חדשות פתח תקווה

שיא חדש של זכאים לבגרות בעיר

חדשות פתח תקווה12 באוקטובר 2021    דקה אחת
0
שיא חדש של זכאים לבגרות בעיר

הישג מרשים למערך החינוך בעיר. עם פרסום נתוני הזכאים לבגרות לשנת תש"פ (2020), שאותם חשף משרד החינוך, נרשם שיא חדש של זכאים לבגרות בעיר, וזאת בהמשך לעלייה המתמדת בנתוני הזכאים לבגרות שנרשמו בשנים האחרונות.
מהנתונים עולה כי 84.3% מתלמידי העיר זכאים לבגרות בשנת תש"פ, לעומת 80.9% בשנת תשע"ז ו-76.5% בשנת תשע"ה. הנתון המשקלל את מסגרות החינוך המיוחד בעיר – עומד בשנת תש"פ על 81.1%. נתון הזכאות לבגרות מצטיינת בעיר עומד על 15.5% בשנת תש"פ, לעומת 12.3% בשנת תשע"ח ו-10.1% בשנת תשע"ז.
גם בזכאות להסמכה טכנולוגית נרשמה עלייה חדה, כאשר בשנת תש"פ זכאים 63.7% מבוגרי החטיבות העליונות שלמדו במגמה טכנולוגית, וזאת לעומת 57.4% בשנת תשע"ט ו-55.9% בשנת תשע"ז. 15.2% זכאים להסמכה טכנולוגית מצטיינת בשנת תש"פ.
פרסומי משרד החינוך חושפים כי מתוך כלל בתי הספר בעיר נרשמו הישגים מרשימים בכפר הנוער אמי"ת פתח תקוה (82%) ובמנורת המאור (92.9%). בשניהם נרשם זינוק של 30% בנתוני הבגרות. בתיכון שובו, תיכון צביה ואולפנת דרכי נועם – נרשמו 100% זכאים לבגרות.
לדברי ראש העירייה רמי גרינברג: "החינוך על היבטיו השונים נמצא בראש סדר העדיפויות העירוני, ואני שמח שגם בשנת תש"פ (2020) הצלחנו לשמור על עלייה מתמדת בנתוני הזכאות לבגרות. העלייה בנתונים משקפת את ההשקעה האדירה שלנו בבינוי מסגרות חינוך חדשות, בהקמת כיתות חדשות ותוכניות פדגוגיות ייחודיות, בדגש על תוכניות טכנולוגיות, בשדרוג מסגרות הלימוד הוותיקות, תוך התאמתן למציאות המשתנה, ועוד. אני מודה למנהלי בתי הספר ולצוותי החינוך בעיר, לרמי הופנברג, מנהל מינהל החינוך, ולד"ר ירדנה חדד, העומדת בראש האגף לחינוך על-יסודי, העושים רבות למען הצלחת תלמידי העיר עם כלל עובדי מינהל החינוך. גאה בכם, המשיכו לעשות ולהצליח".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רחוק מהעין, קרוב ללב

סגן י', בן 23 מפתח תקוה, סיים ביום רביעי שעבר קורס מפעילי כלי טיס המאוישים מרחוק (כטמ"ם). את הקורס סיימו...

חדשות פתח תקווה28 בדצמבר 2021    דקה אחת
0

ציר ז'בוטינסקי נחסם בשל תאונת קטנוע

רוכב קטנוע נפצע ביום שני באורח בינוני בתאונת דרכים שבה היה מעורב על פי החשד גם נהג רכב פרטי שחלף...

חדשות פתח תקווה28 בדצמבר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה