חדשות פתח תקווה

שטח בית הספר "מעלה הזיתים" ישאר ברשות העירייה

חדשות פתח תקווה18 באוגוסט 2019    דקה אחת
1

אחרי שנים בהם התנהלו משפטים על השימוש בקרקע של בית הספר "מעלה זיתים" היות ובעלי הקרקע ביקשו לממש את השטח לטובת בניית מגדלים והקמת נדל"ן פרטי. אושר לעירייה לרכוש את הקרקע לטובת הציבור בעלותשל פחות מ 5 מיליון שקלים.לטובת מבני ציבור וחממת סייבר.

שטח בית הספר "מעלה הזיתים" ישאר ברשות העירייה
באדיבות ארכיון לתולדות פ"ת ע"ש עודד ירקוני והארכיון האישי של רינה ויוסף סופר

אחרי 15 שנים בהם עמד שטח בית הספר "מעלה הזיתים" סגור ונטוש, ולאחר שאיבדה העירייה את הזכות על הקרקע וזו נמכרה ליזמים לטובת פרוייקט בנייה, הגיעה העירייה להסכם פשרה עם בעלי הקרקע אשר במסגרתו יינתן אישור לעירייה לרכוש את הקרקע שהייתה במחלוקת. הקרקע נתרמה בעבר ע"י הבעלים המקוריים לטובת הקמת מוסד חינוכי.

העירייה בהובלת ראש העיר, רמי גרינברג, הגיעה לאחר דיונים משפטיים להסכם פשרה, לפיו העירייה תרכוש את הקרקע בסכום של 4,800,000 שקל (הרבה פחות משווי הנכס והקרקע בשוק החופשי). זאת על מנת לקדם מרכז לרווחת הציבור וכן הקמת חממה טכנולוגית בתחום הסייבר.

ראש העיר, רמי גרינברג: "לאחר שנים שבהן ההתנהלות מול הבעלים המקוריים נעשה בעצלתיים, אני שמח על ההישג אליו הגענו בנושא הזכויות על הקרקע של בי"ס "מעלה הזיתים" לשעבר. עיריית פתח תקוה בראשותי שמה לנגד עיניה את טובת הציבור בלבד. כאשר האלטרנטיבה הייתה הקמת מגדלי מגורים שיעשירו את הונם של היזמים, החליטה העירייה להיאבק על הקרקע על מנת שהיא תחזור לציבור ותשרת אותו באופן המיטבי. על קרקע זו יקומו מבני ציבור לטובת תושבי השכונה וכן חממות טכנולוגיות לקידום מקצועות ההייטק והסייבר בקרב בני הנוער. אני מודה לעוסקים במלאכה ובראשם לבכירי העירייה שעמלו על ההישג המדובר. תושבי פ"ת יכולים להיות רגועים מעצם הידיעה כי יש מי שדואג להם – ורק להם."

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

מנהלים חדשים לגולדה ובן-גוריון

סא"ל (במיל') איציק אשכנזי, סגן מנהלת בתיכון הראשונים בהרצליה בשנה שעברה, ינהל את בית הספר השש-שנתי גולדה בעיר, ויחליף את...

חדשות פתח תקווה3 באוגוסט 2021    דקה אחת
0

עוברים מירוק לכתום

קרוב ל-4% מכלל הנבדקים ביממה האחרונה מקרב תושבי העיר נמצאו כמאומתים לקורונה. לרשימת החולים בעיר נוספו השבוע ביום אחד 134...

חדשות פתח תקווה3 באוגוסט 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • שלום גולן
    השג מדהים שחייב פעילות נחושה למען הציבור

    כל הכבוד לבכירי העיריה שפעלו נחרצות למען הציבור .
    ולא למען מקורבי נדלן