שנת 2020 שיעמוד על  1,982,739,000 שקל, גידול של למעלה מ-82 מיליון שקל מ 2019. כאשר סעיף ההכנסות ממשרדי הממשלה גדל גם הוא בהיקפים נכבדים הנאמדים בעשרות מיליוני שקלים

כך למשל גדל התקציב ממשרד החינוך מ-370 מיליון  ל-392.2 מיליון שקל, ותקציב משרד הרווחה גדל מ-147 מיליון שקל ל-152 מיליון שקל, כל זאת בנוסף, להכנסות ממשרדי ממשלה נוספים.

תקציבים אלה הם שמאפשרים לרשות להעלות את תקציב השירותים לתושב תוך הורדת הארנונה בעיר, ומתן שירותים רבים אחרים, אשר בעבר היו בתשלום וכעת ניתנים לתושבים בחינם, כמו החלפת פחי אשפה, חנייה חינם בכחול לבן ברוב חלקי העיר ועוד.

בעירייה מדגישים כי ביחידות הפנים ארגוניות ישנה התייעלות וקוצצו 25 תקנים מוניציפאליים, אך בתקנים ייעודיים של אנשי מקצוע כמו פסיכולוגים ועובדים סוציאליים ישנה עלייה ותוספת כוח אדם מקצועי ואיכותי. בנוסף גויסו מאות סייעות ומלווי הסעות (כמתבקש עפ"י הנחיות משרד החינוך).

ראש העיר רמי גרינברג מחדד ואומר "השירות לתושב הוא בראש סדר העדיפויות. שירות בכל תחומי החיים ולכל הציבור בעיר. הבאנו לעיר תקציבים ממשרדים ממשלתיים, ממכרזים ו"קול קורא" ובכך הוספנו למערכת עשרות מיליונים…. החלטנו כי לא נחייב בגין פח שבור שיוחלף, לא נחייב על חנייה בעיר, נעשה כל שניתן כדי להוריד את הארנונה לתושבים וכל זאת למען רווחת התושבים. אנו ממשיכים בהתייעלות העירונית, מקצצים בשכר, בתקנים ובכוח אדם, ובזכות ההתייעלות מוסיפים תקציבים לרווחה, לחינוך, לביטחון, לניקיון העיר, לטיפוח הגינות ופינות הנוי, לשיפור התשתיות, לספורט, לנוער, לתרבות לאירועים ולשירות לתושב. הוכחנו שאפשר לנהל תקציב מאוזן וראוי המשרת את התושבים, תוך הקלה על התושב והרחבת השירותים. הפחתנו את נטל התשלומים מהתושב והגדלנו תקציבים באמצעות משרדים ממשלתיים".

עוד מציינים בעירייה כי בהמשך למדיניות ראש העירייה  להפחתת נטל התשלומים מהתושב, השנה יחול קיטון של כאחוז  מהכנסות הרשות שמקורן בתשלומי הארנונה. מה שמלמד כי הגידול בתקציב נובע בעיקר מהכנסות הממשלה שעומדות על כ- 566 מיליון בסה"כ ומגידול בהכנסות מאזורי התעשייה.

108 מיליון שקל הושקעו במתן הנחות סוציאליות (מעבר לניתן בחוק) לנזקקים ומקבלי סעד. עלייה גם בסעיף תרבות הדיור, מאחר והעירייה מלווה עשרות ביניינים הנמצאים בהליכי שיפוץ, ומממנת את הריבית להלוואות שלוקחים הבניינים לצורך השיפוץ. סיוע המקל על התושבים ומעודד אותם לקיים את השיפוץ.

תקציב נוי וניקיון

נבהיר כי בספר התקציב שהוגש לאישור המועצה במסגרת התקציב העצום וכחלק מהמגמה לשפר את שירותי הניקיון בעיר הוגדלו תקציבי סעיפי הניקיון לשנת 2020. תקציב ניקוי הרחובות עלה מ-46 מיליון שקל לכ-54 מיליון שקל. תקציב שירותי ניקיון הכוללים פינוי אשפה, פינוי גזם, הטמנה, מיחזור ועוד עולה מכ-160 מיליון לכ-165 מיליון שקל. סעיף ניקיון הרחובות הכולל סילוק פסולת גינה, סילוק מפגעים משטחים ציבוריים, טיאוט רחובות עלה בכ-8 מיליון שקל. כמו כן עלה הסעיף התקציבי של האגף לפיקוח רב תכליתי אשר תוגבר בכוח אדם מקצועי, המסייר בשטח ואוכף את החוק.

תקציב גנים ונוף וטיפוח סביבתי עלה מ-36.463 מיליון שקל לכ-38.800 מיליון שקל.

במינהל הנדסה בוצעה התייעלות בכוח אדם ובשכר וחלה עלייה בהשקעה בתקציבים המופנים לתשתיות, פרויקטים, תנועה, בינוי, הקמת חניונים, שבילים, כיכרות, מדרכות ועוד.

תקציב חינוך ורווחה

גם בחינוך נוספו עשרות מיליונים לתקציב, לטובת התחדשות והמשך השקעה בציוד, תל"ן ובכוח אדם. התקציב גדל מ-745 מיליון שקל ל-781 מיליון שקל.

תקציב הקדם יסודי (גנ"י) יעמוד על כ-200 מיליון שקל, גידול של כ- 8.5 מיליון מאשתקד. בחינוך היסודי קיימת עליה ניכרת בתקציב והשקעה בטיפוח וקידום יוזמות חינוכיות, תקציב החינוך לבתי הספר היסודיים יזכה בתוספת של כ-14 מיליון שקל. בתוך כך עלה באופן משמעותי תקציב "בית ספר החופש הגדול" מ-12.100 מיליון שקל ל-13.700 מיליון שקל.

תקציב החינוך העל יסודי עלה מ-155 מיליון שקל לכ-165 מיליון שקל, תקציב שיושקע יוזמות חינוכיות, מגמות ייחודיות, קונסרבטוריון ועוד. קיימת גם עלייה שלכ-4 מיליון שקל בתקציב של הרווחה החינוכית (סל תרבות, כישורי למידה, פרויקטים חינוכיים ועוד) וקידום נוער (נוער מנותק, תלמידים נושרים, פרויקט מגדלור, היל"ה ועוד). השקעה נוספת של כ-250 א"ש גם בחינוך למבוגרים – הרצאות וקורסים בקתדרה העממית, תהיל"ה (לימוד בסיסי למבוגרים) ועוד.

תקציב בטחון

תקציב הביטחון עלה מ-22.5 מיליון שקל לכ-23.699 מיליון שקל, תוספת שניתנה לאבטחת מתקנים עירוניים, השקעה במשל"ט (מרכז שליטה שמסנכרן את כל הנושא הביטחוני בעיר ופועל 24/7), מאבטחים וסיירות בטחון המסיירים גם בשעות אחה"צ ובחופשים ועוד.

תרבות

תקציב תרבות, נוער וספורט עלה מ-119.5 מיליון לכ-127 מיליון שקל. ובתוך כך עלה התקציב של מרכז הכנה לצה"ל, פעילות עיר ללא אלימות ועוד. המלגות לסטודנטים עלו מ-350 א"ש ל-900 א"ש, והתמיכות לעמותות ספורט עלה בכחצי מיליון.

תקציב אגף תרבות עלה מ-6.3 מיליון שקל לכ-7.9 מיליון שקל, וזאת לטובת קיום אירועים לרווחת הציבור, אירועים ללא תשלום לכלל הקהלים בעיר. תקציב זה כולל את תקציב המוזיאונים, בית שפירא, בית הדפוס וכו.

באגף לשירותים חברתיים חל גידול ברוב סעיפי התקציב לטובת המשך טיפול באוכלוסיות השונות. בנוסף, חל גידול בתקציב של כ-300 א"ש מרפאת השיניים העירונית המחודשת, שהיא מרפאה ייחודית ויוצאת דופן בארץ, המצוידת במיטב הציוד ומספקת שירות איכותי ומסובסד לתושבי העיר. התקציב הושקע במבנה, בציוד ובכ"א. כך גם גדל התקציב לסיוע לניצולי שואה, טיפול בדרי רחוב, טיפול בקשישים בודדים, ארוחות לקשישים וכדומה.

תקציב שירותים ווטרינרים

עלייה גם בתקציב השירותים הווטרינרים מ-5.995 מיליון שקל ל-6.367 מיליון שקל, הכוללים בדיקות לבריאות הציבור, טיפול בבעלי חיים, עיקור כלבים וחתולים, גינות כלבים ועוד.

 

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה