חדשות פתח תקווה

תושבי כפר גנים נגד מעון לגברים מכים בשכונה

חדשות פתח תקווה16 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

הדיירים מוחים על מטרדי הרעש העולים מהמעון וחוששים לירידת ערך הדירות בשכונה • "השקענו את כל כספנו כדי לרכוש דירה בסביבה שקטה ולבבית, ואנחנו מרגישים שאיכות החיים שלנו נפגמת", טוענים התושבים

תושבי כפר גנים נגד מעון לגברים מכים בשכונה
המעון בכפר גנים. "רעש בלתי נסבל" ׀ צילום: אלון חכמון

מעון טיפולי לגברים מכים, בהנהלת עמותת קשת, הפועל תחת פיקוח של משרד הרווחה באחד הבתים הפרטיים ברחוב פנימי ושקט בלב שכונת כפר גנים, מהווה מטרד לדיירים המתגוררים באזור, היוצאים בקריאה לפנותו מהמקום. בשל העובדה שמדובר במעון הפועל תחת חיסיון, לא ניתן לציין את שם הרחוב בו ממוקם המעון.
הדיירים מוחים על מטרדי רעש מהמקום. "הרעש הוא בלתי נסבל ונמשך לאורך כל שעות היממה. הם יושבים בחצר, מדברים בקולי קולות, מקללים, מתנהלים באקורדים צורמים, וזה איום ונורא. לא ברור איך קורה, שהעירייה והמדינה מאפשרות למעונות כאלה לפעול בלב שכונת מגורים, במיוחד כשמדובר באנשים אלימים. למה אנחנו צריכים לסבול? יש פה מפגע בחסות החוק, ואין לנו למי לפנות", טוענים התושבים.
אחרים חוששים לירידת ערך הדירות בשכונה היוקרתית. "השקענו את כל כספנו כדי לרכוש את הדירה שלנו בסביבה שקטה ולבבית, ואנחנו מרגישים שאיכות החיים שלנו נפגמת. חשבנו למכור את הדירה, אבל ערכה ירד בגלל המעון הזה. האם לכך התכוונה המדינה כשהתירה להם להיות כאן? האם טובת המטופלים עולה על הזכויות שלנו כתושבי העיר והשכונה וכבעלי הנכסים במקום?".
בהנהלת העמותה טוענים, כי הם עונים על דרישות החוק, וכי מעונות דומים פועלים במספר ערים ברחבי הארץ. "יש מספר שכנים שמתלוננים, ולא מעבר לכך. אנחנו מקיימים את ההוראות ועומדים בדרישות". ממשרד העבודה והרווחה נמסר: "המקום פועל על פי חוק, וכלל המסגרות מופעלות בהתאם למכרזים העוברים את אישור היועץ המשפטי".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה