חדשות פתח תקווה

תושבי הדר גנים פוצצו כנס של העירייה ומשרד התחבורה

חדשות פתח תקווה27 ביוני 2019    דקה אחת
0

התושבים, הקובלים על כוונת הרשויות לקדם את תוכנית "מהיר לעיר", הגיעו לכנס שיזמה העירייה עם שלטי מחאה • גרינברג: "התושבים לא נותנים לנו להשקיע בשכונה שלהם"

תושבי הדר גנים פוצצו כנס של העירייה ומשרד התחבורה
רחוב בגין. "התוכנית מסכנת את חיי ילדינו" ׀ צילום: אלון חכמון

כנס, שבו ראש העירייה רמי גרינברג ונציגי משרד התחבורה היו אמורים להציג לתושבי הדר גנים את התוכנית החדשה לפרויקט "מהיר לעיר" ברחוב בגין, התפוצץ לאחר עשר דקות, בהוראת גרינברג, בשל מחלוקות בין העירייה לתושבים.
נציגי מטה המאבק: "אנשי העירייה הביאו פעילים ותומכים, שאין להם קשר להדר גנים ולתוכנית הקמת הכביש, שיש בו כדי לסכן את חיי ילדינו. אנחנו נאבקים על חיינו. אין צורך בתוכנית החדשה, שמהותה ביטול הכיכרות והטמעת 12 רמזורים בצמתים, תוך מתן עדיפות בנת"צ קצר לאוטובוסים. אין עוד עיר בארץ, שבה בשכונה כל כך מאופיינת וכל כך צפופה, בונים כביש כזה. לא נסכים לתוכנית בשום צורה".
מנגד, טוען גרינברג: "לא הייתי חייב לקיים את הכנס, אבל באתי כדי להציג את התוכנית בפני התושבים ולהקשיב לעמדתם. לא יכול להיות שחלק מהם יגיעו עם שלטי מחאה, ואחר כך יטענו שאנחנו באנו כדי לייצר פרובוקציה. יש דרך להציג דברים, והתכנסות מתואמת היא לא המקום להגיע עם שלטי מחאה.
"נציגי משרד התחבורה נותרו המומים, וטענו כי התושבים לא מבינים את מהות התוכנית. יש כאן מהלך משמעותי של העירייה. ביטלתי את הנת"צ שאושר בקדנציה הקודמת, ובמקומו הרחוב כולו ישודרג בהשקעה של עשרות מיליונים, מכורח פיתוחה של העיר והסביבה. אני חוזר ומתחייב, שאין בתוכנית נת"צ, למעט הרחבת הכבישים ומתן העדפה לתחבורה ציבורית בסמוך לצמתים המרומזרים, במטרה לדאוג לזרימת התנועה. התושבים רוצים אוטובוסים, אבל לא רוצים לתת למשרד התחבורה להשקיע בשכונה שלהם".
לדברי גרינברג, מאז פיזור הכנס הוא נפגש עם התושבים בקבוצות מצומצמות, ולדבריו, הוא מקבל גם תמיכה בתוכנית החדשה: "הם ישבו איתנו והבינו את משמעות התוכנית".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

הרחבת הקואליציה

איתי שונשיין, חבר מועצת העיר שאף התמודד לראשות העיר בבחירות האחרונות, חובר לראש העיר רמי גרינברג שמרחיב את הקואליציה. רמי...

חדשות פתח תקווה20 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

מיזם ה"סבבוס" יורחב

התחבורה הציבורית בשבת, שקישרה בין רמת גן למוקדי הבילוי והים בתל אביב, תורחב, והיא צפויה לכלול בשלב הראשון את קריית...

חדשות פתח תקווה19 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה