חדשות פתח תקווה

תלמידי תיכון יצחק שמיר פיתחו מערכת מוכנות לממ"דים

חדשות פתח תקווה26 בפברואר 2019    דקה אחת
0
תלמידי תיכון יצחק שמיר פיתחו מערכת מוכנות לממ"דים

תושבי הדרום ובעיקר אלה הגרים קרוב לטווח הטילים, באזורים בהם האזעקה מזהירה בסך הכול מספר שניות לפני הפגיעה, יודעים עד כמה חשוב שחדר הממ"ד יהיה אטום ומוכן לכל הרעה במצב. כעת מתברר שיש דרך לייעל את התהליך בשעת חירום. אמיל דיסקין ואריאל זרצקי, תלמידים בבית הספר השש שנתי ע"ש יצחק שמיר בפתח תקווה, פיתחו בליווי מורתם ד"ר דפנה זליג, ממ"ד חכם המכין עצמו לכניסת הדיירים ומשפר התגוננות ומניעה של הדף.

דיסקין וזרצקי מסבירים כי המערכת מופעלת אוטומטית על ידי ההתראה של פיקוד העורף ומכינה את הממ"ד לכניסת הדיירים. המערכת סוגרת את חלון ההדף, מדליקה את התאורה ומפעילה את מיזוג האוויר, וכוללת גם בקרה לזיהוי מכשולים לסגירה החלון.

"בסבבי הלחימה האחרונים היינו נכנסים יחד עם המשפחות למרחב המוגן בזמן אזעקה והבחנו בזה שאצלנו לא נוהגים לסגור את חלון הממ"ד כי הוא כבד מאוד ויש משימות נוספות לבצע. תהינו מה קורה באזורים הקרובים למקור הירי שם הזמן בין ההתראה לנפילה הוא שניות, הרי לחלון ההדף יש תפקיד חשוב ואם לא סוגרים אותו נחשפים לסכנת פגיעה" מספרים התלמידים.

התלמידים יציגו את הפרויקט ב"תחרות המדענים ומפתחים צעירים בישראל 2019", שתתקיים בחודש הבא במוזיאון המדע בירושלים, בשיתוף משרד החינוך ומנהל תקשוב, טכנולוגיה ומערכות מידע, האקדמיה הלאומית למדעים וקרן גורן-מונטי-פרארי (באמצעות הקרן לירושלים). לזוכים יוענקו מלגות לימודים והם ייצגו את ישראל בתחרות של אינטל וקרן אייסף בארה"ב, בתחרות מדענים ומפתחים צעירים של האיחוד האירופי ובמחנה מדעי באירוח ממשלת גרמניה.

 

 

 

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

"גופה בוואדי"

  דיווח שווא על גופה שצפה בוואדי סמוך לשכונת הדר גנים בעיר, שהתברר כ"מעשה קודנס", הוביל לעיכובו לחקירה של בן...

חדשות פתח תקווה26 בינואר 2020    דקה אחת
0

העץ כבר לא נדיב

עץ אקליפטוס בן מעל ל 65 שנה שהיה נטוע על מדרכה ברחוב מונטיפיורי 19 במרכז העיר, קרס ונפל ממקומו לפני...

חדשות פתח תקווה24 בינואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה