חדשות פתח תקווה

תושב העיר חשוד בהונאת ענק

חדשות פתח תקווה12 באוקטובר 2021    דקה אחת
0
תושב העיר חשוד בהונאת ענק

תושב פתח תקוה בשנות ה-30 לחייו הוא החשוד המרכזי בפרשת הונאה חסרת תקדים, שהיקפיה נאמדים ביותר מ-7 מיליון דולר.
ביום רביעי שעבר נעצרו על ידי יחידת ההונאה של מחוז תל אביב במשטרה 26 תושבי גוש דן, ובהם שני חשודים מרכזיים, שאחד מהם כאמור הוא תושב העיר. במשטרה מייחסים לו שיתוף פעולה עם אחד מארגוני הפשיעה במטרה להונות אזרחים בארצות הברית, וזאת באמצעות מכירה פיקטיבית של מטבעות דיגיטליים.
המעורבים נעצרו בתום חקירה חובקת עולם שאותה ריכז ה-FBI, בחשד לביצוע עבירות מרמה והלבנת הון במסווה של עסקאות "פורקס במטבעות דיגיטליים".
מחומר החקירה עולה כי בחודש האחרון התנהלה ביחידת ההונאה של מחוז תל אביב חקירה בשיתוף ה-FBI, בעקבות דיווח שהתקבל מארצות הברית, אשר ממנו עלה החשד כי קבוצת ישראלים מבצעת הונאה רחבת היקף במסווה של עסקאות פיננסיות במטבעות "קריפטו".
במשטרה מציינים כי בלשי יחידת ההונאה המחוזית ויחידת מג"ב שחר 101 איתרו בתל אביב את המשרד, שממנו על פי החשד בוצעו העסקאות, ואת מערך ההונאה, שכלל למעלה מ-20 עובדים המועסקים במקום.
עוד עולה מחומרי החקירה, כי החשודים המרכזיים נהגו להחליף משרדים אחר לכמה שבועות כדי לטשטש את האפשרות לאיתור כתובת בעת ביצוע הפעולות המיוחסות להם. על פי החשד, חלק מרכזי מהעבירות בוצעו לכאורה מעבר לים, במטרה להרחיק את הפעילות משלטונות האכיפה בישראל ובארצות הברית.
כאמור, לפני כשבוע ביצעה משטרת ישראל את מעצרם של החשודים בארץ, במקביל למבצע מעצרים מתואם, שבוצע באותה עת במדינות נוספות בעולם. בחיפוש שבוצע בבתיהם של החשודים ובמשרדם, נתפסו מחשבים ואמצעי אחסון דיגיטיליים, שככל הנראה מחזקים את הראיות ומבססים את החשד נגד המעורבים. בית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרם.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רחוק מהעין, קרוב ללב

סגן י', בן 23 מפתח תקוה, סיים ביום רביעי שעבר קורס מפעילי כלי טיס המאוישים מרחוק (כטמ"ם). את הקורס סיימו...

חדשות פתח תקווה28 בדצמבר 2021    דקה אחת
0

ציר ז'בוטינסקי נחסם בשל תאונת קטנוע

רוכב קטנוע נפצע ביום שני באורח בינוני בתאונת דרכים שבה היה מעורב על פי החשד גם נהג רכב פרטי שחלף...

חדשות פתח תקווה28 בדצמבר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה