חדשות פתח תקווה

תכנית התחנה המרכזית החדשה יוצאת לדרך

חדשות פתח תקווה10 בינואר 2019    2 דקות
2

הפרויקט יכלול גם קומפלקס מסחר ומשרדים, ועתיד להפיח חיים במתחם שסבל מעזובה • השבוע התאגדו בעלי קרקעות באזור במטרה לחבור לתכנית העירייה ולצרף את זכויותיהם אל הפרויקט המתוכנן

תכנית התחנה המרכזית החדשה יוצאת לדרך
התחנה המרכזית. האזור כולו צפוי להתחדש ׀ צילומים: אלון חכמון

בעלי קרקעות הצמודות למתחם התחנה המרכזית הישנה מתאגדים במטרה לחבור לפרויקט התחנה המרכזית, שבכוונת העירייה לממש במסגרת פרויקט נדל"ן מניב שעתיד להיבנות באזור. הפרויקט אמור להפיח חיים בשממה ובעזובה סביב המתחם, בקטע הצפוני של הרחובות בר כוכבא והמכבים.
לטענת בעלי הקרקע, המיוצגים על ידי עו"ד חיים צור, בעקבות חילופי השלטון בעירייה, שוק הנדל"ן באזור מקבל תנופה ומגיב ביוזמה חדשה ומפתיעה, שתשנה את פני האזור כולו. אחר שנים שבהן פרויקט הקמת התחנה המרכזית החדשה היה תקוע, ברצונם לחבור לתכנית העירייה ולצרף את זכויותיהם אל הפרויקט המתוכנן של התחנה המרכזית, שיכלול גם קומפלקס משרדים ומסחר.
ל"המקומון" פתח תקוה נודע כי מדובר בחטיבת קרקע על שטח של כ-54 דונם, הכוללת קרקע עירונית, שעליה פועלת התחנה המרכזית הישנה, וכן קרקע בבעלות פרטית, שבחלקה מוסכים ומבני תעשייה ישנים. כעת, קבוצת בעלי חלק מהקרקעות, בהובלת איש העסקים יואל אזרי, המחזיקה בקרקע צמודת דופן לתחנה המרכזית, פועלת לצירוף חלקות נוספות למתחם, במטרה להגדיל את זכויות הבנייה המאושרות למסחר ומשרדים ולחבור לפרויקט התחנה המרכזית של העירייה.
מתברר כי לגבי המתחם הכולל, מאושרת תכנית בניין עיר (תב"ע) משנת 2007, המאפשרת הקמת מרכז תחבורתי, שיכלול תחנה מרכזית חדשה, שטחי מסחר ומשרדים ודיור מוגן בהיקף 200 יחידות דיור. בכוונת העירייה לפעול למימוש פרויקט התחנה המרכזית החדשה, שישתלב עם התחנה הסופית בקו האדום של הרכבת הקלה.
עוד בקדנציה הקודמת הוקמה תחנה מרכזית זמנית, שאמורה לפעול במהלך העבודות, אך היא סגורה כבר יותר משנה בשל נתק שנתגלע בין העירייה למשרד התחבורה. אחרי ביקורו של שר התחבורה ישראל כץ בעיר לפני כחודש, צפויה העירייה לממש את הפרויקט במימון משרד התחבורה, ולהביא לפתיחת התחנה הזמנית ולתחילת העבודות להקמת התחנה החדשה.
מלבד התחנה עצמה, יכלול הפרויקט הקמת בניין משרדים חדש מעל התחנה המרכזית, שבכוונת העירייה לשכן בו את מרבית משרדי העירייה הפזורים כיום ברחבי העיר ולהשכיר את יתרת שטחי המשרדים בבניין. ראש העירייה בוחן אפשרות לקדם את תכנית קודמו בתפקיד, איציק ברוורמן, ולממש פרויקט הכולל הקמת בניין משרדים מעל התחנה.
בעלי הקרקע הסמוכה לתחנה המרכזית, המחזיקים אף הם בזכויות בנייה מאושרות, מצאו כי לטובת הגדלת זכויות הבנייה בקרקעות שבבעלותם, חובה עליהם להתאגד ולהצטרף לאותה תכנית. לדברי אזרי: "אנו פועלים לגיבוש של בעלי חלקות המחזיקים בחמישה דונם צמודי דופן לתחנה המרכזית, ולאחר מכן נפנה לעירייה ונבקש לצרף אל פרויקט התחנה המרכזית את זכויות הבנייה שלנו. האזור כולו צפוי להתחדש, שכן גם מול התחנה המרכזית מקדמת העירייה תכנית פינוי-בינוי לטובת שינוי פני האזור".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

שנה של מעשים טובים

80 משפחות מבית הכנסת צעירי כפר גנים 2011 שבשכונת כפר גנים ג' בעיר, התאספו כמידי שנה בעשור האחרון ונרתמו לאריזת...

חדשות פתח תקווה23 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

הרחבת הקואליציה

איתי שונשיין, חבר מועצת העיר שאף התמודד לראשות העיר בבחירות האחרונות, חובר לראש העיר רמי גרינברג שמרחיב את הקואליציה. רמי...

חדשות פתח תקווה20 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה

 • ירון
  בהצלחה

  איזה עסקה אזרי עשה עסקה של פעם בחיים כל הכבוד
  נראה מה יהיה בהצלחה

 • אבי
  מציאה

  איזה מחיר מציאה קנה דונם ב 1.2 איפה יש עסקאות כאלה מעניין איך הוא מגיע לעסקאות האלו