חדשות פתח תקווה

שינויים באירועי יום העצמאות

חדשות פתח תקווה22 באפריל 2020    2 דקות
0

שינויים בארועי יום העצמאות בעקבות משבר הקורונה, שונו שוב עקב פניית התושבים, לצימצום נוסף וויתור על משאיות האומנים

שינויים באירועי יום העצמאות
צילום: באדיבות עיריית פתח תקוה

אחרי שאמש (21/4) פרסם ראש העיר, רמי גרינברג, כי נוכח המצב, עיריית פתח תקוה תפעיל השנה 12 משאיות מוסיקאליות שיעברו בין השעות 20:00 ל-23:30 (יום ג' 28.4) ב-71 נקודות שונות ברחבי העיר. בהתאם למגבלות שהוטלו על אירועי יום העצמאות ברחבי הארץ, תושבי העיר יוכלו להצטרף לחגיגות ממרפסות הבתים בלבד. בין האמנים שיופיעו על המשאיות יהיו: זהבה בן, שיר לוי, חיים ישראל ועוזיה צדוק, נוי פדלון ורותם כהן לצד אומנים מקומיים והדי ג'יי איתי שדה, אורן כהן, ראנצ'ו ומרגה, כאשר כל אמן יופיע על משאית אחרת. בנוסף, להקות ריקוד מקומיות יעלו מופעים בנקודות שונות בעיר. ביום העצמאות עצמו (יום ד' – 29.4) יופעלו המשאיות יחד עם אמני הילדים מיכל הקטנה, תלתלית וזוקו, המופע 'גילי בא לבקר' וענבל לי בא לי. האירועים יתקיימו בהתאם להנחיות משרד הבריאות והמשטרה.אחרי שפורסמה הידיעה אמש, חזר בו ראש העיר, ופרסם היום עדכון בנוגע לאירועי יום העצמאות: המשאיות המוסיקאליות יתקיימו ללא האומנים.

הפוסט המלא שפרסם ראש העיר:

תושבים יקרים,

בשעות האחרונות קיבלתי מספר פניות מתושבים המבקשים לצמצם את אירועי יום העצמאות לאור העובדה כי אנחנו נמצאים בעיצומו של משבר הדורש מאיתנו להיערך בצורה כלכלית אחרת. ניכר כי מדובר בפניות המגיעות ממקום אמיתי ומתוך דאגה לעיר ולתושבים. כפי שאני נוהג תמיד, גם הפעם אני קשוב לרחשי ליבכם ולאחר חשיבה מחודשת בנושא אני מוצא לנכון לצמצם את אירועי החג ולאפשר את קיום המשאיות המוסיקאליות ללא האומנים שתוכננו. זאת מתוך מטרה להבטיח אווירת חג, גם אם באופן מצומצם ולחילופין לשמור על הסולידריות שכה חשובה למורל הלאומי בימים אלו.
גם הכתבה ששודרה בחדשות ומצורפת כאן, ובה רואים את המצוקה הקשה של ניצול שואה מהעיר באר שבע,  נגעה בצורה חזקה בכל מי שצפה בה ואף לא השאירה עין יבשה.

בהזדמנות זו ברצוני להתייחס להערות המבקשות להשקיע בתקופה הזו יותר באוכלוסיית הגיל השלישי. אוכלוסייה זו נמצאת בראש סדר העדיפויות העירוני בימים אלו ואף בשגרה וברצוני למנות על קצה המזלג מספר פעולות שעשינו בנושא: עם פרוץ המשבר דאגנו להקים מוקד גמלאים אשר מרכז את הפניות והצרכים שעולים ומוודא את המשך הטיפול באגפי העירייה השונים. הקמנו מערך חלוקת חבילות מזון מהגדולים בישראל, המאפשר בעזרת מתנדבים, 2400 ערכות מזון מצונן ביום, המגיעות בין היתר גם לבתי הקשישים וגם למקבצי דיור של עולים מבוגרים. בנוסף אנו מבצעים שינוע של תרופות למי שצריך.
ממשיכים במקביל בחלוקה של אלפי חבילות מזון קשיח.

אנחנו עושים את הכל כדי שאוכלוסייה זו תישאר בביתה ולא תסכן את עצמה ביציאה למרחב הציבורי. רק לאחרונה הקמנו פרוייקט ייחודי אשר במסגרתו עובדי העירייה יאמצו קשישים בסיכון מירבי ועוד יוזמות נוספות.
 

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

שומרים על הניקיון: העירייה הוציאה התראה לצו...

במסגרת מאמצי הרשות לשמירה על ניקיון העיר והמרחבים הפתוחים בתחומה, האגף לאיכות הסביבה בעירייה הוציא לאחרונה התראה לצו ניקוי לבעל...

חדשות פתח תקווה21 באוקטובר 2020    דקה אחת
0

מנצחים את הקורונה: פתח תקוה ירוקה

ביממה האחרונה פתח תקוה נכנסה לרשימת הערים הירוקות עם 613 חולים פעילים בלבד. זאת לאחר שבתחילת אוקטובר העיר הוגדרה כאדומה...

חדשות פתח תקווה20 באוקטובר 2020    3 דקות

כתיבת תגובה