חדשות פתח תקווה

תלמידים הורדו מהמיניבוס בגלל הצפיפות

חדשות פתח תקווה12 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

תלמידי נווה דקלים טוענים, כי הם עולים בכל יום לאוטובוס צפוף וחלקם עושים את הדרך לחטיבת הביניים רשיש ולתיכון עמל ב' בעמידה בשל העומס

תלמידים הורדו מהמיניבוס בגלל הצפיפות
מצטופפים באוטובוס. התלמידים אולצו לרדת ברחוב שטמפפר ׀ צילום: באדיבות התלמידים

תלמידים והורים משכונת נווה דקלים מתלוננים על כשלים בתחבורה הציבורית המסיעה תלמידים לחטיבת הביניים רשיש ולתיכון עמל ב'. בעקבות התלונות, פנתה חברת אפיקים למשרד התחבורה, בבקשה לשנות את תכיפות קווי התחבורה הציבורית בשעות העומס, שבהן פוקדים את התחנות תלמידים רבים בדרכם לבתי הספר וממנו. על פי אפיקים, כבר בימים הקרובים תירשם הקלה בעומסים, ומספר התלונות ייפחת משמעותית.
בימים האחרונים נרשמו מספר אירועים חריגים, כשהחמור בהם התרחש ביום שני האחרון, שעה שנהג מיניבוס, שיצא מהשכונה עם מספר חריג של תלמידים, החליט באמצע הדרך, כשהגיע לרחוב שטמפפר – להוריד את התלמידים בטענה כי חל עליו איסור להסיע תלמידים בעמידה. בין הנהג לתלמידים התפתח ויכוח, שבסיומו אולצו התלמידים לרדת מהמיניבוס.
"הבת שלי הייתה על המיניבוס ופינתה את מקום הישיבה שלה לאדם מבוגר שעלה בדרך. ברחוב שטמפפר הנהג החליט שהוא לא יכול להסיע תלמידים בעמידה, והיא אולצה, כמו תלמידים אחרים, לרדת מהמיניבוס, כשהנהג מותיר אותם ברחוב ומעכב את הגעתם לבית הספר. לא ברור איך קיבל הנהג החלטה תוך כדי נסיעה, ומדוע איפשר לנוסעים נוספים להצטרף לנסיעה, כשהוא יודע שיש תלמידים על המיניבוס?", תוהה אחת האמהות הזועמות.
מתברר שבאותו מסלול מופעלים שני קווי תחבורה ציבורית – קו 31 וקו 336. בשעות הבוקר, כשהתלמידים יוצאים בדרכם לבית הספר, הם מופנים לאוטובוס גדול. בשאר שעות היום פועל בקו מיניבוס, שמרבית הזמן אינו מלא בנוסעים.
מחברת אפיקים נמסר: "לאור הפנייה שהתקבלה, נבחן הנושא בשנית, ומצאנו לנכון לפנות למשרד התחבורה בבקשה להגביר את מספר האוטובוסים היוצאים מהשכונה בשעות העומס. העברנו פנייה לקבלת אישורים להגברת התחבורה הציבורית באותו מקטע, בתקווה שכך נפתור את מצוקת התלמידים".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה