חדשות פתח תקווה

תלמידי תיכון יצחק שמיר פיתחו מערכת מוכנות לממ"דים

חדשות פתח תקווה26 בפברואר 2019    דקה אחת
0
תלמידי תיכון יצחק שמיר פיתחו מערכת מוכנות לממ"דים

תושבי הדרום ובעיקר אלה הגרים קרוב לטווח הטילים, באזורים בהם האזעקה מזהירה בסך הכול מספר שניות לפני הפגיעה, יודעים עד כמה חשוב שחדר הממ"ד יהיה אטום ומוכן לכל הרעה במצב. כעת מתברר שיש דרך לייעל את התהליך בשעת חירום. אמיל דיסקין ואריאל זרצקי, תלמידים בבית הספר השש שנתי ע"ש יצחק שמיר בפתח תקווה, פיתחו בליווי מורתם ד"ר דפנה זליג, ממ"ד חכם המכין עצמו לכניסת הדיירים ומשפר התגוננות ומניעה של הדף.

דיסקין וזרצקי מסבירים כי המערכת מופעלת אוטומטית על ידי ההתראה של פיקוד העורף ומכינה את הממ"ד לכניסת הדיירים. המערכת סוגרת את חלון ההדף, מדליקה את התאורה ומפעילה את מיזוג האוויר, וכוללת גם בקרה לזיהוי מכשולים לסגירה החלון.

"בסבבי הלחימה האחרונים היינו נכנסים יחד עם המשפחות למרחב המוגן בזמן אזעקה והבחנו בזה שאצלנו לא נוהגים לסגור את חלון הממ"ד כי הוא כבד מאוד ויש משימות נוספות לבצע. תהינו מה קורה באזורים הקרובים למקור הירי שם הזמן בין ההתראה לנפילה הוא שניות, הרי לחלון ההדף יש תפקיד חשוב ואם לא סוגרים אותו נחשפים לסכנת פגיעה" מספרים התלמידים.

התלמידים יציגו את הפרויקט ב"תחרות המדענים ומפתחים צעירים בישראל 2019", שתתקיים בחודש הבא במוזיאון המדע בירושלים, בשיתוף משרד החינוך ומנהל תקשוב, טכנולוגיה ומערכות מידע, האקדמיה הלאומית למדעים וקרן גורן-מונטי-פרארי (באמצעות הקרן לירושלים). לזוכים יוענקו מלגות לימודים והם ייצגו את ישראל בתחרות של אינטל וקרן אייסף בארה"ב, בתחרות מדענים ומפתחים צעירים של האיחוד האירופי ובמחנה מדעי באירוח ממשלת גרמניה.

 

 

 

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לא מבקרת יותר

  בהמשך לתנאי הפרישה המעודפים שהוצעו לעובדי הרשויות המקומיות החליטה בשבוע שעבר מבקרת העירייה, רו"ח איילה קדוש, לצאת לפרישה מוקדמת...

חדשות פתח תקווה6 באפריל 2020    דקה אחת
0

נספתה בשרפה שנגרמה ככל הנראה מעישון

תושבת פתח תקווה נספתה הבוקר (שני) בשריפה שפרצה בדירתה ברחוב דרור בשכונת שערייה בעיר.  שלושה צוותי כיבוי שהוזעקו למקום איתרו את...

חדשות פתח תקווה30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה