חדשות פתח תקווה

שליש מבני הנוער בעיר מודים: נהגנו ללא רישיון

חדשות פתח תקווה19 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

סקר עמותת אור ירוק: חצי מהצעירים לא פוסלים נהיגה לאחר שתיית אלכוהול, שליש חושבים שלא תמיד מסוכן לסמס בנהיגה ו-28% לא סגורים על חבישת קסדה ברכיבה על אופניים חשמליים או ציות לחוקי התנועה

שליש מבני הנוער בעיר מודים: נהגנו ללא רישיון
צילום: עמותת אור ירוק

34% מבני הנוער בפתח תקוה הודו כי נהגו ללא רישיון. 56% ציינו כי יש סיכוי שינהגו לאחר שתיית מנת אלכוהול ו-34% חושבים שלא תמיד מסוכן לסמס בזמן נהיגה. כך עולה מסקר חדש ומקיף שערכה עמותת אור ירוק, החושף נתונים מדאיגים למדי בכל הקשור לתרבות הנהיגה של בני נוער בעיר.
המחקר כלל כ-50 אלף תלמידי כיתות י"א שהשתתפו בתכנית "סינמה דרייב", שהפעילה עמותת אור ירוק בשיתוף משרד החינוך בבתי הספר בארץ בשנת הלימודים תשע"ט. הנתונים נאספו ממאות בתי ספר ברחבי הארץ, החל מ-1 בספטמבר 2018 ועד 30 ביוני 2019.
עוד עולה מהמחקר כי 28% מבני הנוער בפתח תקוה קובעים שלא חשוב לחבוש קסדה ולציית לחוקי התנועה ברכיבה על אופניים חשמליים, ו-27% מבני הנוער חושבים שלא תמיד חשוב לחגור במושב האחורי. כשנשאלו מה צריך לעשות כדי שצעירים ינהגו אחרת, 42% השיבו שצריך לתת לבני הנוער יותר כלים מעשיים לנהיגה נכונה. 26% קבעו שצריך להראות להם תמונות קשות של תאונות ונפגעים.
בעמותת אור ירוק מציינים כי מנתוני המחקר עולה שבני נוער רבים רואים בחוקי התנועה המלצה. מנכ"ל העמותה ארז קיטה: "נהגים צעירים הם אוכלוסייה בסיכון גבוה למעורבות בתאונת דרכים. אנחנו פועלים על מנת להגביר את המודעות וההבנה ולצמצם את מספר הנפגעים הגבוה. הטמעת מסרי הבטיחות בגיל צעיר והבנה ששתיית אלכוהול בנהיגה, רכיבה על אופניים חשמליים ללא קסדה, נהיגה ללא רישיון ועוד עבירות הן פעולות מסוכנות שעלולות לעלות בחיי אדם – יכולה להניב פרי עם קבלת הרישיון. במקביל, כדי להציל את הנהגים הצעירים מתאונות דרכים, המדינה חייבת למקד הסברה נרחבת בעיקר באמצעי המדיה שבהם הצעירים נמצאים, כמו הרשתות החברתיות ויוטיוב".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה