חדשות פתח תקווה

שיעור בשימור

חדשות פתח תקווה10 במאי 2022    2 דקות
0

במסגרת שבוע שימור אתרים, ייפתחו לציבור הרחב אתרי המורשת בעיר, ויתקיימו מגוון סיורים ללא תשלום בין המבנים שהוכרזו לשימור • "פתח תקוה היא אם המושבות, ראשיתה היא אבן יסוד בהבנת המרקם הייחודי של העיר"

שיעור בשימור
בית הדפוס ברחוב חובבי ציון. התמחה בהדפסת ניירות לאריזת תפוזים | צילום: דוברות העירייה

העירייה מזמינה את תושבי העיר ללמוד על ההיסטוריה של העיר, להיחשף למבנים שהוכרזו לשימור, לגלות את אוצרות העיר ולשמוע את הסיפורים שמאחורי כל מבנה. בעירייה מדגישים כי במהלך כל השנה פועלת המחלקה לשימור מורשת במינהל התרבות כדי לשמר את האתרים ההיסטוריים, ומקיימת פעולות שמטרתן העלאת המודעות למורשת ההיסטורית של העיר.
במסגרת שבוע שימור אתרים, פותחת המחלקה את שערי המבנים ההיסטוריים בפני הציבור הרחב, כדי ללמוד על העבר, ההווה והעתיד של העיר. לדברי ראש העיר רמי גרינברג: "פתח תקוה היא אם המושבות, ראשיתה היא אבן יסוד בהבנת המרקם הייחודי של העיר. לצד אתרים ותיקים בעלי היסטוריה מפוארת, המספרים את סיפורה של המושבה וחיי התושבים בה, קמו מבנים חדשים ומודרניים, מוסדות תרבות ואתרי בילוי ופנאי. פתח תקוה היא שילוב של תרבויות, ישן מול חדש, מבנים ותיקים בעלי מורשת לצד מבנים חדשים, שכונות ותיקות לצד שכונות חדשות. כל אלה ועוד יוצרים את הרקמה האנושית הייחודית לעיר. אני מזמין את הציבור הרחב להצטרף לסיורים באתרים הוותיקים בעיר וליהנות מכל רגע".
אירוע "בתים פתוחים" יתקיים ביום שלישי, 17 במאי, בשעות 20:00-17:00. בכל בית תתקיים הרצאה קצרה על תולדותיו ומה שמייחד אותו. ההרצאה והסיור יתקיימו בתחילת כל שעה עגולה: 17:00, 18:00, 19:00. הכניסה ללא תשלום. בין הבתים: בית שפירא, ברחוב הרצל 20. אברהם שפירא נודע בעוז רוחו ובאומץ לבו, ועם השנים נעשה ראש השומרים בפתח תקוה, מוכתר המושבה וחבר ועד המושבה. הבית נבנה ב-1905 ונתרם לעירייה.
בית סווטיצקי (בית שיח נשים), ברחוב מונטיפיורי 3, הוקם על ידי אברהם סווטיצקי, מראשוני הרוקחים בארץ, במתכונת ביתו באודסה, עיר הולדתו. הבית נתרם לעירייה, וכעת שוכן בו בית שיח נשים, המספר את סיפורן של נשות המושבה פורצות הדרך מאז ועד היום.
בית הדפוס הראשון ברחוב חובבי ציון 14-12 שימש את המושבה הצעירה והתמחה בהדפסת ניירות לאריזת תפוזים בפרדסי המושבה. המקום עבר שחזור ושיפוץ על ידי העירייה, ומכונת הדפוס בו עדיין עובדת. בשעה 17:00 תתקיים בחצר המבנה סדנת דפוס ומשחקים לילדים.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

משחק מסוכן

רוי ורטהיימר, בן 10 וחצי, שהגיע לשחק עם חבריו בגינת משחקים בשכונת שעריה בעיר, הותקף נמרצות על ידי קטינים בני...

חדשות פתח תקווה28 ביוני 2022    2 דקות
0

רוקחת הוכתה על ידי לקוח זועם

מבוטח של קופת חולים כללית, שהגיע לבית המרקחת ברקמן שברחוב חיים עוזר, טרק בחוזקה את דלת המקום על ידה של...

חדשות פתח תקווה28 ביוני 2022    דקה אחת

כתיבת תגובה