חדשות פתח תקווה

תלמידי תיכון יצחק שמיר פיתחו מערכת מוכנות לממ"דים

חדשות פתח תקווה26 בפברואר 2019    דקה אחת
0
תלמידי תיכון יצחק שמיר פיתחו מערכת מוכנות לממ"דים

תושבי הדרום ובעיקר אלה הגרים קרוב לטווח הטילים, באזורים בהם האזעקה מזהירה בסך הכול מספר שניות לפני הפגיעה, יודעים עד כמה חשוב שחדר הממ"ד יהיה אטום ומוכן לכל הרעה במצב. כעת מתברר שיש דרך לייעל את התהליך בשעת חירום. אמיל דיסקין ואריאל זרצקי, תלמידים בבית הספר השש שנתי ע"ש יצחק שמיר בפתח תקווה, פיתחו בליווי מורתם ד"ר דפנה זליג, ממ"ד חכם המכין עצמו לכניסת הדיירים ומשפר התגוננות ומניעה של הדף.

דיסקין וזרצקי מסבירים כי המערכת מופעלת אוטומטית על ידי ההתראה של פיקוד העורף ומכינה את הממ"ד לכניסת הדיירים. המערכת סוגרת את חלון ההדף, מדליקה את התאורה ומפעילה את מיזוג האוויר, וכוללת גם בקרה לזיהוי מכשולים לסגירה החלון.

"בסבבי הלחימה האחרונים היינו נכנסים יחד עם המשפחות למרחב המוגן בזמן אזעקה והבחנו בזה שאצלנו לא נוהגים לסגור את חלון הממ"ד כי הוא כבד מאוד ויש משימות נוספות לבצע. תהינו מה קורה באזורים הקרובים למקור הירי שם הזמן בין ההתראה לנפילה הוא שניות, הרי לחלון ההדף יש תפקיד חשוב ואם לא סוגרים אותו נחשפים לסכנת פגיעה" מספרים התלמידים.

התלמידים יציגו את הפרויקט ב"תחרות המדענים ומפתחים צעירים בישראל 2019", שתתקיים בחודש הבא במוזיאון המדע בירושלים, בשיתוף משרד החינוך ומנהל תקשוב, טכנולוגיה ומערכות מידע, האקדמיה הלאומית למדעים וקרן גורן-מונטי-פרארי (באמצעות הקרן לירושלים). לזוכים יוענקו מלגות לימודים והם ייצגו את ישראל בתחרות של אינטל וקרן אייסף בארה"ב, בתחרות מדענים ומפתחים צעירים של האיחוד האירופי ובמחנה מדעי באירוח ממשלת גרמניה.

 

 

 

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

הרחבת הקואליציה

איתי שונשיין, חבר מועצת העיר שאף התמודד לראשות העיר בבחירות האחרונות, חובר לראש העיר רמי גרינברג שמרחיב את הקואליציה. רמי...

חדשות פתח תקווה20 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

מיזם ה"סבבוס" יורחב

התחבורה הציבורית בשבת, שקישרה בין רמת גן למוקדי הבילוי והים בתל אביב, תורחב, והיא צפויה לכלול בשלב הראשון את קריית...

חדשות פתח תקווה19 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה