חדשות פתח תקווה

תדהמה בעירייה: בכירה במנהל החינוך הודיעה על פרישתה

חדשות פתח תקווה25 ביולי 2019    2 דקות
0

סיגלית יאראק, המסכמת קרוב ל-24 שנות עבודה בעירייה, שימשה כסגנית במִנהל החינוך • בחודשים האחרונים הודיעו על פרישה 79 עובדי עירייה, בהם בעלי תפקידים בכירים

תדהמה בעירייה: בכירה במנהל החינוך הודיעה על פרישתה
יאראק. "חשה מיצוי בתפקיד" ׀ צילום: אלון חכמון

חודשים ספורים אחרי שמונתה לשמש כסגניתו של רמי הופנברג במִנהל החינוך בעירייה, הודיעה סיגלית יאראק, המכהנת גם כמנהלת אגף היסודיים בעירייה, על החלטתה לפרוש במסגרת הסכם פרישה לבכירים. יאראק, המסכמת קרוב ל-24 שנות עבודה בעירייה, צמחה מתוך המערכת. היא כיהנה כמנהלת מחלקת פרויקטים פדגוגיים באגף היסודי. בהמשך, בשל ההערכה הרבה אשר לה זכתה, היא קודמה לתפקיד סגנית מנהל אגף, ועם פרישתה של רות וימר זכתה במכרז לניהול האגף, שזוכה בשנים האחרונות לשבחים והישגים מרשימים.
לא בכדי זוכה יאראק להערכה רבה במשרד החינוך ובעירייה, ומוגדרת כאחת המנהלות המובילות בתחומה בארץ. הודעתה, שקיבלה בחמישי שעבר את אישורו של ראש העירייה רמי גרינברג, הובילה למבול של פניות מצד מנהלות בתי ספר, גורמים בוועד ההורים העירוני ובכירים במשרד החינוך.
יאראק דוחה את הטענות על אי-הסכמות עם ראש העירייה וראש מִנהל החינוך רון כץ, וטוענת כי תנאי פרישה טובים שהוצעו לבכירים בעירייה הובילו אותה לקבלת ההחלטה, לאחר ששבעה מתפקידה התובעני. "אני חשה מיצוי בתפקיד. פניי לחישוב מסלול מחדש, וזה בדיוק הזמן מבחינתי. אני מודה לראש העירייה על האמון שנתן בי".
במוסדות החינוך היסודיים בעיר אמרו השבוע כי יאראק "הייתה הרוח החיה, הגב שלנו מול העירייה ומשרד החינוך. היא הכתיבה דפוסי התנהגות וניהול ברמות גבוהות, וזו בעינינו אבידה של ממש".
על פי הסכם הפרישה, תסיים יאראק את עבודתה בחודש אוקטובר, כחודש לאחר פתיחת שנת הלימודים, על מנת לאפשר לגרינברג לפתוח את שנת הלימודים ללא תקלות. בעירייה ובמִנהל החינוך מנסים לשדר עסקים כרגיל, אך השאלה הגדולה היא מי ייכנס לנעליה. ההערכה היא שגרינברג יפרסם מכרז למשרה הבכירה בקרוב. מועמדת מובילה לתפקיד היא רחל אלון, יועצת ראש העירייה לענייני נשים. אלון כיהנה לפני כניסתה לעירייה כמנהלת בית הספר נווה עוז לשעבר. אם תמונה אלון לתפקיד, יוכל גרינברג למנות למשרת היועצת לענייני נשים את יו"ר ועד ההורים העירוני אנה נבות, שזוכה להערכה רבה במסגרת פעילותה.
יצוין כי יאראק אינה הפורשת היחידה במסלול הפרישה לבכירים שמציע משרד הפנים. בחודשים האחרונים עזבו את העירייה בכירים רבים, בהם מהנדסת העיר, מנהל המוקד, מנהלת מִנהל תרבות, מנהלת האגף לתכנון אסטרטגי, סמנכ"ל משאבי אנוש, דובר העירייה ובכירים נוספים. בשבוע שעבר נודע כי גם מנהלת מכללת העיר אודליה אייזנברג הודיעה על החלטתה לפרוש. גם נעמה בוחניק, מנהלת פרויקט השתלמויות במשאבי אנוש, הודיעה על כוונתה לפרוש. בוחניק זכתה בתפקיד בכיר בעיריית רעננה, שם תחל לעבוד בחודשים הקרובים. במסגרת זו, תהיה בוחניק כפופה לרויטל שפירא, שכיהנה כמנהלת החינוך העל-יסודי בפתח תקוה ועזבה לאחרונה את המערכת, לאחר שנבחרה לשמש כמנהלת אגף החינוך בעיריית רעננה.
באופוזיציה טוענים כי אנשי מקצוע בכירים ומוערכים החליטו לעזוב כיוון שאינם מוכנים לעבוד תחת גרינברג, והם מתכוונים להביא את הנושא לדיון בישיבת מועצת העיר הקרובה.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

35 אלף שקל קנס למשליכי פסולת

בהמשך למאמצי העירייה למיגור תופעת השלכת הפסולת במרחבים הפתוחים אשר בפאתי העיר, בימים האחרונים בית משפט השלום בפתח תקוה השית...

חדשות פתח תקווה12 בינואר 2021    דקה אחת
0

מגבירים הילוך: עיריית פתח תקוה תאכוף הפרות...

אמש התקבל דיווח על אירוע שהתקיים במהלך שעות אחר הצהריים בניגוד להנחיות הסגר על גג מבנה ציבורי ברחוב משורר. עם...

חדשות פתח תקווה11 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה