חדשות פתח תקווה

תעלומת הרצח של עדיאל תורתי

חדשות פתח תקווה27 בינואר 2019    2 דקות
2

יומיים אחרי שהוכרז כנעדר, נמצאה גופתו של עדיאל תורתי בחורשה ליד בסיס סירקין, כשעליה סימני אלימות קשים • חבריו: "מה כבר יכול להזיק בחור בן עשרים, שמישהו החליט לרצוח אותו באכזריות כזאת?" • על פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום

תעלומת הרצח של עדיאל תורתי
תורתי. "רצח מזעזע ומתועב" ׀ צילום: באדיבות משטרת ישראל

חשד לרצח בפתח תקוה. יומיים אחרי שהוכרז עדיאל תורתי, צעיר כבן 21 מפתח תקוה, כנעדר ושעות ספורות אחרי שהמשטרה כבר הפיצה את תמונתו וביקשה את עזרת הציבור בחיפושים אחריו, נמצאה גופתה של הצעיר כשהיא מוסתרת מאחורי פח אשפה גדול באמצע חורשה סמוך לבסיס סירקין ועליה סימני אלימות קשים.
כבר בשבת אחר הצהריים דיווחו בני משפחתו של תורתי על היעדרו וטענו כי מדובר באירוע חריג, שכן הצעיר אינו נוהג להיעלם ותמיד עונה לטלפון. במשטרה הבינו מיד שמדובר באירוע לא שגרתי, וזאת לנוכח המידע המודיעיני שנאסף, שהעלה חשד שלפיו נשקפת סכנה לחייו.
על פי אותו מידע מדובר בצעיר ללא הרשעות פליליות, אולם כזה שמוכר כמי שנוהג להתרועע בסביבת עבריינים, למרות שהוא עצמו לא היה כזה. "זו משפחה נפלאה. מאז בית הספר התיכון, הוא תמיד בלט כאחד שאוהב את השטויות ואת חברת הברדקיסטים, כמו שקוראים לזה", מספר גורם שהכיר אותו.
במשטרה החלו לגבות עדויות מבני המשפחה, מהוריו, מאחיו של תורתי, מחבריו הקרובים וגם מהסביבה הרחוקה שהכירה אותו. המידע שנאסף העלה חשד למספר סכסוכים פתוחים של תורתי, חלקם קטנים וחסרי משמעות, שאליהם נקלע הצעיר.
בשני בבוקר חלה התפתחות מסוימת בעלילה, שעה שלמשטרה הגיע ככל הנראה מידע שהעלה חשש לגורלו של תורתי. יתרה מכך, החל משעות הבוקר החלו בלשי משטרה לסרוק את אזור החורשה הגובלת עם הרחובות אחווה והשומר, סמוך לשטח האחורי של מתחם בסיס סירקין. מדובר בחורשה המרוחקת עשרות מטרים ממבני מגורים, בשטח פנימי מבודד שאיש לא מסתובב בו.
ואכן, בשעות אחר הצהריים אותרה גופתו של תורתי על ידי המשטרה, במסגרת החיפושים הקדחתניים אחר הצעיר, כשהיא מוסתרת מאחורי פח אשפה גדול, שנאסף מאזור אחר בעיר, מה שהעלה את החשד בקרב החוקרים שלפיו הרצח בוצע בזירה אחרת והגופה הועברה לשטח המיוער בניסיון להסתירה ועל מנת שלא יהיה ניתן לאתרה.
כוחות משטרה גדולים, לרבות מעבדה לזיהוי פלילי (מז"פ), הגיעו לזירה, סגרו את האזור לכניסת אזרחים ופתחו בחקירת האירוע, כאשר החשד הוא שמדובר באירוע על רקע פלילי.
במשטרה מעריכים כי מדובר ברצח שמקורו בסכסוך שהתגלע ככל הנראה בין הקורבן לבין גורמים אחרים.
על מנת להגיע אל המעורבים ברצח ולהשאיר בשלב זה את מרבית הפרטים תחת מעטה של סודיות, כשהם מוכמנים ואינם ידועים למי שאינו עוסק בחקירה, הוציאה המשטרה צו איסור פרסום על מרבית הפרטים, שקיבל גם את אישורו של בית המשפט.
"זה רצח מזעזע ומתועב. לא מבינים איך לוקחים ככה סתם חיים של ילד צעיר כל כך? מה כבר יכול להזיק בחור בן עשרים, שמישהו יחליט לרצוח אותו באכזריות כזאת?", אמרו חבריו של המנוח.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

נספתה בשרפה שנגרמה ככל הנראה מעישון

תושבת פתח תקווה נספתה הבוקר (שני) בשריפה שפרצה בדירתה ברחוב דרור בשכונת שערייה בעיר.  שלושה צוותי כיבוי שהוזעקו למקום איתרו את...

חדשות פתח תקווה30 במרץ 2020    2 דקות
0

שריפה ברחוב דרור

שלושה צוותי כיבוי וחילוץ פועלים בשריפה בדירה בפתח תקווה ברחוב דרור. בדירה יש שריפה וודאית וחשש גדול להמצאות 2 לכודים, ...

חדשות פתח תקווה30 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • יהודית

    מזעזע ביותר. כמה אכזרי אפשר להיות?

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    מאחלת להם מוות בייסורים, בדיוק כמו שהם עשו לו.