חדשות פתח תקווה

שינויים בהסדרי התנועה

חדשות פתח תקווה15 במאי 2019    3 דקות
0

שינויים בתחבורה בעיר, חנייה חינם לתושבי פתח תקוה בעלי תו תושב. שיפוצים בתחנה המררכזית ופתיחת מסוף זמני ועוד

שינויים בהסדרי התנועה

בעירייה שוקדים על מספר שינויים בתחום התחבורה בעיר לרווחת התושבים. חלקם בשיתוף עם גורמי תחבורה וחלקם יוזמה של העירייה.

כבר בתוך החודשיים הקרובים תיכנס פתח תקווה אל תוך ראשיתה של מהפיכה בתחום התחבורה הציבורית . כך סבור ראש העירייה רמי גרינברג, המתייחס אל אותם השינויים הצפויים בעיר לרבות בניית גשרים בציר ז'בוטינסקי, מחלפים באזור צומת סירקין כחלק מפתרונות תנועתיים לקראת הבנייה הצפויה, פתיחת מסופי תנועה בז'בוטינסקי ובמנחם בגין, הגברת תדירות והרחבת קווי תחבורה רבים ברחבי העיר ובמיוחד באזור שכונות הדרום שסבלו ממחסור בקווי אוטובוס, רכבת קלה, מטרו, נתיבי 'מהיר לעיר', נתיבים לרכיבת אופניים והרחבת השירות של רכבת ישראל בתחנת קריית אריה.

חנייה חינם לתושבים

בעלי תעודת תושב יוכלו לחנות במרכז העיר, במקומות המסומנים בכחול-לבן ללא תשלום עם הצגת צמדבקת תושב. המטרה להפוך את העיר זמינה יותר עבור התושבים שלה.

כל ברחובות מרכזיים כגון חובבי ציון, הברון הירש, הראשונים, וולפסון, העלייה השנייה, חיים עוזר, ההסתדרות, רוטישלד ועוד תתאפשר חניה חינם לתושבים.

30 שנה אחרי שהתושבים נרשמו לתו עירוני, הם יזכו לחניה חופשית בעיר שלהם.

מסוף זמני לתחנה המרכזית שתתחיל בשיפוצים

בשבועות הקרובים העבודות במתחם התחנה המרכזית הישנה כשבמקביל ייפתח המסוף הזמני ברחוב מבצע קדש.

ראש העירייה גרינברג "אנו עושים בעיר מהפכה של ממש בתחום התחבורה. אנו בשיאם של עבודות רבות שבסופן תושבי העיר ייהנו מתחבורה ציבורית נוחה ונגישה. בנוסף, אנו רוצים לקדם את בניית התחנה המרכזית החדשה ברחוב אורוב ולספק לתושבי העיר והסביבה תחנה מרכזית חדשיה ומודרנית, נוחה ונגישה. בתקופת הבנייה שתימשך כארבע שנים נפעיל את המסוף הזמני ברחוב מבצע קדש, במקום עליו החליט משרד התחבורה, ונעשה כל מאמץ לצמצם את הפגיעה באיכות חיי התושבים. בסופו של תהליך נזכה לתחנה מרכזית חדשה ומודרנית, כפי שראוי לעיר בסדר גודל של  פתח תקוה".

נציין כי התחנה המרכזית הישנה בצומת הרחובות בר כוכבא ואורלוב הוקמה ב-1957 ובפועל הינה מגרש חנייה גדול המשמש כתחנת קצה לקווי אוטובוס, בדומה לתחנות אחרות שנבנו באותה התקופה. באותם הימים היתה  פתח תקווה כמושבה קטנה, ועם הזמן הפכה התחנה ללא רלוונטית עבור עיר מטרופולין, הרביעית בגודלה במדינה! התחנה ברחוב אורלוב ממוקמת בממשק צמוד למרכז העיר הוותיק והמזדקן, כך שהתחנה החדשה המתוכננת הינה חלק מהתכנית  לחדש את מרכז העיר כולו. התחנה תפעל כמרכז המשמש עוגן הנותן שירותים לכלל רחובות מרכז העיר הסמוכים, וכן לאזור שיתפתח מסביב, וזאת על ידי חנויות, מסעדות ובתי קפה הפונים לעבר אותם רחובות .

בעירייה מאמינים כי התחנה החדשה שתוקם על שטח התחנה הישנה תייצר "שילוב נכון בין אמצעי תחבורה שונים (אוטובוסים, רכבת קלה, רכבים פרטיים ואופניים) ותאגד בתוכה את קווי האוטובוסים העירונים של פתח תקוה וגוש דן".

על פי התוכניות המאושרות תכלול התחנה חניון 'חנה וסע' בן 700 מקומות שיהיה מיועד לנוסעי הרכבת הקלה בואכה בני ברק, רמת גן , תל אביב-יפו ובת ים וכ-100 חניות נוספות. בנוסף תכלול התחנה מגדל משרדים בן כ-12,000 מ"ר ושטחי מסחר בהיקף של כ-7000 מ"ר. עד לסיום העבודות של התחנה המרכזית , יפעל המסוף זמני במתכונת מצומצמת. בעירייה מדגישים כי לא יהיה במסוף הזמני מכון שטיפה ומתקן תדלוק כפי שיש בתחנות דומות וסך הכל יחנו בו 60 אוטובוסים בלבד.

"זרימת התנועה ברחוב גיסין תישאר כפי שהייתה מאחר ותנועת האוטובוסים תהיה דרך רחוב מבצע קדש ובר כוכבא. מאחורי המסוף יש חניון לכ-60 רכבים פרטיים שישמש את באי המסוף ואת תושבי האזור" אומרים בעירייה.

נוסעים למירון

בשורה לתושבי העיר. משרד התחבורה האריך את קו הרכבת לצורך העלייה למירון . בעלות של 60 שקל בלבד יוכל כל תושב להגיע ברכבת שתצא מפתח תקווה לכרמיאל ומשם יסיעו שאטלים את המבקרים עד למקןם ההילולה .

 

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

נתפסת, שילמת!

[video width="400" height="220" mp4="https://hamekomon.maariv.co.il/wp-content/uploads/2020/08/VIDEO-2020-08-04-13-14-01.mp4"][/video] לאחר שהתקבלו תלונות חוזרות ונשנות על שקיות אשפה המגיעות באורח פלא לכביש ברחוב מסוים בפתח תקוה,...

חדשות פתח תקווה5 באוגוסט 2020    דקה אחת
0

מנהל חדש לשש שנתי בבן גוריון

חגי קרקו נבחר לתפקיד מנהל שש שנתי בן גוריון. חגי בוגר תכנית "אבני ראשה", בעל תואר שני M.Ed בניהול וארגון...

חדשות פתח תקווה5 באוגוסט 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה