חדשות פתח תקווה

תוכנית ההתחדשות של שכונת יוספטל יוצאת לדרך

חדשות פתח תקווה5 באוקטובר 2021    3 דקות
0
תוכנית ההתחדשות של שכונת יוספטל יוצאת לדרך

בתום שנתיים אישרה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה להפקדה תוכנית פינוי-בינוי בשכונת יוספטל בעיר. התוכנית משתרעת על פני כ-335 דונם וכוללת הריסת כ-980 יחידות דיור, מתוך כ-1,380 יחידות דיור הקיימות בשכונה, והקמת כ-4,400 יחידות דיור במקומן. את התוכנית קידמו העירייה, הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ומנהלת ההתחדשות כרמים, והושקעו בה כ-5 מיליון שקל.
בעירייה מדגישים כי "כחלק מהפיתוח האזורי, תהפוך השכונה למרכזית ומשמעותית במרקם העירוני. כמו כן, התוכנית המוצעת עתידה להגדיל את שטחי המסחר בשכונה – כ-16 אלף מ"ר יוקצו למסחר, ועוד כ-12 אלף מ"ר יוקצו לתעסוקה, בעיקר לאורך רחוב וייסבורג, העתיד להפוך לרחוב עירוני-מסחרי משמעותי, שיקשר את מזרח העיר למרכזה.
"בנוסף, התוכנית מגדילה באופן משמעותי את שטחי הציבור הבנויים והפתוחים בשכונה. כ-52 דונם יוקצו לשטחי ציבור בנויים, וכ-57 דונם מיועדים להיות שטחים פתוחים, ובכלל זה פארק לאורך תוואי נחל מזור. התוכנית כוללת גם שטחי ציבור, ובכללם בתי ספר, גני ילדים ומעונות יום, מועדוני נוער וקשישים ומרכז תרבות".
התוכנית שאושרה נותנת מענה גם מהבחינה התחבורתית, אומרים בעירייה, בכך שהיא מסדירה את החיבור לתוכנית סירקין העתידית. בתוכנית רשת אופניים המתחברת לצירים העירוניים והבינעירוניים. כמו כן, היא שמה דגש על תחבורה ציבורית, לרבות תחנות אוטובוסים חדשות ברחובות הפנימיים וצירים חדשים לתחבורה הציבורית.
כאמור, התוכנית מציעה פתרון למחסור במבני חינוך בשכונה, ומציעה תוספת משמעותית של שטחי ציבור גדולים בצפון השכונה ובדרומה. כמו כן, מתוכנן אשכול מבני חינוך וקהילה בחלקה הצפון-מזרחי של השכונה. על פי התוכנית, יחוברו שטחי הציבור לפארק הסמוך, בהיבט האדריכלי והתכנוני. בנוסף, התוכנית מאפשרת הקמת שטחי ספורט ונופש, הכוללים בריכת שחייה וקאנטרי לרווחת התושבים.
ראש העירייה רמי גרינברג: "אנחנו עושים צדק היסטורי עם תושבי שכונת יוספטל. אישור הוועדה המקומית הוא צעד משמעותי בדרך להתחדשות המיוחלת, שלה מצפים התושבים שנים רבות. בשורה זו מתאפשרת לאור האצת מלאכת התכנון והעבודה האינטנסיבית של המנהלת להתחדשות עירונית כרמים, שאותה הקמתי עם כניסתי לתפקיד, וכן שיתוף הפעולה עם הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית.
"בתוכנית הושקעו כ-5 מיליון שקל, ובמסגרתה יוחלפו מבני השיכון הישנים והרעועים במבנים חדישים, תוך שימת דגש על פתרונות תנועתיים ופיתוח התשתיות באזור. התוכנית מגדירה פיתוח נרחב של מרחבים ירוקים ופארקים בשכונה, וכן מגדילה באופן משמעותי את היקף מבני הציבור והחינוך ושטחי מסחר. ההתחדשות העירונית בשכונת יוספטל מחויבת המציאות, ותאפשר לתושבי השכונה ליהנות מאיכות חיים מיטבית".
אלעזר במברגר, מנהל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, הוסיף: "פתח תקוה נמצאת בתאוצת התחדשות עירונית, המגיעה לשכונת יוספטל, שדייריה ציפו לכך שנים רבות. התוכנית המרשימה מציעה פתרון לשטחי המסחר והציבור, והדבר ישדרג את סביבת המגורים של תושבי יוספטל והשכונות הסמוכות. זוהי אחת מתוכניות הדגל להתחדשות עירונית, המקודמות היום על ידי הרשות הממשלתית, במסלול ישיר לתכנון מפורט של שכונה שלמה.
"אנו מברכים על התקדמות התוכנית, ועל שיתוף הפעולה של העירייה, ועם המנהלת הפועלת תחתיה. הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית תמשיך להשקיע בתכנון העיר כדי לאפשר לתושבים סביבת מגורים נעימה ובטוחה יותר".
לדברי נעם סלע, מנהל מנהלת כרמים: "זהו צעד ענק להתחדשות העירונית בפתח תקוה. האישור והמלצת הוועדה המקומית היא בשורה של ממש לתושבי שכונת יוספטל בפרט ולעיר בכלל. שכונת יוספטל היא פרויקט דגל בעבודתה של מנהלת כרמים, החל משלב התכנון, דרך המפגש ושיתוף הציבור עם הדיירים. השכונה הזו זקוקה להתחדשות עירונית, והיום עשינו צעד גדול בדרך להגשמת החלום והפיכתה של יוספטל לשכונה מתחדשת ואיכותית".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

תוסף תזונה עשוי למנוע התפתחות סרטן השד

תוסף תזונה המורכב מירקות מצליבים, כדוגמת ברוקולי, קייל, כרוב וכרוב ניצנים, הוא משמעותי במניעת התפתחות סרטן השד בנשים בריאות, הנושאות...

חדשות פתח תקווה12 באוקטובר 2021    דקה אחת
0

חשיפה ראשונה

את חודש אוקטובר, המוקדש למודעות לסרטן השד, מנצלים חברי קבוצת "שלובות" סניף פתח תקוה, המתמודדים ומתמודדות עם מחלת הסרטן -...

חדשות פתח תקווה12 באוקטובר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה