חדשות פתח תקווה

שר התחבורה לתושבי הדר גנים: שום דבר עוד לא סגור

חדשות פתח תקווה8 באוגוסט 2019    2 דקות
0

בפגישה עם נציגי התושבים במתנ"ס השכונתי, יחד עם בכירים בעירייה ובנתיבי אילון, אמר השר בצלאל סמוטריץ': "נבחן את התכנית פעם נוספת, ואם יהיה צורך לוותר עליה, לא נהסס"

שר התחבורה לתושבי הדר גנים: שום דבר עוד לא סגור
סמוטריץ' וגרינברג בשיחה עם התושבים. "פנטזיה תחבורתית" ׀ צילום: אלון חכמון

אחרי שנפגש לשיחה ארוכה עם ראש העירייה רמי גרינברג, והביע את תמיכתו בקידום תכנית "מהיר לעיר", המקנה העדפה לתחבורה הציבורית ברחוב מנחם בגין, נפגש שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' עם תושבים משכונת הדר גנים המוחים על ההחלטה.
לטענת התושבים, התכנית כוללת את ביטול הכיכרות בשכונה והפיכתם לצמתים מרומזרים. בנוסף, הם חוששים לבטיחות אלפי הילדים החוצים מדי בוקר וצהריים את רחוב מנחם בגין, בדרכם למוסדות החינוך ובחזרה. בפגישה במתנ"ס השכונתי, אמר השר סמוטריץ' לתושבי השכונה: "אנחנו מתכוונים לבחון את התכנית פעם נוספת, ואם יהיה צורך לוותר עליה, לא נהסס. לאחר שיחות ודיונים עם אנשי המקצוע ובתיאום עם נציגות התושבים, תתקבל בסופו של דבר ההחלטה" .
לדברי סמוטריץ', דווקא בצמתים מרומזרים בטיחות הילדים במעברי החציה טובה יותר מזו שבכיכרות. "הרעיון והתכניות לא קמו מאליהן, אלא לאחר בדיקה ועבודה מקצועית ויסודית. בעוד בכיכר אין מעבר בטוח לילדים, כשיש צומת מרומזר, עם העדפה להולכי רגל וחיישנים המסמנים לנהגים ממרחק על הקרבה למעברי החציה – אין בטוח מזה". הוא הבהיר כי בקדנציה הקודמת ניתן אישור לנת"צ במרכז הכביש, תכנית שבוטלה לאחרונה, לאחר חשיבה מחודשת.
לדברי גרינברג, "סיכמנו על פתרונות בשלבים לתכנית סירקין, והצלחנו לחייב את משרד התחבורה והאוצר לחתום על מסמך, שבו הם מתחייבים לפתרון. אין קשר בין העדפה לתחבורה ציבורית לנת"צ. מה יקרה אם לא יהיה המסלול הזה? נהגים לא ייכנסו אליכם מהפרויקט החדש של סירקין דרום? ואז מה, יהיו פקקים ארוכים? לזה אתם מייחלים?".
אלא שהתושבים סבורים אחרת. לדברי נציגי התושבים, "אנחנו לא מבינים מה הצורך לקחת שכונה שקטה, עם הווי, צביון וחיי קהילה, שכונה כפרית גדולה, רוויה במשפחות וילדים, ולזרוע בה הרס ממשי עם נת"צ, או איך שלא תקראו לזה. למה להרוס כיכרות שנתנו לנו ביטחון וגרמו להאטת המהירות, ובמקום זה להציב 12 רמזורים במרחק של פחות מ-100 מטרים זה מזה? למה להביא את הסכנות אלינו? למה לא לחפש אלטרנטיבה אחרת?".
השר סמוטריץ' הבהיר לתושבים כי מבחינתו שום דבר עוד לא סגור, וכי הוא מבין את זעם התושבים ואת העובדה שהם טעונים, כי הם חרדים ומלאי דאגה, וזה לגיטימי. "אולם בנושא הבטיחות אני מתחייב בפניכם שנעשתה בדיקה מעמיקה פעמיים, ורמזור עם חיישנים, שיוביל לגל ירוק להולכי רגל, הוא הפתרון האולטימטיבי והבטוח ביותר".
שר התחבורה ביקש שארבעה נציגים מטעם הדיירים ייפגשו עם אנשי משרדו ועם ראש העירייה ונציגי העירייה, כדי לבחון את הנושא ולקבל החלטות מושכלות. "בכל מקרה, אני מתחייב כי ההשקעה המתוכננת של 35 מיליון שקל תישאר בפתח תקוה, וראש העירייה יבחר את המקום שבו נצא עמו להגשמת פנטזיה תחבורתית".
גרינברג סיכם: "אני מבין את התושבים שדואגים לבטיחותם, ומוכן לקיים את הדיונים כפי שהציע השר, כי בסופו של דבר כולנו רוצים את טובת האזרחים".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

הדו"ח האילם

המאבק סביב הריחות הרעים ממפעל טביב והחשש לזיהום סביבתי נמשך. בימים האחרונים הרשתות החברתיות וקבוצות הוואטסאפ הפכו לזירת קרב בין...

חדשות פתח תקווה16 באוקטובר 2019    דקה אחת
0

שי לחג

לקראת ערב החג הוגשה תלונה במשטרה מטעם חברת טביב, החברה הארצית לטיפול ופינוי פסולת רעילה בע"מ, שמפעלה שוכן ברחוב החרושת בפתח...

חדשות פתח תקווה13 באוקטובר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה