חדשות פתח תקווה

שירות משמעותי

חדשות פתח תקווה14 בדצמבר 2021    2 דקות
0
שירות משמעותי

את אסלאם חאג' יחיא (40), סגנית מנהל בית המרקחת ברקמן שברחוב חיים עוזר, רבקה לוי לא תשכח. ולא מפני שסיפקה לה את התרופות הנכונות, אלא בזכות נכונותה לחשוב מחוץ לקופסה ולעשות מה שמעט מאוד נותני שירות עושים – להקשיב. "בזכותה, שיפרתי באופן משמעותי את איכות חיי, עד היום אנחנו בקשר", מספרת לוי, חולת סוכרת שחזרה מאשפוז אחרי שעברה צנתור רביעי.
חאג' יחיא הייתה במשמרת כשלוי הגיעה לאשנב וביקשה לרכוש תרופות. היא מספרת: "הגיעה אליי תושבת העיר בשנות ה-50 לחייה עם מרשם מבית החולים. כצעד ראשון, התעניינתי לשלומה. היא הייתה אחרי אשפוז וצנתור, וסיפרה שהיא לא מרגישה טוב. כשקראתי מה נכתב במרשם שקיבלה מבית החולים, ראיתי שיש שילוב של יותר מדי תרופות לטיפול בסוכרת, שהשילוב ביניהן פחות נפוץ ומקובל. תהיתי למה היא צריכה לקבל כל כך הרבה תרופות שהיא יכולה לחסוך מעצמה, במקום לקבל זריקות שיכולות להביא אותה לאיזון באופן שיותר מתאים למצבה".
"היות ששילוב התרופות לא מקובל, פניתי לרוקח הקליני וגם לרופאת המשפחה שלה, ואז הבנתי שהמדובר באירוע מורכב, כיוון שהיא מסרבת לקבל טיפול בזריקות בגלל פחד. אמרתי לרבקה שאני מעדיפה להתייעץ שוב עם רופאים מומחים ועם רוקח קליני, וקבענו שניפגש שוב בעוד שבוע במטרה לסייע לה".
חאג' יחיא חקרה את הנושא לעומק, הבינה מה הבעיות שמהן סובלת לוי, והחליטה לשכנע אותה להזריק אינסולין ובכך להציל את חייה. "הסברתי לה שבעיית הלב שאובחנה אצלה, הבעיות בכליות ותחושת העייפות הן תוצאה של חוסר איזון ברמת הסוכר בגוף, ואת ההשלכות לכך. הצלחתי, לא בקושי רב, לשכנע אותה לקבל זריקות אחת לשבוע.
"המשכנו את התהליך מול רופאת המשפחה, והיא עמדה במבחן בגבורה והגיעה אחת לשבוע לקבל את הזריקה. ליוויתי אותה במשך שלושה חודשים ואנחנו בקשר עד היום. לוי: "אני עושה את הזריקות, וברוך השם, יש שיפור משמעותי באיכות החיים שלי ואני מאוזנת. בדרך כלל מסתכלים על המטופל כמספר או מרשם. אני שמחה שאסלאם הסתכלה עליי כאדם שצריך לתת לו תשומת לב ולשמוע אותו. בזכותה אני מרגישה היום הרבה יותר טוב".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רחוק מהעין, קרוב ללב

סגן י', בן 23 מפתח תקוה, סיים ביום רביעי שעבר קורס מפעילי כלי טיס המאוישים מרחוק (כטמ"ם). את הקורס סיימו...

חדשות פתח תקווה28 בדצמבר 2021    דקה אחת
0

ציר ז'בוטינסקי נחסם בשל תאונת קטנוע

רוכב קטנוע נפצע ביום שני באורח בינוני בתאונת דרכים שבה היה מעורב על פי החשד גם נהג רכב פרטי שחלף...

חדשות פתח תקווה28 בדצמבר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה