חדשות פתח תקווה

תלמידי בן גוריון ספגו קללות בסיור בג'לג'וליה

חדשות פתח תקווה30 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

במסגרת הפרויקט "אפשר אחרת", התארחו התלמידים בבית הספר אלארזי בכפר • במהלך הסיור, תקפו את תלמידי החטיבה ילדים קטנים יותר, שאינם קשורים לפרויקט, באמירות בוטות ומשפילות

תלמידי בן גוריון ספגו קללות בסיור בג'לג'וליה
בית הספר בן גוריון. "בג'לג'וליה מביעים צער עמוק על המקרה" ׀ צילום: אלון חכמון

 

תקרית חמורה אירעה ביום ראשון בעת סיור של תלמידי כיתה ט' מחטיבת הביניים בן גוריון בבית הספר אלארזי בג'לג'וליה, במסגרת הפרויקט "אפשר אחרת". ילדים קטנים יותר, שאינם קשורים לפרויקט, תקפו את תלמידי החטיבה באמירות בוטות ומשפילות, קללות וגידופים, לרבות "יהודים כלבים", "יהודים מסריחים" ו"תחזרו לגטו".
הפרויקט האמור נערך כבר שלוש שנים וזוכה להצלחה רבה. התלמידים הגיעו לסיור מלווים במחנכת ענת ענבר ובצוות מורים מחטיבת הביניים בן גוריון. עם חזרתם הביתה, מיהר מנהל החטיבה אורן קמינצקי לערוך בירור מקיף ולהעביר לתלמידים והוריהם מכתב, שבו העביר גם את תחושתו הקשה של מנהל בית הספר אלארזי בג'לג'וליה, שהביע צער על התקרית.
"בפעילות אירעה תקרית מצערת, שבה תלמידים שאינם קשורים לפרויקט התנהגו בצורה לא נאותה כלפי תלמידינו. שוחחתי עם מנהל בית הספר, ראמי ע'אנם, ועם מנכ"לית 'אפשר אחרת', תקווה ברכה. הצוות החינוכי בג'לג'וליה, ובראשו המנהל, מביעים צער עמוק על המקרה, ויטפלו בו לאלתר ובמלוא החומרה כדי שלא יישנה", כתב קמינצקי. "התנהגות פסולה זו נוגדת את הערכים של הפרויקט".
מנהל חטיבת בן גוריון לא הסתפק במכתב. הוא שוחח עם התלמידים וציין כי הנהלת הפרויקט, מנהל בית הספר בג'לג'וליה והוא – יעשו הכל כדי שהפרויקט יימשך. גם יו"ר ועד ההורים בחטיבה, זיוה בן פורת, מסרה: "מהרגע שהנושא עלה, מנהל בית הספר טיפל בזה באופן מידי. נשלחו מכתבים להורים והוא שוחח עם ההורים וקיים שיחה עם התלמישים ששיתפו אותו מה ארע. בית הספר מטפל בזה במלוא הרצינות וכרגע הנושא הועבר למשרד החינול ולעירייה להחלטה לגבי המש הפעילות".
ממשרד החינוך נמסר: "המשרד רואה בחומרה רבה את התנהלות התלמידים הפוגעים, ויערוך בדיקה לבירור המקרה".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה