חדשות פתח תקווה

תמונות אחרונות

חדשות פתח תקווה4 ביולי 2019    4 דקות
0

בהפרש של יממה, נפטרו עזרא פרג', ממייסדי האימפריה המשפחתית, וראובן זמיר, שפעל רבות למען סוחרי העיר • עסקי הצילום שלהם שכנו במרחק כ-50 מטר זה מזה ברחוב חיים עוזר • מותם של שני צלמי רחוב

תמונות אחרונות

בהפרש של יממה הלכו לעולמם שניים מאושיות הצילום בעיר – עזרא פרג', ממייסדי אולפני הצילום שהפכו למותג, וראובן זמיר, שיחד עם אחיו שאול, הפך את העסק המשפחתי למשגשג. עם השנים הפכו השניים לדמויות מוכרות במרכז העיר, כשעסקיהם שכנו במרחק של כ-50 מטר זה מזה ברחוב חיים עוזר.
פרג' וזמיר היו מוכרים בעיר בזכות אופיים הנמרץ, אהבתם הגדולה לעיר ותודעת השירות הגבוהה שלהם. לפני יותר מעשור קיבל פרג' החלטה לעזוב את מרכז העיר לטובת הקניון הגדול, לשם העתיק את העסק, כשהוא נעזר ברעייתו דליה ובבניו בן, שפעיל במקום באורח קבע, וקובי, שפנה לתחום המשחק, אבל לא ויתר על סיוע להורים ולמשפחה.
פרג' גדל במעברת עמישב, והיה הצעיר מבין עשרת אחיו המוכרים כולם מתחום הצילום. אחרי שעזב את העסק המשפחתי ברחוב דיזנגוף בתל אביב, החליט להתמקם בעיר שבה גדל. לאחרונה הסתבך בבעיות רפואיות ונאלץ לעבור ניתוח בחו"ל, שאותו ככל הנראה לא שרד. בשעותיו האחרונות הוטס על ידי בניו ורעייתו באמבולנס אווירי חזרה לישראל, וכאן מצא את מותו, אחרי שגופו לא שרד את הניתוח.
"עשינו את המקסימום כדי לשפר לו את איכות החיים. אין לנו נקיפות מצפון, אבל יש לנו כאב עצום מהאובדן. הוא היה לנו אבא וחבר יקר", סיפר בנו בן. "אבא הוא סמל לצניעות, פשטות ושלום. הוא היה אומן, אבל נשאר אותו עזרא מהיום שבו עבד בפיתוח תמונות ועד יומו האחרון בעסק, שממנו שאב את הכוחות. הוא היה לי אבא ושותף אמיתי לדרך. אני גם ואחי קובי שאבנו ממנו תכונות אופי – קובי במשחק, ואני בצילום. אבא היה שחקן בנשמה ואיש של חסד".
עזרא פרג' עצם את עיניו לנצח בשבת לפנות בוקר, ומאות ליוו אותו ביום ראשון בדרכו האחרונה בבית העלמין סגולה בעיר. שעות אחדות לאחר מכן, ספגה העיר מהלומה נוספת, עם ההודעה על פטירתו של ראובן זמיר, שכיהן עד יומו האחרון גם כיו"ר ארגון הסוחרים בעיר. זמיר, בן 82 במותו, השאיר אחריו את אלמנתו הדסה, הבן מאיר והבנות אורית וחדווה.
"אבא הקים את חנות הצילום של אולפני פוקס לפני כ-55 שנה, ואליה הצטרף מאוחר יותר אחיו שאול", נזכרת הבת אורית. "בתחילת דרכו היה העסק ברחוב חן, ליד גן החיות, ומשם עברו ההורים לרחוב יהודה הלוי שבמרכז העיר. לאחר מכן בנה את ביתו בשכונת כפר אברהם, שם התגורר עד יומו האחרון. הוא אהב את העיר אהבת נפש, ובמשך כל שנותיו פעל לרווחת הסוחרים והציבור בעיר".
לפני כשלוש שנים חלה במחלת כליות, והיה פוקד את בית החולים שלוש פעמים בשבוע לטיפולי דיאליזה. הוא לא סיפר לאיש על המחלה ותמיד שידר "עסקים כרגיל", כשהוא מנשק את ידיו ומניף אותן אל־על, כמי שמודה לקדוש ברוך הוא. "אבא בחיים לא התלונן. הוא היה האופטימיסט הנצחי. איש מסודר ונקי, לבוש למשעי, מחויט ומעונב, אדם שאוהב אנשים", אמרה על קברו בתו חדווה.
במקביל, נלחם זמיר על זכויותיהם של הסוחרים בעיר. הוא היה פונה למשרדי העירייה כדי לקבל תשובות עבור אחרים, תוך שהוא זונח את עסקיו ופוגע בפרנסתו. כל ראשי העירייה הכירו אותו, בשל אופיו הבלתי מתפשר. חלקם אף ניסו להתעלם ממנו, עד שהבינו שלא יניח להם.
לאחרונה חבר לראש העירייה רמי גרינברג, מתוך אמונה שאפשר וצריך לשנות דברים בעיר ובעירייה, והוא אהב אותו כבן. "אני הבן הבכור ואתה היית עבורו הבן השני, תמיד הוא אמר את זה", אמר לגרינברג בנו של זמיר, מאיר.
לפני כחודש התגלתה בגופו מחלה, שממנה לא הצליח להבריא. השבוע, כאמור, היא הכריעה אותו. הוא נפרד ממשפחתו ומכריו ועצם עיניו לנצח. להלווייתו הגיעו מאות בני משפחה, מכרים וחברים, שבאו לחלוק לו כבוד אחרון. בהלוויה ספד גרינברג: "היום איבדתי חבר ואיש קרוב. איש של אמת בלתי מתפשרת, איש של עקרונות, שנאבק כל חייו למען הציבור, לא אחת תוך שהוא מבטל את עצמו.
"העשייה הציבורית הייתה חשובה לו מכל, ובאה מתוך הנשמה. לאחרונה אף מיניתי אותו ליועצי לענייני מרכז העיר והסוחרים. הוא היה נרגש מאוד ושותף פעיל בישיבות, אבל למרבה הצער לא זכה להגשים את חזונו. אנחנו נדע להנציח את זכרו, להמשיך את דרכו ולחבק את המשפחה היקרה".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

אושר במועצת העיר: קבלנים יחויבו בתשלום הוצאות...

כחלק מהפעילות המאומצת לשמירה על ניקיון העיר ושיפור חזותה, מחויבים הקבלנים בניקיון המדרכה והכביש מסביב לאתר הבנייה בו הם עובדים....

חדשות פתח תקווה28 ביולי 2020    דקה אחת
0

התגלה עובד חולה קורונה במרכז השירות של...

הודעה חשובה לתושבי פתח-תקווה והסביבה בדבר מקרה קורונה במרכז השירות של עמידר בעיר פתח תקווה לאחר שהתגלה אתמול, יום שני,...

חדשות פתח תקווה21 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה