חדשות פתח תקווה

תאגיד עירוני יחליף את חברת מקפ"ת

חדשות פתח תקווה28 באוגוסט 2019    2 דקות
0

מועצת העיר אישרה את הקמת התאגיד, במקום החברה שניהלה עד כה את המרכזים הקהילתיים בעיר • יותר מ-2.5 מיליון שקל הוקצו לתמיכות, מתוכם 1,150,000 שקל לתנועות הנוער בעיר

תאגיד עירוני יחליף את חברת מקפ"ת
ישיבת מועצת העיר. החלטות מהותיות ׀ צילום: אלון חכמון

שתי החלטות מהותיות התקבלו בישיבת מועצת העיר האחרונה בכל הנוגע לפעילות העירייה. האחת מתייחסת לאישור הקמת תאגיד עירוני במקום מקפ"ת (מרכזים קהילתיים פתח תקוה), והשנייה הקצאת תמיכות בסכום של יותר מ-2.5 מיליון שקל, מתוכן 1,150,000 שקל עבור תנועות הנוער בעיר.
מיד לאחר סיום ההתקשרות עם החברה למתנ"סים, כבר בראשית כהונתו של ראש העירייה רמי גרינברג, הבינו בעירייה ובמקפ"ת, הגוף האחראי על מגוון פעילויות בלתי פורמליות במתנ"סים ברחבי העיר, פעילויות פנאי, תרבות, ספורט וצהרוניות, כי התנהלות החברה אינה תקינה ואינה מקובלת על משרד הפנים.
יצוין כי מקפ"ת הוגדרה כמעין חברה עירונית, והיא מהווה יצור כלאיים, אף שהיא מנוהלת באמצעות דירקטוריון ויו"ר, שהוא המשנה לראש העירייה וחבר הנהלת העיר אליהו גינת. גם המכרז לאיוש משרת מנכ"ל חדש לתאגיד החדש התעכב בשל התסבוכת המשפטית, ועשרות מתמודדים שהציגו את מועמדותם נאלצו להמתין תקופה ממושכת ובלתי סבירה.
עתה, לאחר שהתקבלה ההחלטה להקים תאגיד עירוני, על כל המשתמע מכך, ההליך עדיין טעון אישור של משרד הפנים. ראש העירייה, בתיאום עם גינת, מכוון להקים את התאגיד על בסיס מבנה ארגוני שהכין יועץ ארגוני חיצוני, שבחן במשך חודשים ארוכים את התנהלות מקפ"ת. עם הקמת התאגיד העירוני, החלטה שזכתה להסכמה פה אחד במועצה, יפורסם מכרז חדש לאיוש משרת המנכ"ל, כשמספר גורמים בעירייה לוטשים עיניהם לתפקיד המשמעותי.
בכוונת ראש העירייה לעבות את מגוון הפעילויות שעליהן תהיה אחראית החברה החדשה, ובמקביל – לצמצם פעילויות זהות, המנוהלות על ידי העירייה. בכך מתכוון גרינברג להביא לצמצום תקנים עירוניים.
החלטה שנייה, שהתקבלה בדעת רוב חברי המועצה, התייחסה לאישור תמיכות בסכום העולה על 2.5 מיליון שקל. בין היתר, אושרו תמיכות המיועדות עבור תנועות הנוער, קליטה ועלייה, אחזקת בתי כנסת, עמותות עזר מציון ויד שרה, עמותות המקדמות את אמני העיר, עמותות העוסקות במניעת אלימות במשפחה, עמותות למען בעלי חיים ועוד. זאת, בנוסף למיליוני שקלים שהועברו עבור תמיכות בחינוך בעיר.
גרינברג ציין לאחר אישור התמיכות: "כפי שהציבור מבין, לא חסכנו מאף מגזר ומאף סקטור, וכל תושב באשר הוא יזכה ליהנות מהעוגה. מדובר בתמיכות שתגענה ישירות לתושבי פתח תקוה. אנו שמים את התושב במרכז".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

הרחבת הקואליציה

איתי שונשיין, חבר מועצת העיר שאף התמודד לראשות העיר בבחירות האחרונות, חובר לראש העיר רמי גרינברג שמרחיב את הקואליציה. רמי...

חדשות פתח תקווה20 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

מיזם ה"סבבוס" יורחב

התחבורה הציבורית בשבת, שקישרה בין רמת גן למוקדי הבילוי והים בתל אביב, תורחב, והיא צפויה לכלול בשלב הראשון את קריית...

חדשות פתח תקווה19 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה