חדשות פתח תקווה

"ש"ס שווה יותר משלושה מנדטים"

חדשות פתח תקווה18 באוקטובר 2018    5 דקות
0

שלושה שבועות לפני היום הגורלי, ממלא מקום ראש העירייה אוריאל בוסו, יו"ר סיעת ש"ס במועצה, שובר שתיקה ארוכה ומדבר על הכל • תנועה עדתית? "הרבה אשכנזים מצאו אצלנו בית" • עשייה? "הוצאנו בני נוער ממעגל הפשע" • מועמד לראשות העיר? "פחות לחוצים בנושא הזה"

"ש"ס שווה יותר משלושה מנדטים"
בוסו. "ש"ס חזקה תעזור לכל ראש עירייה שרוצה לנהל את העיר בהגינות" ׀ צילום: באדיבות אוריאל בוסו

בחודשים האחרונים ניסו רבים להמעיט מכוחה של ש"ס במועצה לקראת הבחירות הקרובות, אבל ממלא מקום ראש העירייה אוריאל בוסו, יו"ר סיעת ש"ס במועצה, שמר על שתיקה רועמת שמסתיימת כעת בראיון ל"המקומון".
בוסו, 45, נשוי ואב לשישה ילדים, בטוח שיהיו רבים שיאכלו את הכובע יום אחרי הבחירות. "תנועת ש"ס, לאחר עשר שנות עשייה בשנים האחרונות ורקורד עשיר מאוד של חברי התנועה המכהנים, היא סיעה שצפויים לה בוודאי יותר משלושה נציגים.
לדבריו: "מזמן אנחנו כבר לא מפלגה סקטוריאלית. אנחנו גאים מאוד בכך שאנחנו שומרים על המסורת והערכים בדברים שלשמם באנו ונשלחנו. אבל עדיין זו מפלגה של כלל תושבי העיר. אני עצמי, כיו"ר החברה לפיתוח, לא מתבייש לומר שהייתי אחראי על בניית האצטדיון, כי אני חושב שצריך לדאוג לכלל תושבי העיר, אנחנו לא מפלגה שדואגת רק לעצמה. בד בבד אני דואג לבתי הכנסת, למועדונים, דואג לשמירה על הסטטוס קוו. אנשים מכל רבדי העיר מצאו בית אצלנו בתנועה. לא משנה העדה, אנחנו תנועה ספרדית שורשית אבל גם הרבה אשכנזים מצאו אצלנו בית, כי יש דלת פתוחה ואוזן קשבת. אני חושב שחצינו את כל המגזרים ואנחנו יודעים לתת מענה. שיראו מה קורה אצלנו בלשכה. אני מזמין את התושבים לראות מה קורה בתחום הביטחון, מה עשיתי כשלקחתי את התיק שאף אחד לא התייחס אליו והיום אני כבר שנה רביעית. אני מקבל חמישה כוכבי יופי של המועצה לישראל יפה בפיקוד העורף, בגלל המקלטים המתוחזקים והמפוארים ביותר בארץ בערים הגדולות. שיבחנו מה עשיתי בביטחון בנושא השיטור העירוני כשהגדלתי ב-20 תקנים וניידות של השיטור העירוני. תכנית 'עיר ללא אלימות', שהחלה בתקופתי ותחתיי, היא כיום מודל שהוציא הרבה מבני הנוער מגל מעשי הפשע והחזיר אותם לחיים הנורמליים.
בוסו מתגאה כי "אגף השכונות בראשותי חצה את כל הגבולות, והיום כולם מדברים על האגף הזה. הוא פשוט נתן לכל המתנ"סים בכל העיר. כמובן צריך לתת איזון בשכונות הדרום בהקשר לתחושות הקיפוח שחשים שם, והפעולות החברתיות צריכות לקבל שם משנה חשיבות. בקדנציה הבאה אדרוש להקים מועצת שכונות ושיתקבלו גם החלטות בנושאים הפיזיים ולא רק החברתיים, תוך שיתוף עם ראשי ועדי השכונות באופן יותר ברור".
כמה מנדטים סיעת ש"ס שווה לדעתך?
"אנחנו בקדנציה הנוכחית כסיעת ש"ס שווים שלושה מנדטים. הנבואה ניתנה לשוטים, ואני מאמין בעבודה קשה. כל אחד מרגיש את הסחף האמיתי סביב תנועת ש"ס ואני מאמין שאנחנו נהיה הפתעת הבחירות. חשוב שנהיה תנועה חזקה וגדולה. כל ראש עירייה שייבחר חשוב לו שתהיה תנועת ש"ס חזקה כדי לעזור לו שלא להיות סקטוריאלי, ואני אעזור לו לפתור את כל הבעיות האחרות בעיר. תנועת ש"ס היא גשר בין הציבור החילוני לדתי בעיר וכאן כבר מזמן הסירו את המסך של החזות החרדית שלי".
מה זאת אומרת?
"רואים אותי מתנדב בארגונים גדולים, לרבות מד"א, זק"א ואיחוד הצלה, שירתתי בצבא שירות מלא בקצין העיר וכיום אני עדיין מכהן כקצין נפגעים. אני אדם ששואף תמיד קדימה ומחזיק בתואר ראשון במשפטים".
אתה יודע באיזה מועמד אתם מתכוונים לשים את אמונכם?
"אני אמרתי לכולם שאנחנו מתעסקים בעיקר בחיזוק הסיעה שלנו. בהקשר של ראש העירייה אנחנו יושבים בינינו, כל הסיעות הדתיות והחרדיות, כל הגוש הדתי, ועדיין לא הגענו לכלל החלטה. אני ידוע שזה בוער למתמודדים, אבל אנחנו מבחינתנו פחות לחוצים בנושא הזה".
אין ביניכם עדיין החלטה או הסכמה בנושא?
"יש לנו הסכמה שאנחנו הולכים ביחד. לאף אחד מאיתנו אין עדיין תמונה ברורה. גם אנחנו דוגלים בהכרת הטוב כמו הבית היהודי, אבל זה לא מהווה החלטה כלשהי לגבי ניהול העיר כי אנחנו מסתכלים על טובת העיר והתושבים".
אחרי הה דחה ממקפת אליהו גינת יסכים לתמוך בראש העירייה המכהן?
"עם כל הכבוד לכולם, בבואנו לקבל החלטות אנחנו יודעים לנטרל אמוציות ולבחון רק אינטרסים ציבוריים. כל אחד אומר בשמנו דברים, אני חושב שאלו ספקולציות, ובתקופה הזאת עוד יצאו הרבה ספינים, שום דבר ללא הכרזה מאיתנו. הנה, תשמעו ממני, אין שום החלטה מבחינתנו בנושא וההחלטה היחידה היא שנהיה מתואמים. וכמו שעד היום הסיעות הדתיות והחרדיות קבעו את הדרך שלהן והציבור כולו הרוויח, כך בדיוק יהיה בבחירות הקרובות".
אתה לא מתרגש מהעובדה שהציבור החילוני מתכוון לצאת מהבתים ולהצביע? זה יכול להשאיר אתכם כגוש מחוץ לקואליציה.
"אני קורא מכאן לכל תושבי העיר ולכל מי שפתח תקוה למול עיניו שייצא מהבית לבוא ולהשפיע. זה לא משנה לאיזו מפלגה. אף אחד לא מאיים על אף אחד. בסופו של דבר, אנשים מדברים ולא באמת מגיעים לבחור וחבל. אני חושב שש"ס חזקה תעזור לכל ראש עיר שרוצה לנהל את העיר בהגינות".
יפריע לך שהאגם יהיה פתוח בשבת?
"האגם המלאכותי לא יהיה פתוח בשבת, כי זה ההסכם וחלק מהתנאים. אני חושב שגם הציבור החילוני מבקש את זה. צריך לשמור על הסטטוס קוו. יש הרבה דתיים שבאים לפארק בשבת, וכמו שאני אמרתי שאני דואג לציבור החילוני אני לא יכול להתעלם מכך שבייעוד אני גם שומר על צורכי הציבור הדתי. תבין. אני בונה מקווה – לכאורה סממן דתי, אבל זה נעשה בשל פניות של הציבור החילוני דווקא. אני והרב אליהו גינת עושים הכל כדי לתת שירותים לכלל הציבורים".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים יותקנו ברחבי...

החברה לפיתוח פתח תקוה פרסמה מכרז להקמת מספר שיא של 700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים, שיוקמו בפריסה הדרגתית ברחבי העיר...

חדשות פתח תקווה19 בינואר 2021    דקה אחת
0

נתפסו על חם: המשטרה פשטה על עוד...

מעבדת סמים גדולה ובה כ-2000 שתילי סם בשווי מיליוני שקלים, נחשפה הלילה בתום חקירה סמויה של משטרת ישראל - שלושה...

חדשות פתח תקווה18 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה