חדשות פתח תקווה

שני כלבי אמסטף תקפו ילדה בת שבע

חדשות פתח תקווה20 במרץ 2019    3 דקות
0

רק בזכות תושייתו של גיורא לוי, קב"ט בעירייה, נמנע אסון * הכלבים תקפו גם אותו ואת בעליהם, שגוננה בגופה על הילדה * "ראיתי כבר תרחיש שהילדה מסיימת את חייה בלוע של אחד הכלבים", הוא משחזר

שני כלבי אמסטף תקפו ילדה בת שבע
הילדה הפצועה צילום באדיבות המשפחה

משחק המחבואים של חמישה ילדים, סמוך לבית ספר ברחוב סביון שבשכונת עין גנים, הסתיים בתקיפה של אלינה צבטקוב, בת שבע וחצי, על ידי שני כלבי אמסטף מעורבים, שלא נענו לקריאותיה של בעליהם ותקפו גם אותה.

גיורא לוי, קב"ט בעירייה ששמע את זעקותיה של צבטקוב, נזעק לעזרתה כשהוא מצויד בקרש שבו נופף לעברם של הכלבים. כשנדמה היה שהסיוט הסתיים, זינק אחד הכלבים לעברו של לוי, הטיח אותו אל הקרקע והותיר סימני נשיכה בעומק של כסנטימטר על זרועו.

"ראיתי כבר תרחיש שהילדה הזאת מסיימת את חייה בתוך הלוע של הכלבים האלה. היה מלחיץ לשמוע את הזעקות שלה. הם היו ממש בטירוף", משחזר לוי את אותם רגעים. "ראיתי את הכלבים הגדולים האלה מזנקים לעבר הילדה ואת בעלת הכלבים מנסה להניסם ומגוננת עליה. היא ניסתה למנוע מהם לפגוע בה, אבל לא הצליחה, גם כשרכנה מעליה וגוננה בגופה.

"הכלבים המשיכו לנשוך את הילדה בכל מיני מקומות בגוף. רצתי לעברם עם הקרש, אבל הם לא ויתרו. הם תקפו אותי, הפילו אותי לקרקע ונשכו אותי ביד. אני לא מבין למה לא יריתי בהם. בסופו של דבר, הצלחתי להרחיק אותם מהילדה והיא נמסרה לאביה שהגיע למקום".

לוי פנה לבית החולים בילינסון בעיר, שם אובחנו סימני נשיכה על זרועו והוא טופל. צבטקוב הגיעה למרכז שניידר לילדים, שם קיבלה טיפול רפואי. "יש לה נשיכות ביד, בפנים, בגב, בירך וברגליים, אבל עכשיו היא בסדר. פניתי לשירות הווטירינרי והגשתי תלונה במשטרה", מסכם לוי. גם טטאינה צבטקוב, אימה של אלינה, פנתה עם בתה להגיש תלונה במשטרה.

ביציאה מהתחנה סיפרה ל"המקומון", על שחוותה בתה: "היא סיפרה ששיחקה עם חברים, כשלפתע שני כלבים משוחררים רצו לעברם. החברים שלה הספיקו לברוח, אבל אלינה נלחצה והכלבים תקפו אותה והחלו לנשוך אותה בכל הגוף. בעלת הכלבים הגנה עליה בגופה. היא שכבה מעליה, אבל אני כועסת עליה בגלל שהרשתה לעצמה להסתובב עם כלבים כאלה ברחוב ללא מחסום וללא רצועה. היא לא הצליחה להשתלט עליהם. הם תקפו גם אותה".

לדבריה, "בחור נחמד בשם גיורא ממש הציל את הילדה שלנו ואת בעלת הכלבים. הוא ירד עם מקל והחל כדי להבריח את הכלבים וננשך ביד. הוא פשוט נאבק בהם ומנע פגיעה קשה הרבה יותר באלינה.

"יש לנו בבית חיות, גם כלב קטן ולא מסוכן, אבל אני יודעת שאין דבר כזה לרדת מהבית עם כלב בלי מחסום פה, זה מנוגד לחוק. היא עברה על החוק. בעקבות המקרה, הכלבים נמצאים בהסגר למשך 10 ימים, אבל לא נראה לי שיחזירו לה את הכלבים. הכי הרבה אני כועסת על כך שבעלת הכלבים אפילו לא התקשרה אלינו לבקש סליחה".

מאימה של בעלת הכלבים נמסר: "הכלבים הם כל עולמה של בתי. היא יורדת איתם באופן קבוע לאותו המקום, ולצערה הילדה הייתה שם. הכלבים הצעירים התחילו לשחק איתה והילדה נלחצה. הבת שלי גוננה עליה בגופה ורכנה עליה כדי שלא תיפגע, ופתאום הגיע הבחור שהחליט לאיים על הכלבים עם מכות באמצעות קרש. הוא גרם להם להיות תוקפניים יותר".

לדברי לוי, "אין שקר גדול מזה. בעלת הכלבים ביקשה שאכה את הכלבים במקל כדי לעצור את האגרסיות שלהם". תיעוד האירוע על ידי אחת השכנות מחזק את טענתו ומפריך לכאורה את גרסת אמה של בעלת הכלבים.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה