חדשות פתח תקווה

שיא עירוני חדש

חדשות פתח תקווה13 ביוני 2019    3 דקות
0

כ-11 אלף איש השתתפו במרוץ הלילה הראשון של פתח תקוה • את המקום הראשון קטף איימרו עלמיה (28), תושב העיר ושיאן ישראל בריצה ל-10 ק"מ • עלמיה: "היה נפלא, זו חוויה בלתי נשכחת לעיר"

שיא עירוני חדש
גרינברג. "מתחייב להפוך את המרוץ למסורת"

איימרו עלמיה, בן 28, תושב העיר ושיאן ישראל בריצה למרחק 10 ק"מ, סיים במקום הראשון את מרוץ הלילה הראשון של פתח תקוה, בזמן של 31 דקות. אחרי הריצה ולקראת אליפות העולם, שתתקיים בעוד כשלושה חודשים, אומר עלמיה: "אני הולך לייצג את המדינה באליפות העולם, והיום אני גאה לייצג את פתח תקוה אחרי מרוץ כמעט מושלם. שמונה שנים אני בתחום הריצה, ומאז 2015 אני מחזיק בתואר שיאן ישראל ל-10 ק"מ, עם תוצאה של 28:09 דקות. היום קבעתי זמן של 31 דקות, שזה מתחת לשיא שלי, אבל זה בסדר, כי עבורי זה חלק מהאימונים".
איך היה המסלול, בהתחשב שכך שמדובר במרוץ ראשון בעיר?
"היה נפלא. כל הכבוד לראש העירייה ולמנהלת אגף הספורט, שהשכילו להבין שיש לענף הזה פוטנציאל, ותראה מה קורה כאן – זו חוויה בלתי נשכחת לעיר".
ואכן, פתח תקוה רשמה היסטוריה. מרוץ הלילה שהתקיים בחמישי שעבר, לראשונה בעיר מאז היווסדה לפני כ-141 שנה, קצר הצלחה מרשימה, כשקיבץ כ-11 אלף משתתפים ואורחים, מרביתם המכריע תושבי העיר, וגם כמה עשרות אורחים שנודדים בין המרוצים השונים ברחבי הארץ, שגם הם סיכמו את האירוע כ"חוויה בלתי נשכחת", במיוחד בהתחשב בעובדה שמדובר כאמור בהתנסות ראשונה, שבוודאי תהפוך למסורת.
המפסידן הגדול של המרוץ, ראש העירייה הקודם איציק ברוורמן, שדחה את הרעיון של מנהלת אגף הספורט בעירייה הילה שבתאי מטעמים שונים. עם כניסתו של גרינברג לתפקיד, שלפה שבתאי את התכנית, וגרינברג הבין את הפוטנציאל ונתן את ברכת הדרך.
צעיר המשתתפים במרוץ היה בן 5 וזקן המשתתפים בן 71. בין הרצים למרחק שלושה קילומטרים, היה גם המשנה לראש העירייה רפי דהן, עם נכדיו בניה ומלאכי, שהגיעו יחד בעשירייה הראשונה, לקול מחיאות הכפיים של גרינברג ובני המשפחה.
ענת מסילתי בת ה-38 הגיעה למרוץ עם בתה ליה בת ה-8. "זו הייתה חוויה אמיתית", אומרת מסילתי. "אנחנו גרים מול הפארק, ומאוד אוהבים את האירועים פה. הפעם זה היה השיא מבחינתי. בשבועות האחרונים יצאתי עם הבת שלי לריצה בשעות הערב, והתאמנו כי רציתי ללמוד את המסלול, וזה העניק שעות איכות לשתינו".
אורטל וחן כנען הגיעו למרוץ מאשקלון והם מאמינים שיגיעו גם למרוץ בשנה הבאה עם הילדים. "אנחנו משתתפים במרוצים בדרום, וכאן זה היה משהו אחר, הרבה יותר מושקע ומרשים. נהנינו מאוד ונראה שנגיע עם הילדים בפעם הבאה. זו חוויה אמיתית".
ויקטור ולירון עטיה הגיעו עם בנם יוסי למרוץ. "היה פשוט מושלם. אנחנו משתתפים במרוצים, אבל כאן חווינו תחושת חשמל ממשית. זו העיר שלנו, ואחרי שנים, סוף סוף הרימו כאן את הכפפה ומיתגו את העיר באמצעות ספורט לכל המשפחה. יש פה הרבה מעבר לתחרות. גם אם היו ליקויים קלים, הם בטלים ב-60 באירוע כזה. חשבו פה כמעט על הכל – מההפנינג שלפני ועד לפירות בסוף המרוץ. פשוט תענוג אמיתי".
ראש העירייה רמי גרינברג, שהזניק את מרבית המקצים, השתתף גם הוא במרוץ וסיכם: "רואים את הנחישות של הילדים וההורים, שנהנו מזמן איכות. זו חווית ספורט מדהימה, וכל השאר מתגמד. שאפו ענק להילה שבתאי ולצוות אגף הספורט, לאגף הביטחון, לדוברות, למשטרה ולכל מי שהיה שותף, וכמובן תודה ענקית לכל מי שהגיע ונטל חלק באירוע. אני מתחייב להפוך את מרוץ הלילה למסורת".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

נתפסת, שילמת!

[video width="400" height="220" mp4="https://hamekomon.maariv.co.il/wp-content/uploads/2020/08/VIDEO-2020-08-04-13-14-01.mp4"][/video] לאחר שהתקבלו תלונות חוזרות ונשנות על שקיות אשפה המגיעות באורח פלא לכביש ברחוב מסוים בפתח תקוה,...

חדשות פתח תקווה5 באוגוסט 2020    דקה אחת
0

מנהל חדש לשש שנתי בבן גוריון

חגי קרקו נבחר לתפקיד מנהל שש שנתי בן גוריון. חגי בוגר תכנית "אבני ראשה", בעל תואר שני M.Ed בניהול וארגון...

חדשות פתח תקווה5 באוגוסט 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה