חדשות פתח תקווה

תורתי חשש לחייו בימים שלפני מותו

חדשות פתח תקווה31 בינואר 2019    2 דקות
0

הקלטות של עדיאל תורתי (21) ז"ל, שנרצח לפני כשבוע וחצי בפתח תקוה, חושפות שיחות שביצע ברגעי החרדה שלפני הירצחו • האם חוב של כמה מאות שקלים הוביל לרצח האכזרי?

תורתי חשש לחייו בימים שלפני מותו
זירת הרצח ברחוב אחווה. צילומים: דוברות המשטרה

יותר משבוע וחצי חלפו מאז הרצח של עדיאל תורתי, צעיר בן 21 תושב העיר, ולמשטרה אין עדיין עצורים בפרשה המזעזעת, שמסעירה את בני משפחתו, קרוביו, חבריו ורבים בעיר. ביום שני האריך בית משפט השלום בפתח תקוה פעם נוספת ב-15 ימים את צו איסור הפרסום שהוטל על הפרשה.
השבוע הגיעו לידינו הקלטות של תורתי ז"ל, החושפות שיחות שביצע ברגעי החרדה שלפני הרצח ושופכות מעט אור על המניע. בשל צו איסור הפרסום, לא ניתן לפרסם את תוכן ההקלטות, אך אין ספק שתורתי חשש לחייו בימים שלפני הירצחו.
מי שהכיר את תורתי או ששמע על אודותיו, מיהר לספר על מעורבותה של אישה בפרשה, שהנסיבות סביבה הובילו ככל הנראה להיעלמו ולרציחתו. בסביבתו של הצעיר דיברו גם על כסף, ואפילו נקבו בסכום זעום, הנאמד בכמה מאות שקלים, שהיווה לכאורה מניע לרצח.
משתי ההקלטות של הנרצח עם גורם שלישי, עולים שמות של דמויות, חלקן מוכרות למשטרה. אולם למעט הערכות, איש לא יכול עדיין להצביע בוודאות על החשוד ועל המניע לביצוע רצח אכזרי שכזה. מה שידוע לכולם, ללא כל קשר לחקירה, הוא שתורתי נפל ככל הנראה לתרגיל "כיפה אדומה" והגיע רכוב על אופנועו ליחידת דיור ברחוב אחווה, שם על פי החשד גם נרצח.
על פניו, נראה שהמעורבים תכננו את המעשה מבעוד מועד ובקפידה רבה, ודאגו לטשטש את העקבות ולהעלים את הגופה מזירת הרצח. הבור שהמעורבים לכאורה לא הספיקו להשלים את חפירתו, בשטח המיוער, סמוך לגדר המקיפה של האזור המוכר כמשתלה לשעבר, הותיר את ראשו של המנוח, כשהוא מבצבץ מתוכו. לצדו, פח אשפה גדול, שבו על פי החשד הובלה הגופה למקום, שמסגיר, ככל הנראה, את זירת הרצח.
מאז מציאת הגופה ועד היום, פוקדים בלשים, חוקרי המעבדה לזיהוי פלילי (מז"פ) של המשטרה וחוקרי הצח"מ שחוקרים את הפרשה, את שתי הזירות שנקשרו לאירוע. כולם בוחנים את השטח וסורקים בו כל מילימטר, תוך שהם מנסים לנתח ולפענח את מסלול הובלת הגופה מזירת הרצח אל המקום שבו נמצאה, כשהם תרים אחר מצלמות האבטחה בבתים הסמוכים הגובלים עם השטח המיוער ועם המקום שממנו הובל לכאורה תורתי.
אין ספק שלמשטרה יש פרטים רבים, והיא בוודאי מחכה לטעות הגורלית של אחד מהמעורבים, שתוביל לפענוח הפרשה. אלא שככל שחולפות השעות, הרצח הזה מצליח להותיר ספיקות גדולים וצלקת מחרידה. אז מה, בכל זאת, גרם לחשודים לבצע מעשה שכזה בצעיר בן 21 ולמה בדרך קיצונית שכזו?
מאות ביקרו השבוע בסוכת האבלים שהציבה המשפחה הנורמטיבית לחלוטין, המוכרת והמוערכת בשכונת פג'ה. חברים סיפרו על צעיר ש"עשה שטויות, אבל לא בגלל זה היה צריך לאבד את החיים שלו. אם היו מכים או פוצעים אותו, היינו יכולים לקבל את זה, אבל לקחת לו את החיים, זה נשמע משהו שהוא לא בליגה שלו".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לא מבקרת יותר

  בהמשך לתנאי הפרישה המעודפים שהוצעו לעובדי הרשויות המקומיות החליטה בשבוע שעבר מבקרת העירייה, רו"ח איילה קדוש, לצאת לפרישה מוקדמת...

חדשות פתח תקווה6 באפריל 2020    דקה אחת
0

נספתה בשרפה שנגרמה ככל הנראה מעישון

תושבת פתח תקווה נספתה הבוקר (שני) בשריפה שפרצה בדירתה ברחוב דרור בשכונת שערייה בעיר.  שלושה צוותי כיבוי שהוזעקו למקום איתרו את...

חדשות פתח תקווה30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה