חדשות פתח תקווה

תושב העיר איים על חייו של ראש העירייה

חדשות פתח תקווה3 בינואר 2019    3 דקות
0

החשוד מוכר למשטרה ולשירותי הרווחה בעיר, ואף הוצא נגדו צו האוסר עליו ליצור קשר או להגיע לכל משרד או מתקן עירוני • לשכת ראש העירייה: "אם מישהו חושב שיוכל להשיג את מבוקשו באיומים והפחדות, אז טעות חמורה בידו"

תושב העיר איים על חייו של ראש העירייה
גרינברג. "איומים לא ירתיעו אותנו" ׀ צילום: לי דניאל

אחרי חודש בתפקיד, התקבלו השבוע איומים לפגוע בראש העירייה רמי גרינברג ובמזכירה בלשכת מנכ"ל העירייה יניב בניטה. האיומים התקבלו מתושב העיר, דייר רחוב כבן 30, כשבעה חודשים אחרי שתקף עובדת סוציאלית ומאבטח בלשכת הרווחה בשכונת קריית אלון.
ביום שני התקשר האיש ללשכת מנכ"ל העירייה, לאחר שיחה קודמת שערך עם מזכירת הלשכה ביום חמישי שעבר, והבהיר לה כי בכוונתו להגיע לבניין העירייה ולפגוע אישית בה ובראש העירייה וכן לחתוך לעצמו את הוורידים. העובדת המבוהלת הזעיקה למקום את המשטרה, ולאחר שמסרה עדות מפורטת, נפתחה חקירה בניסיון לאתר את החשוד.
בעקבות האירוע, הנחה מנהל אגף הביטחון את המאבטחים והשומרים בכניסה לבניין העירייה, שלא לאפשר את כניסתו של החשוד, המוכר למשטרה ולשירותי הרווחה בעיר. מתברר כי החשוד יצר קשר עם לשכת המנכ"ל במטרה לתאם עבורו פגישה עם ראש העירייה גרינברג. מזכירת לשכת המנכ"ל, שאינה אחראית על יומן הפגישות של ראש העירייה, הסבירה לחשוד כי עליה לעדכן בפרטים את ראש לשכת ראש העירייה, ורק לאחר מכן תתואם איתו פגישה ככל שיתאפשר.
לאחר בדיקה מול מנהל אגף הרווחה בעירייה עפרי, הוברר כי מדובר בחשוד שנגדו תלוי ועומד צו הרחקה, שהוצא על ידי המשטרה. הצו אוסר עליו ליצור קשר או להגיע לכל משרד או מתקן עירוני. אולם ביום שני, כאמור, החליט החשוד ליצור קשר פעם נוספת עם המזכירה והבהיר כי בכוונתו להגיע לבניין העירייה במטרה לפגוע בראש העיירה, במזכירה ובעצמו. "הוא אמר שיבוא לחסל את ראש העירייה ואותי אם לא נתאם עבורו את הפגישה, ואני חושבת שהוא היה די רציני בכוונותיו", סיפרה המזכירה.
יצוין כי בחודש מאי שעבר הגיע אותו חשוד למשרדי לשכת הרווחה בשכונת קריית אלון וביקש לשוחח עם העובדת הסוציאלית הקבועה שלו, שלא שהתה בסניף באותם רגעים. דייר הרחוב ביקש לשוחח עם עובדת סוציאלית אחרת, וגם בקשתו זו נדחתה על הסף.
בעקבות כך, תקף האיש, על פי החשד, את העובדת הסוציאלית ומאבטח שנזעק לעזרתה. האיש החל להשתולל במקום, תוך שהוא משליך עציצים וחפצים נוספים. כתוצאה מהאירוע, נפצע המאבטח באורח קל יחסית, אולם במהלך העימות מול החשוד אִפשר המאבטח לעובדות הסוציאליות להימלט מהכניסה האחורית.
מנהל האגף לשירותים חברתיים בעירייה, גיא עפרי, סיפר בשעתו: "הוא שבר מחשבים. רק בזכות המאבטח יכלו העובדות לברוח מהמקום". האירוע כולו תועד במצלמות האבטחה, כך שזהותו של החשוד הייתה ידועה ונעשו מאמצים לאתרו. אולם רק כשבועיים לאחר המקרה הגיע האיש לתחנת המשטרה בעיר והסגיר את עצמו. המאבטח שהוכה שחזר בשעתו: "עמדתי בכניסה וניסיתי למנוע ממנו להיכנס, ואז הוא התחיל להרביץ לי ונפלתי לרצפה". בתום האירוע פונה המאבטח לבית החולים על מנת לקבל טיפול רפואי.
מהמשטרה נמסר: "מטבע הדברים, איננו מפרטים לגבי חקירות מתנהלות, אולם נציין כי זהות התוקף ידועה ונעשים מאמצים לאיתורו. נמשיך לחקור את המקרה ביסודיות ובמקצועיות, במטרה להגיע לחקר האמת. אנו רואים בחומרה אלימות מכל סוג שהוא, ונמשיך לפעול בנחישות כדי למצות את הדין עם החשוד".
מלשכת ראש העירייה נמסר: "שום איום או ניסיון הפחדה לא ירתיעו אותנו מלפעול באותה דרך, על פי הנוהל והחוק. אם מישהו חושב שיוכל להשיג את מבוקשו תחת איומים והפחדות, אז טעות חמורה בידו. נפעל ללא רחם ובמלוא חומרת הדין כנגד מי שינסה להטיל מורא".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

מתחת לאף: ארבעה רכבים נגנבו בהדר גנים

תושבי מתחם נחלים שבשכונת הדר גנים זועמים אחרי ששלושה כלי רכב של תושבי השכונה נגנבו במהלך הלילה. השלושה מצטרפים אל...

חדשות פתח תקווה16 ביוני 2021    דקה אחת
0

משולש אהבים: צעיר נדקר במהלך ריב

משולש רומנטי הסתיים בתקרית אלימה ובפצוע באורח קשה. תושב פתח תקוה בן 34 נפצע מדקירה במהלך קטטה שפרצה בשבת לפנות...

חדשות פתח תקווה16 ביוני 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה