חדשות פתח תקווה

שנתיים וחצי מאסר לד"ר ברק, שהורשע בפדופיליה

חדשות פתח תקווה19 בפברואר 2020    4 דקות
0

רופא הילדים, שעבד בין השאר בסניף קופת חולים כללית בשכונת כפר גנים ג', הורשע בשורה של עבירות מין בקטינים • לאחר שהודה במיוחס לו, אמר: "אני מתבייש במעשיי. יש לי חוב להרבה אנשים, ובעיקר לחברה, ואני מקווה שאוכל להחזיר אותו"

שנתיים וחצי מאסר לד"ר ברק, שהורשע בפדופיליה
עו"ד רודה. "עונש מאוזן" ׀ צילום: באדיבות המצולם

 

שנתיים וחצי מאסר בפועל השית שופט בית משפט השלום בפתח תקוה עודד מורנו על ד"ר עידן ברק, רופא ילדים, שהורשע על סמך הודאתו בביצוע עבירות מין בשישה קטינים ברשת. לאחר גזר הדין, אמר סנגורו עו"ד שי רודה: "מדובר בעונש מאוזן, שמשקף את חומרת העבירות שבהן הודה ונותן לו הרבה תקווה לשקם את חייו".
ד"ר ברק נעצר במרץ 2019, לאחר שנחשד בעבירות פדופיליה באינטרנט, בעת שהועסק כרופא ילדים בקופת חולים מאוחדת, וכרופא תורן בקופת חולים כללית, בסניף גנים שבשכונת כפר גנים ג' בעיר. הפרקליטות ביקשה להשית עליו עונש של שש שנות מאסר.
טרם הקראת גזר דינו, ביקש ד"ר ברק לפנות לבית המשפט: "אחרי שלקחתי אחריות והכרתי במעשיי, כשאני מביע חרטה, צריך להסתכל על בן אדם כמכלול ולא רק על פי מה הוא עשה בסדר ומה הוא עשה שלא בסדר. אני בעיקר מבקש מבית המשפט שייתן לי תקווה להמשך, כמו שהקפדתי לתת וחינכתי והדרכתי במשך שנים. אין לי ספק שחיי לאחר גזר הדין לא יהיו אותם חיים, ויהיה זה העונש אשר יהיה. אני מתבייש במעשיי. יש לי חוב להרבה אנשים ובעיקר לחברה, ואני מקווה שאוכל להחזיר אותו. אני משוכנע שאוכל לתרום מניסיוני והידע שלי".
מיד לאחר מכן, אמר השופט מורנו, שהרשיע את ד"ר ברק בעבירות מעשה סדום וניסיון למעשה סדום בקטין שטרם מלאו לו 14, שימוש בגופו של קטין לפרסום תועבה והטרדה מינית, וכל זאת במספר הזדמנויות ובמספר מקרים. באחד המקרים ניסה הרופא לסחוט קטין, כשאיים לעשות שימוש בתמונה מביכה שלו.
מכתב האישום עולה כי מדובר בעבירות מין שביצע הנאשם בשישה קטינים בגילאי 15-13 בתקופה של כחמש שנים, שבמהלכן יצר קשר עם הקטינים באפליקציות שונות ובאתרי היכרויות.
השופט מורנו התייחס לחומרת המעשים שביצע הנאשם, אך גם לנזק שנגרם לנאשם ולמשפחתו, לעובדת היותו נעדר עבר פלילי, להבעת החרטה ונטילת האחריות, וכן לשני תסקירים חיוביים של שירות המבחן בעניינו. "אין ספק, שמעשיו של הנאשם חמורים, במיוחד בהתחשב שמדובר באדם משכיל, רופא משפחה, שמעצם עבודתו נמצא בקרבת ילדים, וכן מעביר שיעורים פרטיים, חרף העובדה שלא ביצע את המעשים במסגרת עבודתו.
"הנאשם הודה במעשיו ומכיר במסוכנות שלו, ולכן האפשרות לטיפול והיכולת לפיקוח טובות יותר". מיד אחר כך, גזר עליו בית המשפט 30 חודשי מאסר לריצוי בפועל, החל מיום מעצרו ב-27 במרץ 2019. בנוסף, נגזרו עליו שלושה חודשי מאסר על תנאי לשלוש שנים ותשלום פיצוי בסך 6,000 שקל לכל אחד משלושת המתלוננים בתיק.
בעבר פרסמנו כי מעצרו של ד"ר ברק התאפשר הודות לחקירה סמויה שהתנהלה במשך מספר שבועות, לאחר תלונה שהוגשה במשטרה והועברה לטיפול יחידת 105 בלהב 433, העוסקת בתחום עבירות מין וסייבר בילדים. במהלך החקירה, הצליחו החוקרים להתחקות אחר ד"ר ברק ומצאו במחשבו חומרים פדופיליים, לרבות סרטונים וצ'אטים שניהל עם קטינים. מעצרו הוארך מעת לעת בבית המשפט, אך על פרטי הפרשה הוטל צו איסור פרסום.
פרקליטו של החשוד, עו"ד שי רודה, הגיש ערר על החלטת בית המשפט להתיר את פרסום שמו ופרטיו, אולם בית המשפט המחוזי מרכז בלוד דחה את הערר והתיר לפרסם את זהותו של הרופא, על מנת לאפשר לקורבנות נוספים, אם קיימים כאלה, להגיש תלונה.
במסגרת הדיון בבית המשפט, טען פרקליטו של החשוד, כי מרשו לא ידע את גילו של הקטין, וניהל איתו שיחות רגילות, ורק לאחר מכן שיחות בעלות אופי מיני. "אולי מדובר בסטייה" אמר עו"ד רודה, "אולם לא בעבירה, שכן הכל בוצע בהסכמה". בא כוחה של המשטרה ציין אז כי החשוד ניסה לסחוט קטין באיום כי יפרסם את תמונותיו באינטרנט.
פרקליטו של ד"ר ברק אמר אז כי מדובר ברופא ילדים, שמעבר לשעות העבודה שלו ניהל שיחות עם קטינים מתחת לגיל 16 ואף נפגש עם חלקם וביצע בהם מעשים מגונים. לדברי עו"ד רודה, מרשו מודה שדיבר ונפגש עם הנערים, אך לא ידע שהם קטינים. "ברגע שהבין שהם מתחת לגיל 16, הוא הפסיק את המפגשים עמם".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

אושר במועצת העיר: קבלנים יחויבו בתשלום הוצאות...

כחלק מהפעילות המאומצת לשמירה על ניקיון העיר ושיפור חזותה, מחויבים הקבלנים בניקיון המדרכה והכביש מסביב לאתר הבנייה בו הם עובדים....

חדשות פתח תקווה28 ביולי 2020    דקה אחת
0

התגלה עובד חולה קורונה במרכז השירות של...

הודעה חשובה לתושבי פתח-תקווה והסביבה בדבר מקרה קורונה במרכז השירות של עמידר בעיר פתח תקווה לאחר שהתגלה אתמול, יום שני,...

חדשות פתח תקווה21 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה