חדשות פתח תקווה

תושבי הדר גנים נגד נת"צ ברחוב בגין

חדשות פתח תקווה20 ביוני 2019    דקה אחת
0

השבוע נפגש ראש העירייה עם תושבי השכונה, החוששים כי בעקבות המהלך ייפגע ערך הדירות שלהם, הרחוב יהפוך לסואן והוואי השכונה ישתנה • גרינברג: "צריך לברך על יוזמת משרד התחבורה"

תושבי הדר גנים  נגד נת"צ ברחוב בגין
ציר בגין. "עדיפות לתחבורה הציבורית" ׀ צילום: אלון חכמון

פרויקט נתיב מהיר לעיר (נת"צ), שמקדם משרד התחבורה, מגיע גם לפתח תקוה ומעורר ביקורת בשכונת הדר גנים. התושבים חוששים שבעקבות המהלך ייפגע ערך הדירות שלהם, הרחוב יהפוך לסואן והוואי השכונה ישתנה. התושבים נפגשו ביום שלישי עם ראש העירייה רמי גרינברג, שפרס בפניהם את התכנית של משרד התחבורה וציין: "לא יהיה נתיב תחבורה ציבורית לכל אורכו של רחוב מנחם בגין".
גרינברג חשף תכנית שעליה חתמו בקדנציה הקודמת ראש העירייה לשעבר איציק ברוורמן, מהנדסת העיר ד"ר חוה ארליך וגזברית העירייה חני גולדשטיין, המתגוררת בשכונה. על פי אותה תוכנית, אמור היה לקום נת"צ במרכז ציר בגין, שבוטל עם כניסתו של גרינברג לתפקיד.
"ישנם הצועקים וטוענים שהבאתי עליהם נת"צ, בעוד שבפועל ההחלטה על נת"צ לא הייתה במשמרת שלי. לא אישרתי את התכנית הזאת, והתכנית שקיבלה את אישורנו שונה בתכלית", אומר גרינברג. "המדיניות של משרד התחבורה להקלת עומסי התחבורה נועדה לתת עדיפות לתחבורה הציבורית. היום התושבים מעדיפים להשתמש ברכביהם הפרטיים, בשל היעדר נגישות לתחבורה הציבורית וזמני הגעה ארוכים.
"משרד התחבורה פועל לשינוי ההרגל ומתכוון לתת עדיפות לתחבורה הציבורית. אנו מקדמים את פרויקט 'מהיר לעיר' במספר מוקדים – בדרך רבין, באבן ספיר וגם במנחם בגין בהדר גנים". גרינברג ציין שמשרד התחבורה מתכוון להשקיע עשרות מיליוני שקלים בשדרוג רחוב בגין, הרחבתו לכל אורכו, החלפת המדרכות, הוספת איי תנועה והטמעת הסדרי תנועה, לרבות הצבת רמזורים בצמתים מרכזיים לאורך הרחוב, המהווה סכנה ממשית להולכי רגל ולילדים.
"ההשקעה היא עצומה, ואין סיכוי שהעירייה תוכל לעמוד בהוצאות הללו", ציין גרינברג. "לכן צריך לברך על יוזמת משרד התחבורה. בצמתים המרומזרים תינתן עדיפות לתחבורה הציבורית, תוך שמירה על מקומות החניה שלא ייפגעו. הטענות לחיבור עתידי לפרויקט סירקין אינן רציניות, שכן מדובר בפרויקט שמטרתו להאיץ את זרימת האוטובוסים בתוך העיר".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה