חדשות פתח תקווה

תזכורת קולית

חדשות פתח תקווה11 במרץ 2020    2 דקות
0

תלמיד בבית ספר יסודי בעיר, שהקליט את מורתו מגדפת אותו מול כל הכיתה, נדרש למחוק את ההקלטות, לאחר שאוים על ידי הנהלת בית הספר • רק בהתערבות "המקומון", הסכים המנהל לפגוש את הוריו ולשמוע את טענותיהם

תזכורת קולית
כיתה ׀ צילום אילוסטרציה: אינגאימג'

 

תלמיד ממסגרת החינוך המיוחד, שהקליט את המחנכת שלו כשהיא מכנה אותו בכינויי גנאי ופוגעת בו מילולית בנוכחות תלמידים בכיתה, נדרש על ידי הנהלת בית הספר למחוק את ההקלטות לאלתר לפני שהנושא יעבור לטיפול המשטרה. זאת בטענה שההקלטות מהוות עבירה על התקנון הבית ספרי ועל חוזר מנכ"ל משרד החינוך לכאורה.
התלמיד, שחש מאוים, לדבריו, מחק את ההקלטות, ובכך נמנעה ממנו האפשרות להציג ראיות לאמיתות טענותיו. הוריו זועמים, וטוענים כי גם אם חוזר מנכ"ל משרד החינוך אוסר לבצע הקלטות בבית הספר, עוד קודם לכן הוא אוסר על מורה להשפיל תלמיד, כך ש"התנהלות הנהלת בית הספר מהווה עבירה חמורה על החוק, הגובלת בשיבוש מהלכי חקירה, במקרה שנחליט להגיש תלונה במשטרה".
לדבריהם, בנם "מתלונן חדשות לבקרים על התנהגות המורה ויחסה כלפיו. אנו בטוחים שהוא אינו טלית שכולה תכלת, אולם יש דרך לטפל בכל בעיה שעולה, ובוודאי שלא בדרך של השפלה מול הכיתה. הילד הקליט את המורה על דעת עצמו, כדי להוכיח לנו שהוא צודק, והדברים שנשמעו הם חמורים. אם המורה נהגה כשורה, למה איימו עליו והורו לו למחוק את ההקלטות?".
כשאמו של התלמיד ביקשה להיפגש עם מנהל בית הספר, ניסה המנהל, לדבריה, להתחמק בטענות שווא, ואף נמסר לה שהוא נמצא בחופשה. כיוון שסירבה להאמין, היא הגיעה למקום וראתה את המנהל, אך הוא סירב לפגוש אותה ובחר, לדבריה, להתעלם מהטענות כלפי אותה מורה. רק בעקבות פניית "המקומון" למִנהל החינוך בעירייה ולמשרד החינוך, מיהר המנהל לקבוע פגישה עם ההורים, כשהוא טוען כי טענות התלמיד אינן נכונות. מאוחר יותר אישר המנהל כי התלמיד התבקש למחוק את ההקלטות. בשיחה עם ההורים, ביקש מהם המנהל לבטל את תלונתם במשרד החינוך, והתחייב לפתוח דף חדש עם התלמיד.
ממחוז תל אביב של משרד החינוך נמסר כי גרסתו של מנהל בית הספר וצוות המורים שונה מגרסת התלמיד ומשפחתו, ובשל כך הועבר הנושא להמשך טיפולה של מפקחת בית הספר.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

"התעלמו ממצוקתה הרבה"

ביום חמישי הוגש בבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד איאד עבדאללה (41), תושב הרשות הפלסטינית, ווטה איילה (30), בגין עבירות של...

חדשות פתח תקווה9 בספטמבר 2020    3 דקות
0

חרדים לשכונה

רגע לפני שהמתווה החדש של ראש העירייה נידון בוועדה לתכנון ובנייה המקומית, רמי גרינברג החליט להיעתר לבקשת ארגון הקבלנים ולקיים...

חדשות פתח תקווה9 בספטמבר 2020    3 דקות

כתיבת תגובה