חדשות פתח תקווה

תומכים בקהילה: חברי תנועת הנוער העובד והלומד ודרור ישראל מפעילים קייטנה לילדי עובדי בתי החולים

חדשות פתח תקווה12 באוקטובר 2020    2 דקות
0

25 מתנדבי שנת שירות ומדריכים צעירים מהנוער העובד והלומד התגייסו כדי לאפשר לעובדים החיוניים עבודה בראש שקט, כחלק ממבצע "לב פועם"

תומכים בקהילה: חברי תנועת הנוער העובד והלומד ודרור ישראל מפעילים קייטנה לילדי עובדי בתי החולים
שני דעבול עם עובדת שניידר רינה הדר וילדיה | צילום: הילה פרנקל

קייטנות לילדי העובדים של מרכז שניידר לרפואת ילדים והמרכז הרפואי רבין-בילינסון השרון החלו לפעול עבור כ-200 ילדים, על ידי 25 מתנדבי שנת שירות ומדריכים צעירים מהנוער העובד והלומד, שהתגייסו כדי לאפשר לעובדים להתפנות לעבוד בראש שקט גם בתקופת הסגר.

לאחר שבסגר הראשון הפעילו פעילות חינוכית ענפה לילדי הצוותים הרפואיים ואף זכו באות הנשיא להתנדבות, החליטו בתנועות הנוער ותנועות הבוגרים להירתם גם בסגר הנוכחי להפעלת ילדי עובדים חיוניים בעשרות מקומות ברחבי הארץ. זאת, על מנת לסייע למערכת הבריאות ולחינוך המיוחד לפעול בהצלחה, להקל על העומס, ולספק פעילות איכותית ובטוחה בכל יום ככל שיידרש.

המבצע, שפועל כעת במעל ל-30 בתי חולים ומוסדות חיוניים ברחבי הארץ עבור כ-2,000 ילדי עובדים חיוניים, מתקיים גם בשניידר ובילינסון, בשיתוף עם הנהלות המרכזים הרפואיים. כמו כן, קייטנת שניידר פועלת בשיתוף עם "עזר מציון. בקייטנות פעילים כ-25 מדריכים מתנועת הנוער העובד והלומד ותנועת הבוגרים שלה, דרור ישראל, המפעילים כ-200 מילדי העובדים.

מבצע "לב פועם" מופעל ע"י חמ"ל משותף לגופים: מינהל חברה ונוער – המשרד להשכלה גבוהה ומשלימה, איגוד אכסניות הנוער (אנ"א), רשות החירום הלאומית (רח"ל), תנועות הנוער, הסתדרות החלוצה – המאגדת את תנועות הבוגרים, משרד הבריאות, השלטון המקומי ופיקוד העורף.

עדן דוחובני (17), מדריכה בקן "החורשה" של הנוער העובד והלומד, מדריכה בקייטנה לילדי שניידר: "אנחנו קבוצת מדריכים ורכזים מהנוער העובד והלומד, מגיעים כל בוקר לעשות קייטנה לילדי העובדים של שניידר, עושים איתם פעילויות חברתיות, ספורטיביות ומלמדות. המטרה שלנו היא שההורים יוכלו לעבוד בראש שקט, כשהם יודעים שיש מי שדואג לילדים שלהם. הדבר שהכי נותן כוחות זה כשההורים אומרים שאנחנו עושים את כל ההבדל!"

שני דעבול (22), רכזת בנוער העובד והלומד בפתח תקוה וחברת דרור ישראל בעיר: "זאת זכות ענקית לסייע לצוותים הרפואיים בתקופה הזו, ואני מאוד גאה בבני הנוער מהתנועה שנרתמו לפרויקט. בתקופה המאתגרת שאנחנו נמצאים בה, זה לא מובן מאליו בכלל. אין על הנוער של פתח תקוה!"

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

שומרים על הניקיון: העירייה הוציאה התראה לצו...

במסגרת מאמצי הרשות לשמירה על ניקיון העיר והמרחבים הפתוחים בתחומה, האגף לאיכות הסביבה בעירייה הוציא לאחרונה התראה לצו ניקוי לבעל...

חדשות פתח תקווה21 באוקטובר 2020    דקה אחת
0

מנצחים את הקורונה: פתח תקוה ירוקה

ביממה האחרונה פתח תקוה נכנסה לרשימת הערים הירוקות עם 613 חולים פעילים בלבד. זאת לאחר שבתחילת אוקטובר העיר הוגדרה כאדומה...

חדשות פתח תקווה20 באוקטובר 2020    3 דקות

כתיבת תגובה